Micelární voda: Tekutina, se kterou je čištění pleti jedna radost

Micelární voda: Tekutina, se kterou je čištění pleti jedna radost

Sen o krásné a zdravě vypadající pleti se může stát skutečností. Musíte jen dodržet základní pravidla pravidelné péče. Alfou a omegou je důkladné čištění od všeho, co na ní během dne ulpí. Mnohé ženy si za pupínky a mnohé další kožní problémy mohou samy. Důvodem je zanedbaná hygiena, obvykle z nedostatku času. Možná je to i váš případ a hledáte způsob, jak docílit perfektního výsledku a strávit přitom před zrcadlem jen nezbytné minimum času. Máme pro vás tip: začněte používat micelární vodu a váš život se změní k lepšímu.

Micelární voda je ve světě kosmetiky pojem. Nabízí řešení ženám, které nechtějí ztrácet čas odličováním běžnými prostředky a zároveň moc dobře vědí, že nánosy líčidel a nečistoty musí z pleti před cestou do postele zmizet. „Zázračná“ substance vyčistí téměř vše, a to velmi efektivně. V čem je háček? V ničem, jen si musíte vybrat produkt se správným složením.

Kde se micelárka vzala? Vymyslela ji BIODERMA

Opravdu jste o ní ještě neslyšela? Pak jste zřejmě delší dobu pobývala mimo civilizaci nebo jen nesledujete beauty trendy. Protože micelární voda patří k produktům, které zásadně změnily směr kosmetického průmyslu. Objevila se však již v 90. letech, kdy ji veřejnosti představila známá francouzská značka BIODERMA. 

Cílovou skupinou byly (a stále jsou) francouzské ženy, které měly k čištění pleti pouze tvrdou kohoutkovou vodu. Micelárka jim nabídla alternativu a okamžitě si získala jejich přízeň. Stejně tak uspěla u časově vytížených žen hledajících pomoc s odličováním mimo domov.  

V čem spočívá její kouzlo?

Micelární voda není kouzelná. Jen velmi rafinovaná. Obsahuje složku, která pleť zbavuje nečistot všeho druhu. Jedná se o micely – shluky molekul tenzidů s hydrofilními a současně lipofilními vlastnostmi.

V praxi funguje následujícím způsobem: hydrofilní pól micel některé nečistoty (např. prach) rozpouští, lipofilní absorbuje kožní maz, tuky a make-up. Čištění bavlněným tamponkem je velmi rychlé, a navíc probíhá hloubkově.

Pro které typy pleti je micelární voda vhodná?

Micelární vodu může používat každá žena bez ohledu na typ pleti. Samozřejmě si musí vybrat produkt, který byl vyvinut s ohledem pro specifické potřeby konkrétního druhu pokožky. Zmíněná BIODERMA vyrábí tyto varianty:

  • Sensibio H2O – micelární voda pro citlivou až velmi citlivou pokožku,
  • Sébium H2O – přípravek určený pro péči o mastnou pleť (reguluje tvorbu mazu a brání zanášení pórů),
  • Hydrabio H2O – přípravek vhodný pro dehydratovanou pokožku.

A na co si dát při výběru micelární vody pozor? Berte tu, která je hypoalergenní a neobsahuje alkohol a parabeny. Všem požadavkům stoprocentně odpovídají micelární vody BIODERMA.

Tento článek sponzorují

Tento článek zatím nemá sponzora. Buďte první!

Pod tento příspěvek můžete přidat vlastní odkaz jako reklamu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..