Originální balení dárků – jak na to?

Originální balení dárků – jak na to?
Originální balení dárků – jak na to?

Jsem člověk, který má neskutečnou radost z toho, že může darovat dárek. Samozřejmě dárky ráda dostávám, dostávání má ale zcela jiné kouzlo, kterým je moment překvapení. Dnes se ale budeme bavit o tom, jak kreativně zabalit dárek, aby udělal radost jak obdarovanému, tak tomu, kdo si s ním dává tu práci.

Originální balení dárků – jak na to?

Ať už jde o narozeniny, Vánoce, svatbu nebo jiné příležitosti, podle mého názoru bychom měli balit dárky v prvé řadě s láskou. Drahá polovička, sourozenec, rodič, kamarád nebo vlastně kdokoli určitě ocení, když si všimneme maličkostí, které by mu mohly udělat ještě větší radost, než samotný dárek. Právě takové maličkosti se dají hezky prezentovat právě v obalu onoho dárku. Vím, že si možná řeknete, že stejně ten obal hned roztrhá a nic z toho nezbude. Ale proč by dárek nemohl vypadat hezky? Krása je pomíjivá, ale za tu chvilku radosti to určitě stojí! A co vám vlastně může při originálním zabalování dárků pomoci? Čtěte dále a zjistíte, co doporučuji.

Zásada číslo jedna – buďte kreativní

Nikdy nevíte, čeho si ten druhý všimne. Má rád cestování? Najděte doma starou mapu a použijte ji jako balicí papír. Rád hraje na klavír? Použijte stejným způsobem noty. Má rád fotbal? Vystřihněte z papíru a nalepte na dárek malé fotbalové míče, použijte zelený papír a bílou stuhu. Takových tipů je spousta! Stačí být kreativní a váš milovaný to určitě ocení. Pokud vás příroda takovými nápady přece jen tak hojně neobdařila, mám pro vás jedinečný tip – koukněte pro nápady na internet!

Originální balení dárků – jak na to?Originální balení dárků – jak na to?

Pohrajte si se jmenovkami

Zabalit dárek do náhodného papíru, ovázat stužkou, napsat černou fixou jméno, pro
koho je dárek určen. Hotovo. Konec. Tečka. NE! Abyste vyjádřili touhu darovat nejen věcný dárek, ale také svou lásku k milované osobě, nemůžete balit dárek Originální balení dárků – jak na to?tak jednoduše. Když už nic jiného, alespoň jmenovka může vypadat hezky. Nepište jméno rovnou na dárek, ale použijte jmenovky. Ty si můžete zakoupit už hotové nebo, a tomu dávám určitě přednost, si vyrobit vlastní. V případě, že jste nadaní na kreslení, využijte tohoto daru. A pokud ne, můžete si nějakou jmenovku vytisknout. Pamatujte ale, že ručně vyrobené věci mají vždy větší nádech autentičnosti.

dárkyPoužijte přírodniny

Proč nepřilepit na dárek třeba kytku, nebo kousek jehličí? S trochou citu to může vypadat hodně dobře. Také tím dárku můžete přidat úplně nový rozměr. Přilepte nahoru kousek sušeného levandulového květu a ejhle – dárek voní! Přírodniny jsou při balení dárků velkou výhodou! A moc krásně také vypadají balicí papíry v přírodních barvách jako jsou hnědá nebo tmavě zelená.

 

 

Washi páskycb511f5ad9cb110381621bdc4dbd5a21

Kdo v dnešní době neslyšel o washi páskách, asi nikdy nebyl v papírnictví nebo na
internetu. Jsou teď všude, jsou moderní. A proč? No protože vypadají skvěle! Jde vlastně o papírové lepicí pásky s různými vzory různých barev. Kupte si jich hned několik a kombinujte, jde to s nimi moc dobře. Jejich výhodou je, že když si je koupíte, nemusíte je použít jen na jednu konkrétní věc. Dají se lepit jako záložky do diáře, na nástěnku, do sešitů nebo třeba jako ozdoba na stěnu.

Originální balení dárků – jak na to?

Více stuh najednou nebo provázek místo stuhy

Krásně na dárku může i vypadat použití více stuh. Jak na to? Jako základní třeba použijte nějakou hrubší, třeba bílou. A přes ni převažte ještě jednu, tenčí a v kontrastní barvě. Takto se dá sladit veliké množství různých kombinací, které vypadají úžasně! Kromě stuhy můžete také použít třeba provázek. Ten nemusí být nutně hnědý, ale můžete kombinovat i různobarevné – doporučuji černobílé nebo červenobílé!

 

 

Tip na závěr: Mějte všechno na dárky Originální balení dárků – jak na to?pohromadě

Pro to je skvělá krabice s potřebami pro balení dárků – tak budete mít všechno po ruce, když zase bude potřeba zabalit nějaký ten dárek! Do ní si můžete uložit balicí papíry, stuhy, jmenovky, washi pásky, provázky a mnoho dalších věcí, které při balení dárků používáte.

 

Hodně štěstí při dalším balení dárků!

 

Written By
More from Therese
8 úžasných XXL krásek ze světa modelingu – 2. část
Zdravím všechny nadšence módy! Dnes pokračujeme ve výběru 8 krásek s nadměrnou velikostí,...
Čtěte více
Join the Conversation

1 Comment

  1. says: Jitka

    Paráda! Já také stále vymýšlím, co a jak udělat, aby i balení dárků vypadalo tak nějak originálně a hezky. Na stránkách mojeobaly.cz jsem našla nějaké pomůcky (jako je například klasický balící papír) a chci balení nějak osobitě dodělat. Klasické papíry mi přijdou přeplácané a nicneříkající.

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *