Smoothie s chutí léta. Jak na to?

Smoothie s chutí léta. Jak na to?
Smoothie s chutí léta

 

Smoothie je téměř fenoménem poslední doby. Každý o něm mluví, každý o něm chce vědět víc, každý hledá a zkouší nejrůznější recepty. Každý smoothie miluje (anebo ze srdce nenávidí).

Smoothie je přitom charakteristické právě svojí rozmanitostí a pestrostí.

Smoothie dle libosti

Variací smoothie je nespočet, ingrediencí celá široká paleta a kombinací snad neomezeně. Každý si smoothie může připravit dle svých chutí, preferencí a možností. A léto je plné možností. Jsou tu letní plody, ovoce a zelenina, které čiší živými enzymy, vitamíny a minerály. Jsou tu letní smoothies!

Jednoduše a levně se letních plodů můžeme do sytosti napít, ano, právě díky smoothie, nápoji, který skvěle zapadne i do letního jídelníčku. Ředěné letní smoothie doplní pitný režim, husté a bohaté letní smoothie zase skvěle nahradí letní svačinku, snídani či večeři.

Letní smoothie
Smoothie s chutí léta. Jak na to?

Smoothie recepty

Pokud vás zajímají smoothie recepty a letní inspirace, pak jste na správném místě. Tady jsou tipy na letní smoothies, které rozhodně stojí za vyzkoušení!

Základními ingrediencemi budou letní plody, tedy třeba jahody, maliny, broskve, meruňky, také borůvky a jiné lesní plody, zahradní angrešt nebo rybíz, tradiční české ovoce. Z těch exotických se pro přípravu letních smoothies jistě budou hodit třeba banány, pomeranče, ananas, mango, meloun aj. K tomu se dá přidat i kokosové mléko či kokosový olej s vůní dálek, také třeba mořské řasy, spirulina, chlorella, aztécká chia semínka nebo křupavé oříšky. Letní vůni smoothie dodají také zelené bylinky, třeba osvěžující máta, aromatická bazalka nebo meduňka… Zelená je synonymem života a přijde vhod i v létě!

Recepty! Vyzkoušejte třeba angreštové smoothieananasovo-broskvové smoothie s mátou a kokosovým mlékem, mangové smoothie s brusinkami a bazalkou, nebo melounové smoothie s mangem a citrusy, provoněné čerstvými lístky máty.

Mátové osvěžení

Máta je typickou letní bylinkou, v létě je jí všude plno. Skvěle doplňuje další letní bylinky jako je bazalka či meduňka. Máta však mezi nimi vyniká svoji svěžestí a chladivým působením.

Máta propůjčuje osvěžující chuť a vůni nejenom letním nápojům, ale takřka všem letním pokrmům. Máta skýtá příjemnou vůni i přirozené chladivé účinky. Mimo to je léčivou bylinkou, která má příznivý vliv zejména na trávicí soustavu.

  • Máta podporuje trávení.
  • Pozitivně ovlivňuje činnost žaludku, jater a žlučníku.
  • Je prospěšná při poruchách zažívání.
  • Tlumí žaludeční nevolnosti.
  • Působí proti nadýmání.
  • Pomáhá proti bolestem hlavy.
  • Ulevuje při stresu.
  • Osvěžuje a celkově posiluje.
  • Čistí krev.
  • Zvyšuje chuť k jídlu.

Zdroj: Blog prodetox

Až budete připravovat své letní smoothie, nezapomeňte na mátu! A nebojte se připravit smoothie větší množství. Jestli zbyde, klidně s ním můžete naplnit formičky na nanuky a letní smoothie si vychutnat v podobě báječné mražené pochoutky.

Written By
More from rakri
Jak překonat únavu? Možná pomůže železo
Časté pocity únavy, pokles výkonnosti, ztráta energie a vitality, horší cirkulace krve...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *