DIY projekty: Vychytávky na prázdnou zeď

DIY projekty: Vychytávky na prázdnou zeď
DIY

Co je to DIY? Tato záhadná zkratka pochází z angličtiny a reprezentuje heslo „Do It Yourself“ – což v překladu znamená: „Udělej si sám“. DIY projekt může být jednoduše cokoli, co si uděláte sami. Ať už jde o oblečení, doplňky, ozdoby, nábytek, rámečky na fotky nebo mnoho jiných věcí, hlavní je, že je to uděláno doma, kreativně a doopravdy sám sebou.

Opravdu to není žádná věda. Vždycky si tak říkám, že by svět byl o moc krásnější místo, kdyby lidé věděli, jak dělat věci jednodušeji, levněji a efektivněji. A právě o to se snažím. Snažím se rozvíjet svou kreativitu a tomu mi hodně pomáhají takové DIY projekty. A navíc se v dnešní době dá sehnat tolik skvělých věcí a pomůcek, ze kterých se dají vyrobit úžasné věci. Za originalitou často stojí pouze jednoduchý nápad, který vytvoří super výsledný efekt. A právě v tomto chci pomoct i vám – rozvíjet svou kreativitu a zkrášlovat si svět kolem sebe!

DIY seriál

Ráda bych na toto téma udělala více takových „seriálových“ článků, vždycky jinak tematicky zaměřených. Dnes se zaměřím na 2 takové vychytávky na prázdnou zeď, takže pokud chcete vědět, do čeho jsem se já sama pustila (a můžu s vámi o tom sdílet zkušenosti), čtěte dále!

  1. Wall of love aneb fotky na zdi

Tento projekt jsem si ve svém pokoji zřídila teprve nedávno, ač jsem se k němu chystala tak dlouho. Moc se mi líbí. O co jde? Dlouho jsem přemýšlela, jak bych si vystavila své fotky s přáteli, rodinou atd. A protože jich mám opravdu moc, nemohla jsem je všechny nacpat do rámečků – měla bych je naprosto všude. A tak jsem zabrouzdala na internetu pro inspiraci a nakonec jsem se rozhodla udělat si „Wall of love“. Přestože to chce trochu zručnosti s kladívkem, není to těžké. Vlastně je to srdce vytvořené z fotek a nad ním nápis „Wall of love“ nebo jakýkoli jiný. Koukněte na postup!

Potřeby k projektu: 15-25 malých hřebíků (podle velikosti srdce), kladívko, tužka a guma, klubko pevného bílého provázku, malé dřevěné kolíčky (seženete třeba na Aliexpressu, odkaz např. TADY), trochu černé barvy na zeď, štětec a hlavně vytisknuté (nebo vyvolané) fotky s vašimi milovanými

Postup: Ze všeho nejdříve si vyberte dostatečné velkou plochu na zdi, kde chcete srdce z fotek mít. Potom si na této ploše lehce tužkou nakreslete tvar srdce (nebo jaký chcete). Snažte se, aby byl tvar pravidelný. Vezměte kladívko a opatrně přibíjejte malé hřebíky na nakreslenou čáru. Dejte pozor, aby hřebíky měly mezi sebou přibližně pravidelné intervaly cca 10 centimetrů. Odchylky pak ale stejně nejsou moc vidět, protože hřebíky budou zakryté, takže žádný stres! Potom si vezměte provázek, uvažte jeho konec na jednom z hřebíků a začněte provázek proplétat srdcem. Často táhněte provázek kolem středu, ale nezapomeňte ani na kraje. Vždycky provázek kolem hřebíku omotejte na dvakrát, aby nepovolil. Ke každému hřebíku byste se měli dostat alespoň dvakrát. Snažte se zakončit na hřebíku, na kterém jste začali, a zase tam provázek přivázat. Pak si nad srdce barvou a štětcem namalujte nápis podle výběru a je hotovo! Pak už jenom malými kolíčky připnete fotky na provázky. Můžete jakkoli kombinovat, organizovat nebo kdykoli přehazovat. A máte všechny své milované na jednom místě!

  1. Svět na zdi

Tím světem tady nemyslím nic jiného než obrovskou mapu. Přesně jedna taková mi zdobí velkou bílou zeď v pokoji. A nemůžu si ji vynachválit! Mám tedy mapu pouze v černobílém provedení (bílá zeď, černá mapa s bílými mezerami představujícími hranice jednotlivých států), ale i tak má své ohromné využití. Tak zaprvé, je to slepá mapa, takže si na ní mohu trénovat své geografické schopnosti. Zadruhé, malé štítky se jmény míst mých přátel mi každý den připomínají, jak moc mám ráda cestování a své přátele všude možně po světě. A zatřetí, je to skvělý estetický doplněk do pokoje, který KAŽDÝ na první pohled miluje. Stalo se mi několikrát, že první věc, kterou nový návštěvník mého pokoje řekl, byla: „Ta mapa je luxusní! Jak jsi to udělala?“ Odpověď je přitom tak jednoduchá! Stačí použít jednu úžasnou vychytávku – projektor!

DIY projekty: Vychytávky na prázdnou zeď
Mapa na zdi je krásným DIY doplňkem do bytu!

Potřeby k projektu: černá barva na zeď, různé druhy štětců, tužka, guma, projektor, popř. barevné štítky

Postup: Přestože je projekt časově hodně náročný, není tak složitý. Chce to ale vytrvalost a nevzdávat to uprostřed práce. Najděte si na internetu mapu, kterou byste chtěli na zdi. Projektorem si promítněte mapu na zeď a už s obrazem nijak nehýbejte (je to důležité). Tužkou si obkreslete na zeď všechny obrysy a dejte projektor pryč. Vznikne vám velká omalovánka, takže můžete začít vybarvovat! Pro různé úseky použijte různé velikosti štětců, však jak uznáte za vhodné. Rozhodně nikdy neřeďte barvu na zeď vodou, ztratila by sytost, a to přece nechceme. Ale opravdu neztrácejte odhodlání – mě to trvalo pečlivě vybarvit asi 3 odpoledne. Nakonec si můžete mapu ozdobit třeba barevnými štítky s názvy měst, kde jste už byli nebo kam byste se rádi jednou podívali.

Doufám, že jsem vás teď trochu nalákala na DIY projekty. Opravdu doporučuji jejich provedení – dá se při nich hodně odpočinout a zapomenout na každodenní strasti. A výsledek opravdu stojí za to!

Written By
More from Therese
Je možné mít skvělé vlasy na každé fotce?
Začalo jaro. A s ním přichází to slavné období velkých událostí – svatby,...
Čtěte více
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *