Lávové kameny – zbavte se bolavých zad a napětí

lávové kameny
Lávové kameny – zbavte se bolavých zad a napětí

Lávové kameny jsou masážní technikou, při které se můžete zbavit i bolesti zad. Dokonce se vám uleví a stres se rozplyne jako pára nad hrncem. Prameny této metody jsou známy již z Indie, která byla kolébkou masážní techniky s lávovými kameny. Dříve se používaly kameny hladké, vytažené z řek či moře. Různorodost použití se v zemích lišila. Např. v Číně odstraňovaly kameny bolest a podporovaly funkci orgánů. V Evropě měly co dočinění s místy poranění, kam se přikládaly. Kameny se tak na místo zranění dávaly samotné nebo zabalené do látky nebo listů. Lidé tomu věřili, že kameny mají zázračné účinky.

Dnešní doba uznává kameny a jejich použití především v oblasti zad a nervového systému. Uvolní napětí, odstraní bolesti zad a zklidní organismus.

Před použitím se kameny dezinfikují a nahřívají, poté se přiloží na konkrétní body

Síla nahřátých kamenů je mocného kalibru. Kameny se před nahřátím dezinfikují, poté se ohřívají v teplé vodě. Tok energie, kterou vám kameny zprostředkují, je potřeba podpořit masážními oleji, které se do kůže hezky vpijí. Teplo z kamenů tak prostupuje vaším tělem, je důležitá tedy i jejich teplota.

Naše páteř je osázena konkrétními body, na které jsou kameny přiloženy. Terapeut zná jejich místo, tím vás zbaví napětí. Tlak masáže musí být veden pod určitým napětím, aby masáž byla efektivní, ale zároveň nebyla nepříjemná a bolestivá. Kameny postupně chladnou, masér je vymění za kameny teplé, aby nedošlo k přerušení toku energie. Jeden, dva kameny mu k masáži postačí, zbytkem kamenů nechá prohřát vaše tělo. Kameny mají značnou výhodu v tom, že působí i na hluboko uložené svaly lidského těla. Dochází tak snadněji a rychleji k psychickému uvolnění.

Pravé lávové kameny pocházejí z Mexika

Kameny se používají různé, takže jsou tvarově opravdu rozmanité, ale také svou velikostí. Pravé kameny jsou z Mexika, dobře drží na místě, kam se přiloží a prohřívají tzv. marma bod. Kameny čedičové v sobě udrží dlouhou dobu teplo. Kameny získaly svou typickou černou barvu olejováním.

Věnujte se sami sobě

Tlak, únava a stres jsou v dnešní době součástí našich životů. Každý máme jinou schopnost se s tím vypořádat. Někdo odstraňuje napětí z těla sportem, jiný masáží, atp. Čas na odpočinek a relaxaci bychom si měli najít všichni. Dokonalé uvolnění, které vám zajistí lávové kameny, pro vás bude vzpruhou a novou energií. Zachová vám zároveň svěží mysl. Napětí ve svalech se odstraní a záda budou zase oporou. Dochází ke zlepšení krevního oběhu. Vaše tělo tak bude v dokonalé harmonii. Po masáži se budete cítit dobře i psychicky, také spánek bude lepší a metabolismus se srovná.

Masáž s lávovými kameny není vhodná pro všechny

Masáž je vhodná pro lidi, kteří trpí záněty kloubů, bolesti svalů, zad a hlavy. Svalové křeče jsou minulost. Toxiny z těla jsou odplaveny a uvidíte, že se vám i pleť a vzhled vylepší. Sedíte celý den v práci u počítače? Vaše svaly v oblasti hlavy a krku jsou ztuhlé, pojďte s tím něco udělat.

Masáž s lávovými kameny však není vhodná úplně pro všechny. Vyhnout by se jí měli lidé s hypertenzí (vysokým krevním tlakem), varixy (křečovými žílami) a ti, co jsou extrémně citliví na teplo. Po operaci, spáleninách od sluníčka a těhotným se masáž také nedoporučuje.

Tags from the story
, ,
Written By
More from Darkon
Zhubněte díky nutriční typologii
Návodem, jak se jednou pro vždy zbavit přebytečných kil je poměrně nová...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *