Co poslat domů z Anglie jako chutný pozdrav?

Anglie - vlajka

Brexit je zatím tak časnou záležitostí, že ani politici zatím neumějí říct, co všechno to přinese. Nadále tak platí, že Anglie, resp. Velká Británie je oblíbenou destinací mnoha Čechů, kteří zde jezdí nejenom za poznáním či studiem jazyka, ale i za prací.

Pokud v Anglii nějakou dobu pobýváte, třeba jako student či au pair, jistě řešíte, co poslat svým blízkým, rodině a přátelům jako pozdrav. Možná právě teď hledáte inspiraci a právě teď vám přijde vhod náš článek se dvěma chutnými tipy…

Bez anglického čaje to nejde!

Pravý anglický čaj je fenoménem, kterým Velká Británie prostě žije, a to nejenom o páté. Popíjení čaje je v Británii součástí životního stylu. Čaj se tradičně pije odpoledne, konkrétně o páté, samozřejmě doplněný čajovým pečivem. Jistě víte, že Angličané mají také Breakfast Tea či Early Morning Tea, kterým startují svůj den. Tak ho můžou vyzkoušet i vaši blízcí v Česku, určitě jim přijde vhod. Jen jim nezapomeňte připomenout, že v Anglii se čaj nejenom sladí, ale zjemňuje také trochou mléka.

Takový anglický čaj nabízí kvalitu nesrovnatelnou s těmi, které se nabízejí u nás. Milovníci čaje tak jistě ocení, pokud jim nějaký ten čaj z Anglie pošlete.

Kdo by si rád nedal šálek dobrého čaje? Takový dárek vždy potěší a vždy najde využití. Není tak třeba žádného váhání, pošlete proto domů z Anglie čaj. Je snad lepší dárek?

Tradiční kvasnicová pochoutka s nenapodobitelnou chutí

Pokud chcete být originální, máme pro vás další tip. I tentokrát jde o pochoutku, pozor, ale tato pochoutka má natolik specifickou chuť, že nemusí uspokojit každý chuťový pohárek. Pokud uspokojí, máte však jistotu, že vám obdarovaný bude neskonale vděčný. Marmite totiž buď milujete, nebo nenávidíte. Nic mezi tím není. Tak hlásá slogan anglického výrobce této kvasnicové pomazánky s výraznou chutí. A každý, kdo Marmite ochutnal, musí dát výrobci za pravdu.

Marmite je sice typicky britskou pomazánkou, ale vyrábí se z kvasnicového extraktu, jde o vedlejší produkt, který vzniká při vaření piva. Tím by Čechům mohl být sympatický.:-)

A co vy? Také lepkavý Marmite originální chuti a vůně milujete? Pokud ano, zkuste se o tuto lásku podělit i se svými českými přáteli. Upozorňujeme, že zřejmě ne všichni (znáte přece slogan výrobce), ale někteří rozhodně, vaši snahu ocení.

Pokud opravdu tuto kulinářskou lásku chcete sdílet se svými blízkými, dejte jim i nějaký tip na recept s Marmite. Ano, stačí pomazánku potřít na chleba, přidat máslo, sýr, zelený salát a báječná svačina je na světě. Marmite lze však využít také jako ingredienci různých studených i teplých jídel, která dochutí a obohatí také o vysoké množství vitamínů skupiny B.

Inspirací pro tento text byly tipy Honzy Kotláře: 4 věci, které musíte poslat přátelům z Anglie. Tak se mrkněte, třeba vám přijdou vhod i další dva, na které v tomto článku nepřišla řeč.

Tags from the story
, ,
Written By
More from rakri
Lepek – jak to s ním vlastně je?
Bezlepková dieta vznikla jako zdravotní dieta, která je určena pouze pro úzký...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *