Nový jazyk – vyhněte se těmto 8 chybám při jeho učení

Nový jazyk – vyhněte se těmto 8 chybám při jeho učení
Nový jazyk – vyhněte se těmto 8 chybám při jeho učení

Možná se potřebujete naučit nový jazyk kvůli svému zaměstnání, kvůli komunikaci se zahraničními přáteli nebo jen z důvodu cestování. V každém případě jste se dali do zajímavé a velmi užitečné činnosti! Ne každý má odvahu a trpělivost naučit se nový jazyk. Je tady ale smutná věc. Při učení jazyků často děláme velké chyby, které bohužel vyučuje i mnoho škol. Dnes si ukážeme 8 z těch nejdůležitějších, kterým bychom se měli vyhnout. Pokračujte dále!

  1. Učení se pravidel gramatiky

Gramatika cizího jazyka je plná komplikovaných pravidel, výjimek a jemných rozdílů. Naučit se tato pravidla se hodí při psaní odborné práce, ale v začátečnické úrovni nepomůže studentovi porozumět nebo komunikovat v daném jazyce. Neříkám, že gramatika není důležitá! Základy je velmi důležité znát. Ale je lepší priorizovat spíše komunikační schopnosti, slovní zásobu a praktická cvičení.

  1. Hromada nových slovíček

Věděli jste, že v každém jazyce existuje limit slov, která se stále dokola používají? Třeba v angličtině se ve většině případů dorozumíte s 300 slovy. A stejné číslo platí pro většinu světových jazyků. Stáhněte si jazykovou aplikaci do mobilu a používejte flashcard matody, které vám ve strategických intervalech ukazují nová slova. Tak si je jednodušeji zapamatujete!

  1. Opakování nesmyslných vět

Když jste nuceni opakovat stále dokola nesmyslné věty vytržené z kontextu, které nijak nesouhlasí s vaší osobností, pravděpodobně se moc brzo profíkem v klíčovém jazyku nestanete. Je důležité rozumět větám, které smysl nepostrádají. Rychleji využijete „Kde je toaleta?“ než nějakou nesrozumitelnou větu popisující něco, o čem nemáte ani páru.

jazyk

  1. Čtení klasiky v cíleném jazyce

Experti se shodují, že číst klasické knihy nebo jejich zjednodušené verze v cizím jazyce, není nejlepší způsob jak se naučit nový jazyk. Slovní zásoba by totiž mohla být zastaralá. Lepší je pročítat si dětské knížky. Je to skvělý způsob, jak se dostat k základní gramatice a slovní zásobě. Vše je ilustrované, a proto jsou tyto knihy skvělé prostředky pro začátečníky!

  1. Podceňování schopnosti poslouchat

Klíčem ke komunikaci je porozumění toho, co lidé v cíleném jazyce vlastně říkají. Pokud ignorujete poslech, jste na dobré cestě k neúspěchu. Poslech musí být každodenní cvičení. Ať už jde o mp3 podcasty, TV pořady, rádia, YouTube videa nebo cokoli, je důležité stále jazyk poslouchat. Je to při tom ta nejlevnější cesta k naučení se nového jazyka. Nepodceňte poslech!

  1. Učení se jazyku tradiční cestou

Studování gramatiky a pamatování si dlouhých listů slov nejsou nejlepší způsoby. Existuje mnoho aplikací, které jsou široké veřejnosti volně přístupné. Osobně si myslím, že aplikace mohou z velké části tradiční formy učení jazyka nahradit. Najděte si tu, která vám bude vyhovovat nejvíce.

jazyk

  1. Nevyužívání příbuzností

Většina evropských jazyků má více společného, než byste si mohli myslet! Uvedu příklad. Už čtvrtým rokem se učím na gymplu francouzštinu. Když jsem byla menší, jezdívali jsme s rodinou do Itálie. Italům jsem nikdy nerozuměla kromě jejich bon džiorno nebo arivederči vůbec nic. Když jsem ale jela do Itálie naposledy, bylo to někdy před rokem a půl, zaposlouchala jsem se nenápadně do řeči dvou mužů na pláži a rozuměla jsem smysl celé konverzace – a to se učím francouzštinu! Je skvělé, že i jazyky mají své bráchy a ségry. Využívejme toho!

  1. Pohled na učení se jazyku jako na úkol

Pokud chybí vášeň a vidíme jenom cíl – naučit se jazyk – věřte mi, nepůjde to vůbec hladce. Nejlepší způsob, jak se na tuto záležitost koukat, je vidět jazyk jako krabici, která nám nabízí mnoho úžasných příležitostí a možností, které jsme doposud neměli. Můžeme se naučit o nové kultuře, užívat si jinou literaturu, filmy, počítačové hry, písně… Všechny naše oblíbené aktivity mohou být konány v jazyce, který se učíme. Chatujte si s novými přáteli na internetu, odpovídejte na zahraniční e-maily, organizujte výlety do zahraničí, abyste si konečně vyzkoušeli své nabyté jazykové schopnosti v praxi. To změní celý proces učení v zábavnější a také bude učení opravdu o dost jednodušší.

Dejte mi v komentářích klidně vědět, s jakými překážkami při učení se novému jazyku bojujete, a jak je překonáváte!

Written By
More from Therese
Neradi ztrácíte své věci? Tile si zamilujete!
Kde zase ty klíče mám? Kam jsem jen mohla položit ten mobil?...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *