Selfie mánie

Lidé, kteří v dnešní době ani jednou za svůj život neslyšeli slovo „selfie“, už snad neexistují. Selfie mánie se šíří světem tak závratnou rychlostí, že ji ani objektivy fotoaparátů nemohou zastavit. Díky selfie fotkám se ještě více rozšířilo používání sociálních sítí, na kterých lidé své kreativní výtvory publikují a sdílejí se světem. A jak tyto výtvory mohou vypadat? Podívejme se na několik fotografií, které dokáží mnohdy i závratně překvapit.

selfie1

Ukrajinský prezident Petro Poroshenko se na mezinárodní konferenci v Abu Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech fotí s emirátským mediálním zástupcem. Úterý 24. února 2015 (Foto: Kamran Jebreili / AP Photo)

selfie2

Muž „selfuje“, zatímco přímořskou promenádu Bejrut Corniche v Libanonu zaplavuje velká vlna během bouře, která se místem prohnala 11. února 2015. (Foto: Mohamed Azakir / Reuters)

selfie3

K moderním lidem se přidává se svou skupinovou selfie i americká moderátorka své vlastní show Ellen Degeneres. Selfie pořizuje na 86. ročníku Academy Awards v Hollywoodu v americké Kalifornii, 2. března 2014. (Foto: Lucy Nicholson / Reuters)

selfie4

Žena pózuje před foťákem mobilu přímo uprostřed slunečnicového pole v provincii Lopburi severně od Bangkoku. Fotografie pořízena 2. listopadu 2014. (Foto: Chaiwat Subprasom / Reuters)

selfie5

Portugalští fanoušci fotí selfie fotky ještě před startem fotbalového zápasu Světového poháru skupiny G proti Ghaně na národním stadionu v Brazílii, 26. června 2014. (Foto: Ueslei Marcelino / Reuters)

selfie6

Ani deštivé počasí nezabrání turistům vyfotit selfie před pyramidou muzea Louvre v Paříži. Vyfoceno 6. července 2014. (Foto: Charles Platiau / Reuters)

selfie7

Proč se nevyfotit třeba s koněm? Očividně i to je zcela normální pro tyto mladé muže v maloměstské části Sevilly, andaluského hlavního města. (21. listopadu 2014, foto: Jon Nazca / Reuters)

selfie8

Někdy je třeba i trochu zariskovat, což například udělal Charlet Martinez, který se posadil na zábradlí, aby vyfotil selfie, jež ho zabere s výhledem na polozmrzlé severoamerické jezero Michigan. Selfie vyfocena 5. ledna 2015. (Foto: Jim Young / Reuters)

selfie9

Některým nápady na selfie fotky stále nedocházejí, a tak je možnost vyfotit třeba i takovou. Knírky měli tito japonští fanoušci záměrně – zrovna totiž čekali na japonskou premiéru filmu Mortdecai v Tokyu, 27. ledna 2015. (Foto: Yuya Shino / Reuters)

selfie10

Ani romantika na selfie fotografiích samozřejmě chybět nesmí. Tento sladký pár se fotí při nádherném západu slunce v přímořském sousedství Miraflores v Limě. Tento výjimečný okamžik zachytili 9. února 2015. (Foto: Mariana Bazo / Reuters)

selfie11

Tato mladá žena využila příležitosti a vyfotila se spolu se superměsícem stoupajícím nad Tower Bridge v Londýně, 10. srpna 2014. (Foto: Paul Hackett / Reuters)

selfie12

Pouliční prodavač deštníků se fotí během toho, když na něj sněží tuny sněhu. Nachází se na hlavní pěší ulici v Istakalu v centrálním Istanbulu a je 17. února 2015. (Foto: Murad Sezer / Reuters)

selfie13

Model se stihnul vyfotit během zkoušky před zahájením přehlídky podzimní/zimní kolekce návrháře Jeremyho Scotta na newyorském týdnu módy 18. února 2015. (Foto: Andrew Kelly / Reuters)

selfie14

Tato žena neváhá a rychle fotí selfie s mužem v obleku centuriona v Římě, 12. března 2015. (Foto: Tony Gentile / Reuters)

selfie15

Mladí pokrytí v barevném prášku pózují pro selfie fotografii při oslavách jarního festivalu v Baghdádu, 20. března 2015. (Foto: Ahmad Mousa / Reuters)

selfie16

Britská fotbalová hvězda David Beckham fotí selfie se svými dětmi v první řadě módní přehlídky podzimní řady značky Victoria Beckham. Show byla pořádána v rámci Fashion Weeku a foto vyfoceno 15. února 2015 v New Yorku. (Foto: Jason DeCrow / AP Photo)

Tak co, také fotíte selfie fotky všeho druhu. Můžete si třeba vzít inspiraci od těchto kreativních a zajímavých lidí. Ostatní vám budou jenom závidět. S jakou „selfí“ se ukážeš právě ty?

Tags from the story
, ,
Written By
More from Therese
Jak čistit své make-upové pomůcky jako profesionál
Jestli existuje zlaté make-upové pravidlo, bez debaty jde o zachování vašich pomůcek...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *