Na pojištění zbytečně nešetřete

Na pojištění zbytečně nešetřete

Ať už máte zájem o pojištění nemovitosti nebo jiné libovolné pojištění, postup je vždy stejný. Je třeba objektivně zhodnotit všechny možné následky pojistné události. Podle toho se pak nastaví cena. Nehody často mají mnohem širší dopady a tím rostou i náklady na opravy. Z tohoto důvodu je většinou nejvhodnější kombinace pojištění, jež pojistnou událost společně pokryjí do poslední koruny.

Kompletní pojištění domácnosti 

Klasickým příkladem je pojištění majetku a již zmíněné nemovitosti. Každé se vztahuje na různé části domácnosti. Vemte si například takovou nepříjemnost, jakou je vytopení bytu. Voda pravděpodobně mimo samotné nemovitosti (strop, zdi…) zasáhne také nábytek a elektroniku. Škody se mohou v takovém případě vyšplhat až na statisíce korun. Jedině kombinací pojištění pak můžete celkovou cenu od pojišťovny získat zpět.  

Pokud se rozhodnete pro opravdu dobrou pojištovnu, máte v ceně i různé bonusy. Mezi ty patří nonstop asistenční služba nebo poskytnutí náhradního bydlení. I když jsou ale standardy pojištění dnešních dnů opravdu vysoké, nevyplatí se spoléhat jen na ně. Za ochranu své domácnosti se nikdy nezdráhejte připlatit. Také si nezapomeňte před sjednáním pečlivě spočítat hodnotu majetku. 

Na co si dát pozor?

Při podcenění nebo nadcenění majetku může nastat u vyplácení pojistné události velký problém. Nejenže pravděpodobně nezískáte částku v dostatečné výši ale také můžete dostat pokutu. Podle doporučení většiny pojišťoven je dobré aktualizovat smlouvu každé dva roky. A také ve chvílích, kdy svůj domov rekonstruujete nebo do něj nakupujete nové vybavení. Zkrátka vždy, když potencionálně měníte hodnotu majetku. 

Written By
More from PR článek
Horská, městská, trekingová – jaká znáte elektrokola?
Elektrokola jsou velkým hitem několika posledních let. Když se poprvé objevily na...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *