Smart Pet aneb chytré technologie v domácnosti s chlupáči

Smart Pet - pes
Smart Pet aneb chytré technologie v domácnosti s chlupáči

Smart technologie mají lidem ulehčovat život a vlastně nejde jenom o lidi. Mezi všemi těmi smart vychytávkami jako je chytrý telefon, chytrá televize nebo chytré hodinky najdeme i takové technologické speciality jako jsou chytré obojky pro psy (nazývané také elektronické) a to zdaleka není všechno.

Komunikace na dálku

Už jsme si zvykli, že chytrý telefon nám umožňuje okamžité spojení s celým světem. Kdokoliv je nám kdykoliv dostupný, můžeme komunikovat odkudkoliv a kamkoliv. Většinou si tak představíme komunikaci z jednoho kontinentu na druhý nebo z jedné poloviny zeměkoule na druhou, ale může to být i komunikace domů.

Chytré technologie se zaměřením na domácí mazlíčky umožňují komunikovat se svým domácím mazlíčkem, který je doma. Vy můžete být třeba v práci, na služební cestě, na výletě nebo na dovolené – kdekoliv a kdykoliv odtud máte prostřednictvím svého mobilního telefonu a smart pet technologií možnost spojit se se svým chlupáčem. Je jedno, zda je to pes či kočka, technologie jsou dnes i pro ně.

Vedle chytrých obojků, který se však častěji nazývané elektronické obojky, a umí toho opravdu hodně, stojí za pozornost i technologie umožňující komunikaci se svým mazlíčkem na dálku.

Smart pet kamery

Takže jak ta komunikace mezi páničkem (či paničkou) a chlupáčem (psem či kočkou) funguje? Stačí doma umístit chytrou kameru a stáhnout si aplikaci na svůj telefon. Pak už nic nebrání tomu kdykoliv a odkudkoliv sledovat, co váš domácí mazlíček právě dělá. Ale pozor, opravdu chytrá zařízení zprostředkovávají obraz i zvuk, takže můžete s mazlíčkem přímo mluvit.

A ta nejchytřejší zařízení toho umí ještě víc – umožňují vám si s domácím mazlíčkem přímo hrát. Jak? Mají v sobě zabudovaný laser, který se dá ovládat telefonem – anebo je jejich součástí chytrý dávkovač krmiva. To pak na dálku můžete psa nebo kočku obdarovat pamlskem, kdykoliv budete mít chuť nebo budete chtít udělat chlupáčovi radost. Je pravdou, že příliš mnoho jídla žádnému chlupáči neprospívá, právě kvůli tomu vznikly nejrůznější smart dávkovače krmiva.

Smart dávkovače krmiva

Smart dávkovače krmiva pro psy a kočky se dají ovládat mobilním telefonem, takž můžete chlupáčovi zpřístupnit jídlo, jak uznáte za vhodné.

Ty opravdu chytré dávkovače krmiva se dají načasovat. Ty ještě chytřejší nejenže dokážou přesně zvážit krmnou dávku, ale na základě kalorického výdeje mazlíčka umí také navrhnout optimální výživový plán. No a ty nejchytřejší dokážou vysledovat i náladu psa nebo kočky, ačkoliv je pravdou, že na to sledování chlupáče v první řadě slouží ony chytré elektronické obojky s GPS lokalizací. Ty jsou v současnosti mezi smart pet vychytávkami asi nejoblíbenější, ale to se může brzy změnit. Jste připraveni?

Tags from the story
, ,
Written By
More from rakri
Zdravá strava: základní živiny. Znáte je? Víte, co jíte?
Lidské tělo potřebuje pro své fungování energii, tu získává převážně ze stravy....
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *