Bílé zoubky? Bez problémů, snadno a přírodně!

bílé zoubky
Bílé zoubky? Bez problémů, snadno a přírodně!

Už vám lezou krkem ty otravné reklamy v televizi, kde slečny a pánové ukazují zářivé, bílé zoubky s tím, že pokud budeme používat právě jejich produkt, dosáhneme stejného výsledku?

Vyzkoušeli jste miliony produktů s tzv. bělícím efektem a stále nejste spokojeni s výsledkem? Jděte na to jinak! Ne  vždy všechny chemicky upravené přípravky jsou to pravé a navíc mohou mít i nežádoucí účinky.

Výsledek poctivé péče nebo reklama a Photoshop?
Výsledek poctivé péče nebo reklama a Photoshop?

Věděli jste například, že triclosan, látka obsažená v pastě Colgate Total, může ve větší míře být škodlivá a problematická?

Ale zpátky k hlavnímu tématu. Mezi námi se nachází mnoho zázračných potravin, které nám k bělejšímu úsměvu a zdravějšímu chrupu mohou dopomoci.

1. Jahody – kyselina jablečná

Kyselina jablečná obsažená v tomhle lahodném ovoci nám pomůže odstranit skvrny z povrchu zubů. Jejich textura vyleští sklovinu a díky tomu je pak jasnější a má hladší vzhled. Nemusíte zůstat u pouhého konzumování, ale jahodami si potírat zuby nebo je rozmačkané dát na zubní kartáček s pastou a zuby si tak vyčistit.

2. Banány a jejich banánová slupka

Vyhazovali jste dříve slupky? Tak nyní je budete moct také k něčemu používat. Potírání zubů vnitřní stranou banánové slupky totiž docílíte opravdu překvapivě krásného bílého chrupu. A to díky manganu, hořčíku a draslíku, které se tímto procesem absorbují do zubů a vybělí je.

3. Zelená zelenina

Věděli jste, že minerální sloučeniny obsažené v listové zelenině (hlávkový salát nebo špenát) a tmavě zelené zelenině (kapusta, brokolice) vytváří film na chrupu, který ho chrání před vznikem skvrn? Měli byste proto zeleninu zařadit do svého jídelníčku o to více!

4. Citróny a pomeranče známé vitamínem C

Divily byste se, ale tyhle dvě vitamínové bomby dokáží udělat s vaším chrupem zázraky. Jejich slupky, bohaté na kyseliny, dokáží po potírání vybělit zoubky a zároveň, pokud si je rádi dopřáváte, obohatí vaše tělo o důležité prvky.

5. Šťáva z granátového jablka

Pokud jste milovníky tohoto exotického ovoce, máte předem vyhráno. Jejich šťáva totiž dokáže odstranit skvrny ze zubů. Stačí, když si kartáček ponoříte do čerstvé šťávy a vyčistíte si zuby.

6. Je libo kokosový olej?

Pokud si chcete nechat i preventivně zuby zdravé, tak tenhle produkt Vám k tomu dopomůže. Nejen, že při pravidelném používání tlumí záněty dásní, díky dezinfekčním účinkům, ale zároveň chrup vybělí. Můžete ho aplikovat jakkoliv, ale nejpohodlnější cesta je asi nanesení ztuhlého oleje na kartáček a vyčistit si zuby obvyklým způsobem. Samozřejmě čím déle, tím lepší je poté výsledek.

jahody a jejich účinek
Jahody a jejich účinek na zubní sklovinu.

A aby se nezůstalo pouze u potravin, zmínila bych ještě jeden funkční prostředek.

Jedlá soda

Levně přístupná ve větším množství. Pomáhá neutralizovat bakterie a díky mechanickém účinku při tření o zuby je dokáže vybělit. Neměla by se však používat často, protože je poněkud drsnější než normální potraviny a mohla by tak poškodit zubní sklovinu. 1x za týden aplikace bohatě stačí. A jak ji používat? Můžeme si trochu jedlé sody nasypat na kartáček a tak si čistit zuby, nebo ji nasypat na zubní pastu (tím se zmírní slaná chuť) a vyčistit si zuby tímto způsobem.

Ale i pro připomenutí je vhodné zmínit, že nemůžeme spoléhat pouze na potraviny a prostředky, které nám výsledek zaručí. Důležité je i dbát na to, abychom si zuby čistili opravdu 2x denně. Pokud si je budeme čistit po každém hlavním chodu, uděláme samozřejmě nejlépe. Dnešní možnosti a programy (ať už je to práce či škola), nám tohle dovolit nemůžou. Proto je dobré dbát o hygienu ústí dutiny aspoň tím způsobem, že si po každém jídle vezmeme žvýkačku. Mezizubní kartáčky jsou také velmi „mocnou výbavou“, protože se dostanou i do takových škvírek, kam by se normální kartáček mohl sotva dostat.

takhle by to mělo vypadat
Krásný, zářivý úsměv pro Vás nemusí být už jen pouze snem.

Zkoušeli jste některý z uvedených tipů? Osvědčily se Vám některé metody? Podělte se se svými zkušenostmi v komentářích! 🙂

Written By
More from Luck@
Alice: Madness Returns – Alenka, jak jí neznáte
Možná, že jste jako malí vyrůstali nad rozkošnou pohádkou Alenka v říši...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *