Micelární voda: Tekutina, se kterou je čištění pleti jedna radost

Micelární voda: Tekutina, se kterou je čištění pleti jedna radost

Sen o krásné a zdravě vypadající pleti se může stát skutečností. Musíte jen dodržet základní pravidla pravidelné péče. Alfou a omegou je důkladné čištění od všeho, co na ní během dne ulpí. Mnohé ženy si za pupínky a mnohé další kožní problémy mohou samy. Důvodem je zanedbaná hygiena, obvykle z nedostatku času. Možná je to i váš případ a hledáte způsob, jak docílit perfektního výsledku a strávit přitom před zrcadlem jen nezbytné minimum času. Máme pro vás tip: začněte používat micelární vodu a váš život se změní k lepšímu.

Micelární voda je ve světě kosmetiky pojem. Nabízí řešení ženám, které nechtějí ztrácet čas odličováním běžnými prostředky a zároveň moc dobře vědí, že nánosy líčidel a nečistoty musí z pleti před cestou do postele zmizet. „Zázračná“ substance vyčistí téměř vše, a to velmi efektivně. V čem je háček? V ničem, jen si musíte vybrat produkt se správným složením.

Kde se micelárka vzala? Vymyslela ji BIODERMA

Opravdu jste o ní ještě neslyšela? Pak jste zřejmě delší dobu pobývala mimo civilizaci nebo jen nesledujete beauty trendy. Protože micelární voda patří k produktům, které zásadně změnily směr kosmetického průmyslu. Objevila se však již v 90. letech, kdy ji veřejnosti představila známá francouzská značka BIODERMA. 

Cílovou skupinou byly (a stále jsou) francouzské ženy, které měly k čištění pleti pouze tvrdou kohoutkovou vodu. Micelárka jim nabídla alternativu a okamžitě si získala jejich přízeň. Stejně tak uspěla u časově vytížených žen hledajících pomoc s odličováním mimo domov.  

V čem spočívá její kouzlo?

Micelární voda není kouzelná. Jen velmi rafinovaná. Obsahuje složku, která pleť zbavuje nečistot všeho druhu. Jedná se o micely – shluky molekul tenzidů s hydrofilními a současně lipofilními vlastnostmi.

V praxi funguje následujícím způsobem: hydrofilní pól micel některé nečistoty (např. prach) rozpouští, lipofilní absorbuje kožní maz, tuky a make-up. Čištění bavlněným tamponkem je velmi rychlé, a navíc probíhá hloubkově.

Pro které typy pleti je micelární voda vhodná?

Micelární vodu může používat každá žena bez ohledu na typ pleti. Samozřejmě si musí vybrat produkt, který byl vyvinut s ohledem pro specifické potřeby konkrétního druhu pokožky. Zmíněná BIODERMA vyrábí tyto varianty:

  • Sensibio H2O – micelární voda pro citlivou až velmi citlivou pokožku,
  • Sébium H2O – přípravek určený pro péči o mastnou pleť (reguluje tvorbu mazu a brání zanášení pórů),
  • Hydrabio H2O – přípravek vhodný pro dehydratovanou pokožku.

A na co si dát při výběru micelární vody pozor? Berte tu, která je hypoalergenní a neobsahuje alkohol a parabeny. Všem požadavkům stoprocentně odpovídají micelární vody BIODERMA.

Written By
More from PR článek
Co je a co není pracovní úraz?
V každém zaměstnání může dojít k pracovnímu úrazu. Ať už pracujete na...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *