Ohromující fakta z Las Vegas

Ohromující fakta z Las Vegas

Kolik toho víte o Las Vegas? Samozřejmě, že každý si o téhle pouštní metropoli myslí, že se jedná o hlavní světovou destinaci nekonečných večírků a hazardu, avšak já jsem našel pár faktů o Las Vegas, které jste pravděpodobně nevěděli. Zde je seznam pár vtipných faktů o Las Vegas, které jsou moc dobré na to, aby zůstaly utajené.

V roce 2004 jeden gambler vsadil 135 300$ na jedinou hru rulety v Plaza Casino ve Vegas…a vyhrál 270 600$.

Ashley Revell
Ashley Revell riskl všechno na jednu sázku…a vyhrál!

V roce 2004 jeden angličan riskl všechno, co měl, výměnnou za šanci vyhrát velký balík ve Vegas. Ashley Revell prodal úplně všechno, dokonce i své oblečení, předtím než vsadil 135 300$ na jedinou sázku na červenou v ruletě v hotelu a kasínu Plaza v Las Vegas. Míček skončil na červené 7, Revell zdvojnásobil své peníze a vyhrál 270 600$. Poté dal dealerovi spropitné 600$ a okamžitě odešel.

V 50. letech měli turisté v Las Vegas možnost pozorovat testy atomových bomb v poušti.

Las Vegas
Diváci sledují test atomové bomby v poušti v Las Vegas.

Předtím, než se Las Vegas stalo hlavním městem zábavy na světě, tak v 50. letech toto místo lákalo horlivé turisty, kteří chtěli sledovat testy atomových bomb. Pozemní testování bylo prohlášeno v 60. letech za nelegální, ale od té doby přes 10 000 lidí úspěšně získalo přes půl miliardy dolarů od americké vlády, jako kompenzaci za nemoci způsobené radiací.

V roce 1964 jeden bohatý podnikatel, ze strachu z nukleárního útoku, postavil pod Las Vegas sídlo o velikosti 5 km čtverečných.

V roce 1964 jeden bohatý podnikatel, ze strachu z nukleárního útoku, postavil pod Las Vegas sídlo o velikosti 5 km čtverečných.
Vnitřek podzemního sídla.

V roce 1964 bohatý podnikatel Girard B. Henderson, ze strachu z nukleárního útoku za Studené války, postavil pod Las Vegas sídlo o velikosti 5 km čtverečních. Podzemní sídlo obsahuje plavecký bazén, dvě vířivky, umělý trávník na grilovačky a dům pro hosty s dekoracemi z 60. let. Dále je v sídel také přizpůsobitelné osvětlení imitující východ slunce, den, soumrak a noc s blikajícími hvězdami.

Pod Las Vegas žijí lidé v podzemních tunelech.

Pod Las Vegas žijí lidé v podzemních tunelech.
Tunely se staly přístřeškem pro skoro 1000 lidí.

Pod zářivými ulicemi města se vine precizní síť tunelů. Původně postaveny pro prevenci před záplavami. Tyto tunely se nachází přímo pod Las Vegas Strip a staly se přístřeškem pro skoro 1000 lidí.

Las Vegas je nejzářivější město na planetě.

Las Vegas je nejzářivější město na planetě.
Las Vegas z vesmíru.

Tokyo, New York a Shanghai možná rozzáří noční oblohu, ale pokud se díváte z vesmíru, tak Las Vegas je podle NASA nejjasnější město na světě. Bohužel tolik venkovních světel nedovoluje návštěvníkům Vegas sledovat v noci hvězdy na obloze.

15 z 25. největších hotelů na světě se nachází v Las Vegas.

15 z 25. největších hotelů na světě se nachází v Las Vegas.
Luxor Las Vegas, jeden z největších hotelů na světě.

Mluvíme-li o Las vegas, tak už určitě dávno víte o mnoha obrovských a propracovaných hotelech, které se tam nachází. Dohromady se v městě „hříchů“ nachází 15 z 25. největších hotelů na světě, podle počtu pokojů (s více jak 65000. hotelovými pokoji). Vezměme si například Luxor, hotel, který napodobuje  starověké egyptské pyramidy s paprsky světel svítících na oblohu. Mohlo by vás zajímat – 5 největších kasin na světě.

Kasína v Las Vegas nemají žádné hodiny.

Uvnitř kasína Bellagio v Las Vegas. Je den nebo noc?
Uvnitř kasína Bellagio v Las Vegas. Je den nebo noc?

Až budete v kasínu v Las Vegas, tak se podívejte kolem sebe a nenajdete ani jedny hodiny. Proč? Kasína v Las Vegas používají všechny možné triky, aby hráči ztratili pojem o čase a zůstali u herních stolů. Mezi další lsti patří žádná okna, alkohol zdarma a s designem podobným bludišti, aby vám stížili cestu ven.

Las vegas Strip a skoro všechna dobře známá kasína nejsou ve skutečnosti v Las Vegas.

Las vegas Strip a skoro všechna dobře známá kasína nejsou ve skutečnosti v Las Vegas.
Las vegas Strip

Věděli jste, že většina největší vegasských turistických atrakcí se ve skutečnosti nenachází v Las Vegas? V podstatě méně známé město Paradise v Nevadě obsahuje většinu Las Vegas Strip, stejně tak skoro všechna nejznámější vegasská kasína.

Michael Jackson plánoval postavit víc jak 7m vysokou vlastní robotickou repliku, která by dělala moonwalk napříč vegasskou pouští. 

Michael Jackson plánoval postavit víc jak 7m vysokou vlastní robotickou repliku, která by dělala moonwalk napříč vegasskou pouští.
Hotel Michaela Jacksona a robot, který dělá moonwalk.

V roce 2007 se objevily zprávy, že Michael Jackson měl plány postavit ve Vegas hotel s vlastní 7. metrovou robotickou replikou, která by  potulovala v nevadské poušti vedle Vegas. Robot by byl ke shlédnutí turistům, kteří by přistávali na letišti Las Vegas McCarran. Robotický kolos by propagoval Jacksonovu residenci ve Vegas. Stejně tak jako mnoho jiných Jacksonových přemrštěných nápadů, tak ani tento se nedočkal realizace.

Las Vegas nepovoluje loterii.

Las Vegas nepovoluje loterii.
Ne v Nevadě!

Navzdory tomu, že se jedná o světové epicentrum hazardu, tak stát Nevada, který zahrnuje i Las Vegas, nepovoluje loterii – nejpopulárnější formu hazardu v Americe. Podle Článku 4, kap.  24 nevadské státní konstituce, „Žádná loterie nesmí být povolena v tomto státě a nesmí být povolen ani prodej losů.“ Tento zákon pravděpodobně existuje z důvodu, aby lidé utratili více peněz v kasínech.

Stavba Harmon Hotelu ve Vegas stála 8,2 miliardy dolarů a hotel bude zbořen bez návštěvy jediného hosta.

Harmon Hotel
Harmon Hotel

V centru Las Vegas sedí Harmon Hotel o rozloze 5 000 čtverečních metrů, vyroben z zářivého modrého skla a se svými 49. patry se tyčí nad městem. V roce 2013 soudce prohlásil tento hotel za nestabilní a povolil jeho demolici, která bude stát 30 milionů dolarů, aniž by ho navštívil jediný host.

Vegas kasína nedovolila členovy hudební kapely Rat Pack, Sammy Davis Jr., aby zůstal v hotelech a nutili ho zůstat venku u bazénu mezi představeními.

Skupina Rat Pack ve Vegas
Skupina Rat Pack ve Vegas

 

V 50. letech často vystupoval ve Vegas Sammy Davis Jr. spolu s ostatními členy Rat Pack, jako byl Frank Sinatra a Dean Martin. V tu dobu však byla vegasská kasína rozdělena a stejně tak, jako všem ostatním černým umělcům, ani Sammy Davis Jr. nedovolovala zůstat v městských hotelech. Také mu neposkytli šatnu a mezi představeními ho nutili čekat venku u bazénu.

Las Vegas má nejvyšší ruské kolo na světě, s výškou 167 metrů a do každé kabiny se vejde až 40 lidí.

Las Vegas má nejvyšší ruské kolo na světě, s výškou 167 metrů a do každé kabiny se vejde až 40 lidí.
Las Vegas má nejvyšší ruské kolo na světě

V roce 2014 Las Vegas Strip dosáhl nových výšek, poté co představil nejvyšší ruské kolo na světě s názvem High Roller. Toto ruské kolo bylo postaveno za necelé 3 roky, obsahuje 28 kabin a každá z nich může pojmout až 40 lidí. Z vrcholku si návštěvníci mohou užít 360° rozhled na město z výšky 167 metrů. Hosté na tomto kole mohou pořádat večírky, firemní večeře a dokonce svatby.

Tak, co si myslíte o mojím seznamu nejzajímavějších faktů o Las Vegas? Který z faktů o Las Vegas vás překvapil nejvíce? Znáte jiná fakta o Las Vegas, která by tu neměla chybět? Připojte se do diskuze níže v sekci s komentáře.

 

Věděli jste, že minimální sázka v Macau je 13x vyšší, než v Las Vegas

Written By
More from Mr haly
Představení Cybertrucku pro Teslu skončil trapasem, přesto Elon Musk ohlásil už 200 tisíc objednávek
Společnost Tesla v čele s vizionářem Elonem Maskem před pár dny uveřejnila nový prototyp...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *