Horská, městská, trekingová – jaká znáte elektrokola?

Horská, městská, trekingová - jaká znáte elektrokola?

Elektrokola jsou velkým hitem několika posledních let. Když se poprvé objevily na trhu, lidé se na ně tvářili spíše skepticky a příliš jim nevěřili. Postupem času ale přišli na to, že elektrokola představují pohodlnější a pro někoho i jednoduší styl jízdy, takže se není čemu divit, že jejich popularita neustále stoupá.

Elektrokola slibují komfortnější požitek z jízdy

Na první pohled připomínají klasické kolo, podíváte-li se ale blíže, zjistíte, že se přeci jen v několika ohledech liší. Ten největší a nejzásadnější rozdíl spočívá v přítomnosti speciálního přídavného elektromotoru, který klasická kola nemají. Díky tomuto elektromotoru, na který se můžeme během jízdy spolehnout a využít jeho pomoci, se jízda na kole rázem stane o něco pohodlnější. Rozdíl je také samozřejmě v ceně – zatímco klasické kolo pořídíte již za pár tisíc, nejlevnější elektrokola začínají na ceně kolem dvaceti tisíc.

Elektrokola rozhodně nejsou dominantou pouze starších lidí, i když je samozřejmě pravda, že právě mezi touto věkovou skupinou je o elektrokola největší zájem. Přídavný elektromotor umožňuje lépe zvládnout horší terén nebo například cestu do kopce, která může být pro mnoho cyklistů náročná. S elektromotorem se pohodlněji a jednodušeji zdolávají i takové terény, při kterých by se nejeden cyklista pořádně zapotil a zadýchal.

Jaké existují druhy elektrokol?

Pokud jste si mysleli, že elektrokolo je pouze jedno, pak jste se spletli, Ve skutečnosti jich existuje hned několik typů, které se mezi sebou v určitých ohledech a parametrech výrazně liší. Právě rozmanitá nabídka typů elektrokol vám umožňuje vybrat si vhodný model s ohledem na terén i styl jízdy.

Jako první můžeme zmínit například městská elektrokola, která jsou uzpůsobena nenáročným městským podmínkám a tím pádem nejsou vhodná do náročnějších terénů. U těchto kol se předpokládá, že s nimi budete zdolávat kratší cesty, čemuž odpovídá menší počet přehozů i nižší kapacita baterie.

Dalším typem jsou horská elektrokola, u kterých, jak už možná tušíte, může být řeč o náročnějším a složitějším terénu. Vyrazit s nimi můžete jak do přírody, tak i na lesní nebo polní cesty. Horská elektrokola mají vzhledem k terénu uzpůsobený i rám, nechybí jim praktické pérování, díky kterému vám ani změna terénu nebude přidělávat vrásky na čele a jízda tak bude opravdu pohodlná.

Když hledáte něco univerzálního

Pokud hledáte elektrokolo, se kterým hravě zdoláte jak cyklostezku, tak i silnici a lehčí terény, pak vám můžeme doporučit trekingová elektrokola, která jsou ideální volbou pro ty, jež si rádi a často vybírají svůj cíl jízdy a neustále střídají terén. Trekingovým elektrokolům nedělají problémy silnice, upravené cyklostezky ani prašné polní cesty, poradí i s lehce náročnějším terénem.

Tags from the story
Written By
More from PR článek
Vynikající špagety za pár minut, tajemstvím úspěchu je olivový olej
Zkusit si vychutnat středomořské dálky, aniž byste opustili domov? Nabízí se jediné...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *