10 důvodů pro častější úsměv

10 důvodů pro častější úsměv
10 důvodů pro častější úsměv

Matka Tereza jednou řekla: „Nikdy se nedozvíme, kolik dobra může udělat jednoduchý úsměv.“ Smějeme se celý život. A do určité míry už dokonce vlastníme tu vrozenou informaci, že úsměv nejen způsobuje skvělý pocit, ale také v podstatě koná dobro.

Přesto se najde tolik z nás, kteří se hodně stydí za svůj úsměv, a proto se nesmějí tak často, jak by měli. Nejsem někdo, kdo by to mohl soudit – každý z nás má své problémy, s nimiž se musí nějak vypořádat. Přesto někdy až moc často trestáme sami sebe rozhodnutím se neusmát ve chvíli, kdy bychom se měli usmívat od ucha k uchu!

A proto, hned když budete mít další příležitost se usmát, prostě se usmějte a užijte si všechnu tu pozitivitu, kterou vyprodukujete. Pokud ještě nejste přesvědčeni, níže máte hned 10 důvodů, které vám k tomu pomohou!

1. S úsměvem budete atraktivnější

Váš úsměv za vás prozradí hodně. Je to opravdu pravda. Stále nejste přesvědčeni? Zkuste toto.  Myslete na lidi, kteří vás přitahují. Máte je? Kolik z nich se ve vaší představě smálo? Nemusíte mi to říkat, protože já už teď vím odpověď.

Jsme přirozeně hnáni být přitahováni k lidem, kteří se usmívají. Něco na úsměvu ostatních vzbuzuje určitou pozitivní energii v našem nitru. A pokaždé, když tyto lidi vidíme, spojíme si je s touto pozitivní energií. Takže kdykoli budete chtít vzbudit pozornost, usmívejte se!

2. Díky úsměvu jste šťastnější

To není žádná novinka. Mozek při úsměvu vyplavuje do krve endorfiny, což jsou hormony, které snižují stres a vylepšují vaši celkovou náladu. Jedná se o automatickou reakci. Pokud se usmějeme dobrovolně (ne jako reakci na podnět), můžeme prakticky oblbnout náš mozek, aby nám sám zlepšil náladu. Stačí úsměv!

3. Úsměv zlepšuje váš imunitní systém

Bylo opravdu zjištěno, že když se usmíváme, tělo produkuje více bílých krvinek, než normálně. A jejich primární úděl je chránit tělo od infekčních onemocnění a cizích vetřelců. Takže, usmívání se častěji prakticky vylepšuje naši imunitu. Popravdě je to jeden z důvodů, proč se známé celebrity pozývají do dětských nemocnic. Když povzbudí děti k úsměvu, částečně to může vylepšit jejich zdraví.

4. Díky úsměvu jste lepší leader

Úsměv vyvolává důvěru. Všichni se na tom shodneme. Osoba, jež se stále usmívá, vypadá důvěryhodněji, než někdo pořád se mračící. A co víc hledáme ve svém vůdci než důvěru? Zastrašování může chvilkově vypadat jako šarm, ale nikdy nevydrží dlouho. Lídrové, kteří opravdu vytvářejí dějiny, jsou ti, kteří se umí usmívat.

5. Úsměv vám pomůže udělat lepší dojem

Chcete být ten typ člověka, který si za sekundu nakloní lidi, mezi nimiž nikdy nebyl? Musíte si uvědomit, že klíčem k úspěchu je, hádáte dobře, úsměv. Nahoďte oslnivý úsměv a pozornost se bude trhat vaším směrem tak rychle!

6. Úsměv vám pomůže k větší produktivitě

Efektu úsměvu nekončí u zdvihače nálady. Účinnost úsměvu vás může doprovázet dokonce na pracoviště a pozitivně tak ovlivňovat váš výkon na tomto místě. Úsměv zvyšuje produktivitu a kreativitu ať už jste zaměstnavatel nebo zaměstnanec. Smějte se častěji a donuťte k tomu i ostatní kolem sebe. Bude to lepší pro všechny zúčastněné!

7. Úsměv vás dělá přístupnějšími

Představte si sami sebe v místnosti s dvěma lidmi, které jste nikdy neviděli. Potřebujete od nich laskavost. A není to jen tak nějaká laskavost. Byl by to doopravdy vzájemný benefit. Obě tyto osoby jsou na telefonech. Jedna se směje, druhá ne. Po chvíli obě položí své telefony a vy jste připraveni k akci. Ke komu z nich byste šli dříve? Opět znám už předem odpověď, že ano?

8. Úsměv vám dodá sebevědomí

Pomůže vám být sebevědomější v dlouhotrvajícím měřítku. Pokud jste někdo, kdo se často usmívá, máte tendenci lákat více pozornosti, důvěry a respektu, než ostatní kolem vás. A to je klíčem k sebedůvěře – věřit, že si něco zasloužíte.

9. Úsměv je nakažlivý

No není to pravda? Kolikrát jste viděli někoho usmívat se, aniž by vyvolal jakoukoli reakci v okolí? To se nestává moc často. Lidé se usmívají, i když jen ze zdvořilosti. Když se usmíváte, vlastně se snažíte druhou stranu přesvědčit, aby se přidala k té zábavě k vám. V 99% případů se přidají. Úsměv je jedna z nejnakažlivějších věcí na světě. A tak se usmívejte a šiřte tak radost!

10. Úsměv je zadarmo

Už jsme tady prodiskutovali mnoho benefitů úsměvu. Ale ještě nám chybí ten nejdůležitější důvod k častějšímu úsměvu – protože je zdarma! Usmívejte se. Budete šťastnější a učiníte šťastnějšími i lidi kolem vás.

Úsměv nic nestojí, a přesto tolik vytváří. Obohacuje ty, kteří jej dostanou, bez újmy těch, kteří jej rozdávají. Úsměv zabere milisekundy, a přesto může setrvat v paměti navěky. A to něco znamená!

 

Written By
More from Therese
Nový jazyk – vyhněte se těmto 8 chybám při jeho učení
Možná se potřebujete naučit nový jazyk kvůli svému zaměstnání, kvůli komunikaci se...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *