Příručka jak investovat do kryptoměn pro úplné začátečníky

Příručka jak investovat do kryptoměn pro úplné začátečníky

Chcete investovat do kryptoměn, ale nemáte s tím žádné zkušenosti? V tom případě je tu naše příručka, která vám pomůže!

Možná to vypadá, že zájem o kryptoměny pomalu upadá, ale pravdou je, že digitální měny jsou stále neskutečně populární a zajímají miliony investorů. Všichni očekávají další boom Bitcoinu a dalších digitálních měn, takže je ideální doba na to začít investovat.

Pokud máte peníze navíc, máte dvě možnosti. První z nich je použít je pro zábavu, koupit si nějaké vychytávky nebo si zahrát hry. V takovém případě vám doporučujeme návštěvu online casina, nebo sázkové kanceláře, která nabízí zajímavý bonus.

Tou druhou možností je investování peněz do kryptoměn. Díky tomu získáte ještě více peněz pro svůj volný čas a zábavu. Tady je návod jak na kryptoměny pro úplné začátečníky.

Naučte se základy kryptoměn

V první řadě je potřeba seznámit se s daným investičním trhem. Klíčem k pochopení kryptoměny je dozvědět se více o blockchainech. Jedná se o nezávislé informační řetězce, které nejsou kontrolovány institucemi, bankami ani vládami. Berte je jako způsob anonymního ukládání digitálních transakčních záznamů. 

Díky tomu jsou sníženy poplatky za transakce a proces je také bezpečnější. Kryptoměny můžete používat dokonce zcela anonymně a bez obav, že někdo vaše data ukradne. Protože blockchainy jsou nezávislé, znamená to, že jsou náchylné ke kolísání cen a úplným otřesům. V tom spočívá příležitost vydělat si spoustu peněz. 

Neinvestujte všechno najednou

Pokud jste doposud do kryptoměn neinvestovali, doporučujeme vám, abyste začali pomalu. Na začátku si pro trh s digitálními měnami vyčleňte asi 20% všech svých investičních prostředků. To vám umožní seznámit se s trhem a zjistit, jak kryptoměny fungují. Jakmile si budete jistější, bude jednoduší své investice zvýšit.

Dále je třeba si uvědomit, že z kryptoměn nemůžete očekávat dividendy nebo úroky. To znamená, že se nejedná o klasickou investiční příležitost, ale o způsob, jak vydělat prostřednictvím obchodování a kolísání cen. Proto byste měli být opatrní, alespoň dokud si nezvyknete na konkrétní chování tohoto trhu a jeho pravidla.

Vyberte si správné kryptoměny

Asi je vám jasné, že Bitcoin je nejpopulárnější kryptoměna. Je to tak dlouho a těžko se to někdy změní. Do investování do Bitcoinů není nic špatného, ale není důvod, proč byste neměli experimentovat i s dalšími měnami. 

Tak například Ethereum je taktéž velmi populární, což platí i o Moneru, XRP, Dash a Zcash. Vzhledem k tomu, že tyto trhy nepřitahují tolik lidí jako Bitcoin, mohou být skvělou příležitostí ke zvýšení zisku. Jak již bylo řečeno, dávejte pozor na měny, které jsou úplně nové. Mnoho z nich na trhu vydrží jenom krátce a pak zaniknou. 

Vyberte si spolehlivou platformu – burzu, směnárnu

Výběr burzy, nebo směnárny, na které budete obchodovat, je velmi důležitý. Jedná se o jediná místa, kde lze obchodovat. To znamená, že s kryptoměnami nemůžete jít do banky nebo do makléřské společnosti. Nějaké služby spojené s kryptoměnami sice některé agentury nabízí, ale pozor na podvodníky. Vždy se držte spolehlivých podniků a lidí.

Pokud chcete obchodovat na vlastní pěst, vyberte si důvěryhodnou směnárnu, nebo burzu. Vždy je dobré používat platformy, které své služby poskytují delší dobu, a které jsou na internetu snadno k nalezení. Uvědomte si, že většina z nich má obchodní poplatky, proto se ujistěte, že poplatkům rozumíte a dokážete s nimi pracovat.

Crypto burzy:

Vybral jsem jen velké a renomované burzy.

  • Binance – asi největší crypto burza vůbec
  • Kucoin – crypto měny, které nekoupíte na Binance, najdete většinou na této burze
  • Kraken – renomovaná burza, kde lze zakoupit crypto měny za fiat peníze

Směnárny:

Zde můžete nakoupit crypto za fiat peníze. podrobný návod jak na to naleznete v článku Jak jednoduše nakoupit kryptoměny.

  • Simplecoin – česká směnárna
  • Coinbase – lze nakoupit crypto měny i přes bankovní kartu

Ještě bych chtěl připomenout internetové peněženky Skryll a Neteller, kde lze jednoduše pravidelně investovat do crypta. Stačí nastavit v systému výši měsíční investice a zvolit jakou crypto měnu to má nakupovat.

Sledujte, jak vaše portfolio roste prostřednictvím plánovaných nákupů kryptoměn. Řekněte nám, kolik chcete investovat a jak pravidelně – zbytek zvládneme za vás.

Jak ukládat kryptoměny

Jakmile kryptoměnu zakoupíte, budete si ji muset uložit do peněženky. Nejedná se o klasickou peněženku, ale o program, který ukládá informace o vaší měně. Vaše peněženka ukládá klíč, který vám umožní přístup k vašim blockchainům. Také vám umožní zobrazit zůstatek a historii transakcí.

Toto jsou hlavní typy dostupných peněženek:

  • Online – ukládáte je na cloud a můžete k nim přistupovat odkudkoliv. Nejedná se však o nejbezpečnější způsob ukládání prostředků. 
  • Desktop – jedná se o programy, které nainstalujete do svého počítače. Je to bezpečnější, než ukládání na cloud, ale hackeři se k nim stejně umí dostat.
  • Mobilní – podobné peněženkám pro stolní počítače, až na to že kryptoměny jsou ukládány v mobilní aplikaci. Jsou šikovné, protože umožňují přímé platby kryptoměnami kdekoliv během vašich cest.
  • Hardwarové – nejčastějším příkladem jsou USB peněženky Trezor, nebo Ledger Nano. Jedná se o vůbec nejbezpečnější formu ukládání kryptoměn, protože je ukládáte mimo dosah hackerů. Jedinou věcí, o kterou se staráte je, aby vám nikdo neukradl seznam 24 unikátních slov, které slouží pro obnovu Hardwarové peněženky.

Obchodování s kryptoměnami je snadné a zábavné. Abyste vydělali nějaké peníze, budete potřebovat také trochu štěstí, pokud se vám ho ovšem dostane, můžete si přijít na slušný zisk. 

Tags from the story
, , , ,
Written By
More from Mr haly
Návod jak vydělat 1.500.00 Kč na kryptoměnách s vkladem 25.000 Kč
Co jste dělali 1. ledna 2017? Pravděpodobně jste dospávali a léčili si...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *