Nastartujte svou kariéru v personalistice. Práce v HR má budoucnost

Nastartujte svou kariéru v personalistice. Práce v HR má budoucnost

Ztratili jste v době pandemie koronaviru směr? Dostali jste výpověď z práce nebo vám reálně hrozí? Nezaměstnanost je už v některých krajích České republiky nad 6 %. Přesto je u nás spoustu firem, které nemohou najít schopné a kvalifikované zaměstnance. Práce v HR má budoucnost, zkuste kariéru v personalistice.

Demotivační nálada na pracovišti a propouštění

Jaká je situace zaměstnavatelů na počátku roku 2021? Koronakrize se dotýká spousty podnikatelů a živnostníků. Problémy spojené s lock downem pociťují i velké firmy. Omezení služeb a prodeje pro ně znamená jistý pokles tržeb. Není proto divu, že je mezi pracovníky ponurá demotivační nálada. Hromadně se propouští nebo se o tom stále mluví. 

Přesto existují obory, které představují jistotu práce i v současné době. Které to jsou? 

  • Účetnictví
  • Personalistika (HR)
  • Marketing
  • E-commerce

Účetní nic nenahradí. Kontrola správnosti údajů je důležitá

Na tvorbu faktur existuje celá řad programů. Některé si stáhnete do počítače, jiné lze používat online. I přesto však nic nenahradí práci účetní. Zpětná kontrola správnosti údajů na výstupních dokumentech je velice důležitá. Za uvedená čísla nesou podnikatelé osobní zodpovědnost a při nesprávných hodnotách jim hrozí vysoké pokuty. A to si nikdo na svědomí nevezme. 

Je jen na vás, zda se rozhodnete dělat komplexní účetnictví se vším všudy, zpracovávat daně nebo se rekvalifikovat na mzdovou účetní v případě, že nemáte potřebnou kvalifikaci. Jestliže vám chybí potřebné vzdělání, přihlaste se na kurz mzdového účetnictví se základy personalistiky. HR je další velice perspektivní obor, se kterým nešlápnete vedle.  

Kurz personalistiky (HR) vám zaručí uplatnění na trhu práce

Před situací s covidem byla situace naprosto opačná než je nyní. Zaměstnavatelé měli málo lidí, ty kvalitní museli horko těžko hledat u konkurence, nabízet jim více peněz a další benefity, aby je přetáhli na svou stranu. Uchazeči to moc dobře věděli a nebáli se říct o vyšší mzdu a prosadit nejrůznější výhody. 

Se stoupající nezaměstnaností se vracíme o krok zpět. Firmy si mohou opět vybírat a nabízejí nižší finanční ohodnocení. Nejen, že se snaží o snížení nákladů včetně těch mzdových, ale potencionálních uchazečů o práci je najednou víc než dost.

Přesto jsou již standardem pracovní podmínky typu:

  • práce na home office,
  • příspěvek na penzijní pojištění,
  • nápoje a občerstvení na pracovišti,
  • poukázky na zdraví a sport apod.

Jestliže by se ve vašem případě jednalo o naprostou změnu kvalifikace, rekvalifikační kurz personalista vás naučí vše co potřebujete vědět o personalistice a náboru zaměstnanců. Navíc je doplněn o tipy z praxe od skutečných HR odborníků. Studovat můžete po celé České republice včetně menších okresních měst.

Co se naučíte v kurzu personalistiky?

V rámci rekvalifikačního kurzu personalistiky se mimo jiné naučíte vést personální agendu firem, najít a dobře vybrat nové zaměstnance krok po kroku od A do Z, zjistíte jak na systém odměňování, organizaci a bezpečnost při práci atd.

Kolik stojí rekvalifikace z personalistiky?

Rekvalifikační kurzy nejsou určeny pouze pro uchazeče o zaměstnání, kteří jsou v evidenci na úřadu práce. Absolvovat je může naprosto každý, kdo má o tento nadčasový obor zájem. Cena kurzovného se pohybuje kolem 10 tisíc korun. Samotný kurz pak trvá přibližně 3 měsíce (zpravidla každou sobotu či neděli). Dá se tak skloubit s péčí o děti na rodičovské dovolené, anebo s chozením do práce ve všední dny. Jestliže si vyřídíte rekvalifikační kurz přes úřad práce, nezaplatíte za něj ani korunu. Je však nutné splnit určité podmínky, které vám sdělí na každé pobočce ÚP.

Práce v marketingu nebo založení e-shopu?

Co v současnosti vzkvétá, tak práce v marketingu (ne však ve všech oblastech) a e-commerce. Obraty e-shopů jdou strmě nahoru a očekává se další růst v letošním roce. Připravte se však na nutnost pravidelného vzdělávání. Online svět jde dopředu hodně zrychleně, za úspěchem je v pozadí vidět hodně práce a tvrdé dřiny. Štěstí vám do klína samo nespadne!

Written By
More from PR článek
Napínané stropy
Čeká vás rekonstrukce bytu nebo jeho součásti? Milujete přitom jednoduchá a designová...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *