10 užitečných tipů, jak si najít nové přátele

10 užitečných tipů, jak si najít nové přátele
10 užitečných tipů, jak si najít nové přátele

Existuje určité procento lidí, kteří jsou neustále obklopeni přáteli. Ale také jsou tady ti, co vždycky vypadají, jako by stáli na okraji všeho dění a jenom se koukali na ty davy kolem sebe. Pokud jsi jedním z těchto outsiderů, je čas vytáhnout paty z ulity a začít si dělat nové přátele. Tady je 10 tipů, které ti v tom pomůžou.

 1. Buď sám sebou

Nikdo nemá rád falešné lidi. Když nejsi sám sebou, nejsi to ty, s kým se ostatní chtějí seznámit a být přáteli. Když přijde ten čas, kdy se budeš cítit dost komfortně na to, abys byl znovu sám sebou, možná nepřijde hned přijetí. Možná, že jsi doopravdy úplně jiný, než za koho tě přátelé doposud měli. Ale vždycky se vyplatí nechat lidi kolem sebe poznat tu pravou osobu, která se v tobě skrývá.

 1. Začni s lidmi, které znáš

I přestože si nemyslíš, že máš mnoho přátel, pravděpodobně alespoň hodně lidí znáš. Kontaktuj známé a znovu se spoj se starými kamarády, se kterými jste se dlouho neviděli. Nezapomeň na přátele svých přátel. Třeba narazíš na fakticky super lidi, když se budeš scházet se svými kamarády a jejich kamarády. Když tě někdo pozve ven, jdi. Pokud totiž zůstaneš doma, lidi nepotkáš.

 1. Používej technologii

Je mnoho online skupin, ke kterým se můžeš přidat. Mnohé z nich jsou lokální skupiny, které plánují různé aktivity. Některé vytvářejí zážitky, kam se může kdokoli přidat. Právě tam můžeš potkat lidi, kteří mají podobné zájmy jako ty.

 1. Měj otevřenou mysl

Pokud vcházíš do situace se soudivým postojem, je pravděpodobné, že nenajdeš nové přátele. Buď otevřený novým lidem, postojům, náboženstvím, situacím (atd.) a tak najdeš úžasné nové kamarády.

10 užitečných tipů, jak si najít nové přátele

 1. Pokládej otázky

Když poznáváš nové lidi, ptej se jich různé otázky týkající se jich samotných. Nejen že se dozvíš něco nového o nich, ale také jim to ukazuje, jak moc se o ně zajímáš. A oni se samozřejmě otevřou více i vůči tobě.

 1. Běž ven

Jediná cesta, kterou se dostaneš k novým přátelům, vede ven z tvého pokoje, mezi lidi. Když nevíš jak začít, přidej se do nějakého klubu nebo komunity. Začni třeba dělat dobrovolnické práce nebo se přihlas na libovolný kurz, který tě aspoň trochu bude zajímat. Běž ven mezi lidi, jedině tak poznáš někoho nového. Kdo ví, třeba to bude nejlepší kamarád na celý život!

 1. Buď přítel

Abys mohl mít přátele, musíš sám jedním být. To znamená, že tady musíš být pro své přátele, když tě potřebují. Když ti plačící kamarádka volá uprostřed noci, že zrovna dostala kopačky, rozhodně nezavěšuj. Možná jsi unavený (v tomto případě pravděpodobně unave), ale kámoška je na tom zrovna hůř, než ty. Volala ti, a tak si očividně myslela, že jsi dobrý přítel. Buď tímto přítelem.

 1. Zůstaň v kontaktu

Až moc často se stává, že lidé ztratí vzájemný kontakt. S internetem a sociálními médii to ale není absolutně nevyhnutelné. Podívej se do seznamu přátel a spoj se s některými, se kterými jsi dlouho v kontaktu nebyl.

 1. Přidej se ke skupince z práce

Možná jsou ve tvé práci nějaké skupinky lidí, kteří mají rádi různé aktivity. Třeba tam je skupina, která si jde během obědové pauzy zaběhat nebo projít po parku. Nebo chodí dvakrát týdně po práci hrát tenis a plavat. Připoj se k nim a určitě poznáš hodně nových přátel.

10 užitečných tipů, jak si najít nové přátele

 1. Odhadni, kdy odhalit informace

Přestože bys měl být se svými nejbližšími přáteli jako otevřená kniha, nemusíš tak rychle odhalovat příliš mnoho informací o sobě. Právě toto je často velkým milníkem pro ostatní. Když tě ještě neznají moc dobře, třeba zatím nechtějí vědět určité osobní detaily. Nech si je prozatím pro sebe. Ten správný čas určitě nastane.

Mít přátele je jednou ze základních potřeb snad každého z nás. Společnost je to, proč tady ještě žijeme. Nenechme se zastrašit a pojďme do světa hledat nové lidi, za které se nám vyplatí dát ruku do ohně. Oni tam venku jsou. Jen to nesmíme vzdát a stále hledat!

 

Written By
More from Therese
Proč jsme unavení, i když dostatečně spíme?
Únava je symptom moderních dějin. Dlouhé směny v práci a další zodpovědnosti nám...
Čtěte více
Join the Conversation

2 Comments

 1. says: Článek o ničem

  Článek úplně k hovnu. Takovéto „návody“ by měli psát pouze lidé, kteří si tímhle problémem prošli a vědí, jak je těžké navodit nová přátelství. Tohle je jako kdyby někdo začínajícímu kuchaři řekl „připrav mi středně propečený steak“…

 2. says: Nathan

  Soupis velmi všeobecných rad, které se jen těžko aplikují na skutečný život a obzvláště pak takový, který nespadá do kolonky průměrnost. 🤔 Od konce loňského roku žiju v zahraničí, takže na schůzky se starými přáteli chodit opravdu nemohu, nemluvě o pandemii, která nyní spoustu lidí od osobních setkání odrazuje. Dále pracuji z domova a na sebe, takže rada s kolegy z práce taky moc neklapne. A co se lidí z blízkého okolí týče, to je rovněž komedie, protože bydlíme na samotě v horské oblasti a do hlavního města, kde by se mohly pořádat nějaké ty kurzy je to cesta na 6 hodin autem. 😅

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *