Skryté zákoutí Francie, které nechce zůstat zapomenuto

Mezi kouty nádherného kraje Provance v jihovýchodní Francii se skrývá mnoho míst, která by byl hřích nenavštívit. Jedním z nich je Bédoin, malé městečko nabízející turistům řadu neobyčejných zákoutí. Pokud jste třeba milovník pěší nebo cyklistické turistiky, Bédoin je to pravé pro vás.

V okolí městečka nacházejícího se přímo na úpatí nejvyšší hory regionu – Mont Ventoux – můžete objevovat krásy turistických stezek a zkusit mimo jiné horolezectví. Díky půjčovně horských kol, která je přímo v Bédoin, se můžete vydat na cestu do okolí, kterému se jen těžko odolává.

Bédoin_-_chapelle_du_Moustier

Bédoin skrývá nejen přírodní lákadla, ale také historické budovy přímo v centru. Navštívit můžete například kostel Baux de Bédoin nebo kaple La Madeleine a Notre Dame Moutier. Nepropásněte možnost nakouknout do 12. století a poznejte historické pozadí vesnice Bédoin.

Místní kuchyni okuste na trzích konajících se přímo v ulicích Bédoinu každé pondělí. V létě město oplývá životem díky hudebnímu a divadelnímu festivalu. Turisté se také mohou těšit na možnost zaplavat si v místním bazénu či si zahrát tenis na bédoinském kurtu a další sportovní aktivity.

Bédoin_-_Ventoux_primeur_2014

Kolem již výše zmíněné hory Mont Ventoux se rozprostírá přírodní rezervace zvaná Camargue. Ta z vašeho výletu vykouzlí nádherný den plný vzpomínek na přírodní úkazy, jež se jen tak nevidí. Mezi zdejší krásy patří také soutěska Gorges du Verdon. Dále vaši pozornost mohou upoutat úchvatná levandulová pole, která často bývají označována jako symboly Francie.

Proč jet do Francie na dovolenou a ani se nevykoupat v průzračné vodě Azurového pobřeží, že? Ani to není problém. Bédoin se sice nenachází hned u pobřeží, přesto si ale můžete udělat celodenní výlet a nezameškat tak tuto výjimečnou příležitost. Na pobřeží můžete obhlédnout třeba lákavé město Marseille.

DCIM100GOPRO

Ani potom nezůstávejte v hotelu či na ubytovně a navštivte třeba 7 kilometrů vzdálenou vesničku Le Barroux. Její dominantou je středověký hrad z 12. století, kterým se vesnice pyšní přímo na jejím vrcholku. Dále můžete navštívit pár kilometrů vzdálené město Carpentras či světově známý Avignon.

Francie nabízí mnoho tajných zákoutí, která často zůstávají ve stínu Paříže a ostatních celosvětově známých francouzských velkoměst. A proto stojí za to trochu prozkoumat i ty další možnosti, které často svou jednoduchostí člověku zůstanou ve vzpomínkách napořád. Bédoin je menší městečko, ale jeho návštěvou prožijete kousek francouzské kultury, kterou u nás určitě nevidíte zrovna na každém kroku.

Tags from the story
, , , ,
Written By
More from Therese
10 důvodů pro častější úsměv
Matka Tereza jednou řekla: „Nikdy se nedozvíme, kolik dobra může udělat jednoduchý...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *