Představení Cybertrucku pro Teslu skončil trapasem, přesto Elon Musk ohlásil už 200 tisíc objednávek

Představení Cybertrucku pro Teslu skončil trapasem, přesto Elon Musk ohlásil už 200 tisíc objednávek

Společnost Tesla v čele s vizionářem Elonem Maskem před pár dny uveřejnila nový prototyp elektromobilu budoucnosti s názvem Cybertruck. Tohle autíčko sklidilo dost rozporuplné reakce a to nejen kvůli svému hranatému a dosti futuristickému vzhledu, ale také kvůli nepovedené prezentaci.

Cybertruck má být nerozbitný, při prezentaci této vlastnosti však jeho sklo rozbila obyčejná kovová koule. Akcie společnosti Tesla poté rychle klesly o více než 6%, což Elona Musku v přepočtu vyšlo na ztrátu několika miliard. Jenže že není vše tak horké, jak se to uvaří, uvedla agentura Reuters před pár hodinami.

Agentura vydala zprávu, ve které stojí, že Elon Musk a jeho společnost Tesla už přijala přes 200 tisíc předobjednávek Cybertrucku. Nejlevnější varianta tohoto cyber-vozítka by přitom měla vyjít na 39 900 tisíc dolarů (cca 920 tisíc korun) s tím, že zájemce k předobjednávce musí připojit zálohu ve výši 100 dolarů (cca 2300 korun). Nejdražší varianta by se po vzoru dalších elektrických automobilů od Tesly mohla vyšplhat na cenu přes 2,5 milionu.

Představení Cybertrucku pro Teslu skončil trapasem, přesto Elon Musk ohlásil už 200 tisíc objednávek

Cybertruck má své zájemce

Z informací výše je tedy patrné, že Cybertruck nemá pouze svoje odpůrce, ale také obdivovatele. Zatímco jedni se vysmívají hranatému vzhledu nového vozítka od Tesly, jiní jsou chybějícími „oblinami“ naprosto nadšení a zdůrazňují přitom i jeho praktické vlastnosti – materiál karoserie byl přebrán z projektu Space X a je tedy mnohem odolnější, než materiály, které používají běžné automobilky. Ke kterému táboru patříte vy?

Tags from the story
, ,
Written By
More from Mr haly
Plague Inc.: Vytvořte si svůj koronavirus a zahubte s ním celé lidstvo v této mobilní hře pro Android a iOS
Nákaza nebezpečným koronavirem Covid-19 se z čínské provincie Wu-Chan během pár dní rozšířila...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *