Co dělají kreativní lidé, aby uspěli?

kreativní lidé

Za jeden z hlavních znaků opravdu úspěšného jedince či firmy se považuje, jak inovativní je. Chce to kreativitu, která vede k inovaci – to je to, co odděluje byznys od těch ostatních. Kreativita může nastartovat příjmy firmy a díky ní může firma povyrůst nad ostatní, méně inovativní, soupeře. Přidaný benefit z toho vychází takový, že kreativita a výsledná inovace je unikátní pro jejího tvůrce – pro jedince nebo firmu, která s novým nápadem přišla.

Proč spoléhat na staré nápady? Proč nevytvořit optimální klima pro kreativitu a inovaci, nové myšlenky… počínaje právě vámi?

Dobrá zpráva je, věřte tomu nebo ne, že každý může být kreativní. Některým to možná zabere více času a praxe než ostatním, ale stále je to dostupné. Začněte s těmito inspirativními maličkostmi, které velmi kreativní lidé dělají každý den. Dejte si šanci najít vaše vlastní kreativní, inovativní já.

  1. Pozorujte

Kreativní lidé jsou velmi dobří pozorovatelé – zachycují detaily za použití všech jejich smyslů. V tom, co normální člověk vidí jako okolnosti nebo věci, kreativní osoba dokáže nalézt nespočet možností. Kreativní lidé rádi pozorují jiné lidi, jsou zvědaví na životy jiných lidí. Často vyjdou s jejich nekreativnějšími nápady právě po pozorování ostatních.

  1. Vytvářejte si možnosti

Kreativní lidé proměňují svá selhání v možnosti na základě posouzení toho, co udělali špatně. Pak přijdou s kreativními způsoby jak se příště vyhnout stejné nebo podobné chybě.

  1. Učte se

Mají vášeň pro učení se novým informacím mimo jejich existující znalosti, třeba čtením nebo novými zkušenostmi. Jejich zvědavost je vede k pokládání těžkých otázek – proč, jak, co když – a k hledání jejich vícero perspektiv.

  1. Hrajte si

Znovu navštěvují své vnitřní dětská já tak, že vzpomínají na radosti jejich dětství. Rozumí tomu, že hrát si jako dítě znamená zůstat kreativní jako dítě. I když stárnout, pokračují v hledání kreativních způsobů jak zůstat hraví v práci i doma.

kreativní lidé
Buďte kreativní jako děti
  1. Podporujte flexibilitu

Opravdu kreativní lidé jsou v souladu s jejich vnitřními hodinami kreativity – typicky nejde o obvyklé pracovní hodiny. Přesně ví, kdy je ukazatel jejich kreativity na maximu. Ať už jde o první věc ráno nebo uprostřed noci, když většina z nás je stále v hlubokém spánku. Metodou pokus-omyl můžete najít své vlastní hodiny kreativity. Je to také důležitý aspekt, na který se dívají firmy, když si vybírají své kreativní zaměstnance – flexibilita je zaručeným klíčem!

  1. Zůstaňte otevřeně smýšlející

Nedělají unáhlená rozhodnutí, ale namísto toho sedí raději někde vzadu, vyhodnocují situaci a kladou otázky svým intuitivním pozorovacím schopnostem. To vše před tím, než konečně odpoví.

  1. Sněte

Kreativní typy lidí stráví každý den i nějaký čas samotní, aby dovolili své mysli bloudit. Průzkum prokázal, že denní snění vám může přinést kreativitu, protože může stimulovat propojení v mozku, a tak vám poskytne pohledy, které jste třeba ještě ani nezvážili.

  1. Riskujte

Kreativci jsou osoby, které dost riskují. Představit si produkt, vytvořit ho a pak poslat produkt na trh pro všechny k vidění může být trochu riskantní, ale kreativní lidé si tento druh risku opravdu užívají. Tato odvaha pro riskování jim poskytuje smysl pro sílu a je velice motivující a odměňující.

kreativní lidé
Kreativita v kolektivu vede k úspěchu
  1. Pečujte o sebe

Kreativní lidé ví, kdy je ten pravý čas na malou pauzu. A právě pauza jim poskytuje tolik potřebný čas pro denní snění, hraní a pozorování. Studia potvrzují, že změna prostředí může znovu nabít vaši kreativitu. Pokud jste narazili na kreativní zeď, například když se přistihnete při pozorování obrazovky vašeho počítače, aniž byste dokázali něco udělat, jděte na procházku!

  1. Představujte si

Oni nejen přemýšlejí nad úspěchem a novým produktem, oni cítí ten úspěch nebo nový produkt v každé buňce jejich těla a používají všechny své smysly. Mluvte o inspirativních věcech. Dobrá zpráva je, že skoro každý může použít svou vlastní představivost, aby viděl a cítil ty možnosti. Představivost se může zlepšit praxí, i přestože v to třeba nevěříte. A průzkum ukázal, že zapojování představivosti může snižovat krevní tlak, cholesterol a zmenšovat bolest za méně než 10 minut představování si za den. Takže si ještě dnes začněte představovat, jak byste mohli doopravdy pocítit úspěch.

Povzbuzuji vás do kreativního přemýšlení, snad to pro vás nebude tak těžké!
Written By
More from Therese
Proč flirtujeme? Psychologové identifikovali 6 důvodů – jeden z nich je dokonce znepokojující!
Lidé milují flirtování. Každý se s tím už v životě potkal, stále potkává a...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *