Horská, městská, trekingová – jaká znáte elektrokola?

Horská, městská, trekingová - jaká znáte elektrokola?

Elektrokola jsou velkým hitem několika posledních let. Když se poprvé objevily na trhu, lidé se na ně tvářili spíše skepticky a příliš jim nevěřili. Postupem času ale přišli na to, že elektrokola představují pohodlnější a pro někoho i jednoduší styl jízdy, takže se není čemu divit, že jejich popularita neustále stoupá.

Elektrokola slibují komfortnější požitek z jízdy

Na první pohled připomínají klasické kolo, podíváte-li se ale blíže, zjistíte, že se přeci jen v několika ohledech liší. Ten největší a nejzásadnější rozdíl spočívá v přítomnosti speciálního přídavného elektromotoru, který klasická kola nemají. Díky tomuto elektromotoru, na který se můžeme během jízdy spolehnout a využít jeho pomoci, se jízda na kole rázem stane o něco pohodlnější. Rozdíl je také samozřejmě v ceně – zatímco klasické kolo pořídíte již za pár tisíc, nejlevnější elektrokola začínají na ceně kolem dvaceti tisíc.

Elektrokola rozhodně nejsou dominantou pouze starších lidí, i když je samozřejmě pravda, že právě mezi touto věkovou skupinou je o elektrokola největší zájem. Přídavný elektromotor umožňuje lépe zvládnout horší terén nebo například cestu do kopce, která může být pro mnoho cyklistů náročná. S elektromotorem se pohodlněji a jednodušeji zdolávají i takové terény, při kterých by se nejeden cyklista pořádně zapotil a zadýchal.

Jaké existují druhy elektrokol?

Pokud jste si mysleli, že elektrokolo je pouze jedno, pak jste se spletli, Ve skutečnosti jich existuje hned několik typů, které se mezi sebou v určitých ohledech a parametrech výrazně liší. Právě rozmanitá nabídka typů elektrokol vám umožňuje vybrat si vhodný model s ohledem na terén i styl jízdy.

Jako první můžeme zmínit například městská elektrokola, která jsou uzpůsobena nenáročným městským podmínkám a tím pádem nejsou vhodná do náročnějších terénů. U těchto kol se předpokládá, že s nimi budete zdolávat kratší cesty, čemuž odpovídá menší počet přehozů i nižší kapacita baterie.

Dalším typem jsou horská elektrokola, u kterých, jak už možná tušíte, může být řeč o náročnějším a složitějším terénu. Vyrazit s nimi můžete jak do přírody, tak i na lesní nebo polní cesty. Horská elektrokola mají vzhledem k terénu uzpůsobený i rám, nechybí jim praktické pérování, díky kterému vám ani změna terénu nebude přidělávat vrásky na čele a jízda tak bude opravdu pohodlná.

Když hledáte něco univerzálního

Pokud hledáte elektrokolo, se kterým hravě zdoláte jak cyklostezku, tak i silnici a lehčí terény, pak vám můžeme doporučit trekingová elektrokola, která jsou ideální volbou pro ty, jež si rádi a často vybírají svůj cíl jízdy a neustále střídají terén. Trekingovým elektrokolům nedělají problémy silnice, upravené cyklostezky ani prašné polní cesty, poradí i s lehce náročnějším terénem.

Tags from the story
Written By
More from PR článek
Tipy na pomocníky při velikonočním pečení
Z historického pohledu Velikonoce oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mnohem více jsou ale...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *