Co se můžeme naučit od Carrie Bradshaw?

Carrie Bradshaw
Co se můžeme naučit od Carrie Bradshaw?

Carrie Bradshaw – to jméno v dnešní době určitě musela zaslechnout každá žena, která se aspoň minimálně stará o módu. Tato ikona a zároveň hlavní hrdinka seriálu a filmů Sex ve městě pracuje jako redaktorka úspěšného magazínu New York Star, kde píše svůj vlastní sloupek zabývající se sexem, vztahy, muži, ženami, kariérou a tak dále. Mimo to velmi ráda a často nakupuje, především boty špičkových návrhářů, nebo tráví čas se svými nejlepšími kamarádkami Mirandou, Samanthou a Charlotte. Carrie je žena plná životního elánu, ale také velkých moudrostí. Co se od ní vlastně můžeme my ženy naučit? Snažila jsem se to shrnout pomocí jejích vlastních výroků. Čti dále!

„Nezapomeň se nejdříve zamilovat do sebe samého.“

Pravděpodobně každé z nás má přátele, kteří si často stěžují na svůj život: „Ona si tu práci nezaslouží!“ „Je to taková ošklivka a její nejlepší kamarád vypadá jako Brad Pitt.“ „Oni cestují do zahraničí každý rok a já si to stále nemůžu dovolit.“ …nebo jednoduše: „Proč ne já?“ Jsem si jistá, že jsi otázky tohoto typu už určitě v životě zaslechla. Ale proč, opravdu? Tajemstvím je, že se můžeš udřít k smrti, můžeš randit každý večer, můžeš dokonce přečíst tisíce chytrých knih, ale neudělá to žádnou změnu, pokud nejprve nebudeš milovat sebe sama a věřit svým vlastním schopnostem. Pravidlo tedy zní: Nesoustřeď se na to, co děláš – zabývej se tím, kdo doopravdy jsi!

„Nebyla to logika, byla to láska.“

Přiznej si to. Když jsi zamilovaná, nejsi schopná se kontrolovat. Ať už se snažíš být sebevíce opatrná a klidná za každé situace, vše nemusí vždycky dopadnout podle tvých představ. Ale to není špatně! Přenechej lásce kontrolu a nech se unést.

„Stejně se nakonec počítače zničí, lidé zemřou, vztahy se rozpadnou. Nejlepší, co můžeme dělat, je nadechnout se a začít znova.“

Je to dar osudu, když najdeš někoho, koho můžeš milovat po celý život. Možná si myslíš, že jsi našla svou pravou lásku, ale dříve nebo později (za týden, měsíc nebo dokonce i pár let) možná porozumíš tomu, že už to není tvá spřízněná duše. Pocity jednoduše mohou zmizet. A tak se zhluboka nadechni a nepřestaň hledat – začni znova! Carrie Bradshaw opravdu umí poradit.

„Svobodná a báječná, vykřičník!“

Tvé srdce je zlomené a jediné, co bys chtěla, je ležet ve své posteli, jíst čokoládu a pyšně trpět. Ale zkus myslet jasně. Nejsi to ty, kdo vlastně prohrál. Uvědom si, že existuje muž, který býval ve tvém životě, ale nemiloval tě, a tak je teď pryč. Získala si svou svobodu a možnost najít nového „jediného“. Nezahazuj takovou šanci!

„Možná je minulost jako kotva, která nás drží zpátky.“

Pamatuješ si, kolikrát ses snažila zažít žít nový život? Seknout s prací, ve které nejsi šťastná a začít cestovat, odstěhovat se do velkého města, protože ti nabízí více příležitostí nebo se dokonce rozejít s přítelem, protože hluboko uvnitř víš, že ta láska mezi vámi už je dávno pryč… Ale při každém pokusu o takové změny vyšumí na povrch staré obavy, které tě drží zpátky. Musíš si prostě uvědomit, že některé věci a někteří lidé musí zůstat v minulosti, spolu s tvými úzkostmi a výčitkami. A tak si sbal svých pět švestek a konečně opusť svůj starý život!

Co se můžeme naučit od Carrie Bradshaw?
Carrie Bradshaw našla svou spřízněnou duši

„Ráda bych si myslela, že lidé mají více než jednu spřízněnou duši. Pokud ti jedna unikne, hned přijde druhá. Jako s taxíkem.“

Většina z nás věří, že každá osoba na planetě Zemi má svou spřízněnou duši, jediné, co musíme dělat, je být trpěliví a čekat na seznámení se se svým jediným. Ale co když to seznámení prošvihneš? Budeš pak sama až do konce svého života? Není lepší věřit, že lidé mají více než jednu spřízněnou duši, se kterou by cítili to pravé spojení? A když ti nějakým způsobem jeden člověk unikne, vždycky máš šanci poznat někoho jiného, a to dříve, než čekáš.

„Když reální lidé ve svém životě spadnou, hned se zase postaví a pokračují v chůzi.“

Každá z nás už alespoň jednou selhala. Nezáleží na tom, jestli je tvé srdce zlomené nebo jestli je tvá kariéra zničená. Musíš to brát s nadhledem a pokračovat v cestě. Nenech selhání formovat tvou budoucnost.

„Říká se, že nic netrvá věčně. Sny se mění, trendy přijdou a odejdou… Ale přátelství nikdy nevyjde z módy.“

Má drahá, nezáleží na tom, jestli jsi zrovna ve vztahu nebo single – vždycky bys měla pamatovat na své blízké přátele, kteří jsou tvým největším pokladem. Existují tví rodiče a kamarádi, kteří tě vždycky budou milovat takovou, jaká jsi, se všemi tvými nedostatky a odlišnostmi. A tak na ně nikdy nezapomeň, stejně jako Carrie Bradshaw nikdy nezapomněla na své nejbližší.

„Některé milostné příběhy nejsou epické novely, některé jsou krátké. Ale to je nedělá méně naplněné láskou.“

Největší touhou každé dívky je najít svou pravou lásku. Nezáleží koho miluješ nebo jak miluješ, je důležité, že miluješ.

Co se můžeme naučit od Carrie Bradshaw?
Carrie Bradshaw

Carrie Bradshaw pro mě není „jen“ postavou ze seriálu

Je inspirací, kterou často mladé ženy potřebují a ve svém okolí nenacházejí. Nech se také jejími názory vést, však je na nich mnoho pravdivého. Můžeš se při tom dozvědět něco nového o sobě a svých vztazích s ostatními. A třeba to někdy využiješ a pošleš takové poselství dále, nikdy nevíš!

Written By
More from Therese
„Efekt George Clooneyho“ vysvětluje, proč se mladší ženy často párují se staršími muži
Minulé září se až směšně pohledný herec George Clooney oženil s až směšně...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *