Lákadlo thajského ostrova Koh Lipe? Překrásné západy slunce!

Chystáte se na dovolenou a nevíte, kterou destinaci si vybrat? Chcete si užít plavání, potápění a šnorchlování v průzračně čistém moři? Nebo chcete jen odpočívat s knihou na pláži? Thajský ostrov Koh Lipe, který se nachází na nejjižnějším okraji Thajska, nabízí cestovatelům nezapomenutelný zážitek. Stejně jako ostrovy Koh Tarutao nebo Koh Adang je součástí souostroví nazvaného Tarutao. Podlehněte představě o pohledu na ten nejkrásnější a neromantičtější západ slunce a hned si zabookujte letenky!

Koh_Lipe_island_coast

Ostrov Koh Lipe se nachází asi 60 kilometrů od thajské pevniny a je jednoduše přístupný z mnoha ostrovů poblíž, jako například z mola Pak Bara v Thajsku nebo také z místa zvané Langkawi na jihu Malajsie. Lodě z Pak Bara dovážejí turisty na Koh Lipe po celý rok, ovšem trajekty z jiných ostrovů stihnete jen od konce října do konce dubna.

Za vrchol sezóny je považováno období od začátku prosince do konce února. Nezapomeňte si ovšem dopředu sjednat rezervaci. Není totiž jednoduché najít bez rezervace ubytování – většina hotelů je ve vrcholné sezóně beznadějně plná. Oblíbená místa jsou většinou zamluvená už měsíce předem, a to především na období Vánoc a Nového roku, kdy jsou v Thajsku svátky také. Pokud vám rozpočet dovolí podívat se na ostrov i mimo hlavní sezónu, tedy někdy během května nebo listopadu, vůbec nic tím neztratíte. Trajektem se na Koh Lipe dostanete během celého roku a většina hotelů a podniků je také po celý rok otevřena. Navíc vám potápěči potvrdí, že nejčistší voda omývá břehy ostrova v monzunovém období.

V1.90000

Ostrov má po svém obvodu tři hlavní pláže. Za hlavní a zároveň největší je považována pláž Pattaya Beach, která není jen velká, ale také nabízí křišťálově čisté moře, jemný písek a přístup ke šnorchlování a objevování podmořského světa hned z pláže. Na ní je největší výběr ubytování a po večerech tam můžete vidět mobilní restauraci, která mimo jiné nabízí delikatesy v podobě darů moře. Druhou hlavní pláží na ostrově je Sunrise Beach. V její blízkosti je umístěna škola a nemocnice a taky několik menších obchodů, restaurací a levnějších ubytovacích středisek. Třetí z pláží, Sunset Beach, je malý záliv směrem na západ od ostatních pláží. Jak už název napovídá, je to příjemné místo pro pozorování západu slunce. Pro ubytování můžete zvolit oblíbený Mountain Resort, ke kterému vás hned od pláže dovedou vysoké dřevěné schody. Celým ostrovem se táhnou cestičky a uličky spojující jednotlivé pláže. Po nich si můžete celý ostrov s batohem na zádech projít sami a na vlastní kůži tak zažít krásy celého ostrova.

KoLipeCentre_flip666

Za večerní zábavou se můžete vydat hned do několika vyhlášených míst na Koh Lipe. V případě hladu ochutnejte thajskou nebo italskou kuchyni, indické jídlo, pochoutky prodávané hned na ulicích nebo regionální pokrmy. I vegetariáni si přijdou určitě na své. V případě, že vás napadne mlsný jazyk, zajděte si do útulné kavárny a objednejte si něco ze skvělých thajských sladkostí a k tomu lahodnou kávu. Milovníci hudby můžou posedět v rasta barech, které hrají reggae a dub hudbu, ale také v příjemných podnicích vyhrávajících jazz. V takovém baru si můžete společně s hudbou vychutnávat také příjemný mořský vánek. V dnešní době také mnoho barů nabízí aktivity různého typu, jako například bazénové turnaje, filmové večery nebo živou hudbu. Nezapomenutelný zážitek vám často udělá sám majitel baru.

Zní to lákavě? Ještě aby ne. Ostrov Koh Lipe nabízí nezapomenutelný zážitek. A tak myslete i na tuto destinaci, když si letos budete vybírat místo pro dovolenou nebo třeba líbánky. Určitě stojí za návštěvu!

Written By
More from Therese
Hlášky z animovaných filmů – KVÍZ!
Dnes jsem si pro vás připravila něco neobvyklého – kvíz! Jsem milovnice...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *