Chcete zhubnout? Jaký sport si vybrat?

Chcete zhubnout? Jaký sport si vybrat?
Chcete zhubnout? Jaký sport si vybrat?

Pokud jde o hubnutí, není to jen výživa, co může pomoci.

Na jedné straně je příjem v podobě jídla, na druhé straně energetický výdej, který může mít na hubnutí vliv. Je tu však i třetí pilíř hubnutí, na který se často zapomíná – tím jsou pocity toho, kdo chce hubnout. Postoj, přístup k hubnutí a motivace je totiž tím, co rozhoduje o tom, zda bude hubnutí úspěšné či ne (více v rozhovoru s výživovou expertkou Hankou Havlátovou tady).

Stejně jako v případě jídla také v oblasti sportu a pohybových aktivit bude důležité především to, jak daný sport a pohyb vyhovuje našim pocitům a postojům, jak odpovídá našemu životnímu stylu, našim preferencím a zvykům. Nemá cenu si vybírat sport pouze podle toho, že se označuje jako „nejlepší na hubnutí“. Ostatně platí, že každý sport je užitečný, prospěšný pro zdraví i postavu – pokud to s ním nezaženeme do extrému.

Přesto, pokud se chcete pustit do sportování a vůbec nevíte, jaký sport si vybrat, můžou vám naše tipy být užitečné.

Jaký sport je nejlepší na hubnutí?

Běhání – je nejjednodušší

Chůze a běh jsou pro člověka naprosto přirozeným pohybem. Není potřeba nic řešit, není třeba znát nějakou složitou techniku. Stačí chuť hýbat se a můžete se do toho směle pustit. Pozor, nepřepískněte start, začněte pomalu, to je žádoucí nejenom při hubnutí.

Chcete běhat, ale zatím nemáte žádné zkušenosti a chybí vám kondice? Vyzkoušejte indiánský běh, kombinujte běh a chůzi.

I chůze jako taková může být prospěšná, dokonce může být i léčebná. Jak na to? Návod najdete ve videu.

Skákání na trampolínách – je nejzábavnější

Pokud hledáte sport, který by vám pomohl vytvarovat postavu a současně zahnal nudu, dejte se na skákání. Zábavné skákání nabízí trampolíny a trampolínky. Při skákání zapojíte všechny svaly těla a posílíte všechny buňky. Čeká vás stav beztíže i volný pád, tím i detoxikace nebo celkové posílení těla.

Skákat můžete jen tak – třeba na své domácí trampolíně. Mnohem více se zapotíte na lekci skákání s lektorem, kdy se skáče na speciálních trampolínkách.

Jak vypadá lekce skákání na trampolínkách? Podívejte se na video:

https://youtu.be/eNSLkC_M7kQ

Tabata – je nejefektivnější

Pokud hledáte skutečně efektivní cvičení, možná pro vás bude vysoce intenzivní intervalový trénink nazývaný tabata. Stačí jen pár minut denně. I za těch pár minut zapracujete na své kondici, výkonnosti a postavě. Stihnete procvičit celé tělo, má to však i své ale…

Tabata trénink není náročný na čas, o to je intenzivnější. Rozhodně není pro začátečníky bez kondice. Původně vznikl jako intenzivní trénink vrcholových sportovců. Převzali ho sice i sportovci rekreační, ale bez určité předchozích sportovních zkušeností to nepůjde.

Samotný název dal cvičení japonský lékař Izumi Tabata, který tento trénink představil světu v roce 1996.

Jak vypadá cvičení tabata? Mrkněte na video:

https://www.youtube.com/watch?v=Z4ziWoCuf5g

Použité zdroje a další informace

Written By
More from rakri
Vánoční tradice tradiční i méně tradiční
Tak je to tu zase. Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí… A s...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *