Cenotvorba krátkodobého pronájmu přes Airbnb není snadná. Jaká strategie se vyplácí?

Dokonalý popisek, profesionální fotografie – a samozřejmě spousta benefitů, které na Airbnb rozhodně nejsou standardem. Přesto se vám nedaří pronajímat tak často, jak jste původně očekávali. Kde jen může být chyba? Zamyslete se nad cenou. Nesmí být příliš vysoká, zbytečně by odradila spoustu potenciálních zájemců. Neadekvátně nízká cena zase zajisti obsazenost, ale nikoliv zvýšení příjmu. Na cenotvorbu musíte citlivě!

Airbnb – a stejně tak i ostatní platformy sloužící jako zprostředkovatelé pronájmu – vyžaduje určitou rovnováhu. Předražený pronájem nemá velkou obsazenost, levný je neefektivní. Dodržujte proto následující pravidla.

Ceny průběžně aktualizujte

Na Airbnb jsou úspěšní pronajímatelé, kteří ceny pravidelně mění s ohledem na poptávku. Dosáhnete-li stavu, kdy je cena plně odpovídá aktuálním požadavkům vaší cílové skupiny, uspějete. 

Ladění ceny není jednoduché. Roli hraje množství faktorů – mimo jiné i rozdílný zájem hostů o ubytování během pracovního týdne a víkendu, který je žádanější a může být dražší.

A přihlédněte také ke konkurenci. Pokud nabízí kvalitativně srovnatelný pronájem za výrazně nižší cenu, budete se muset přizpůsobit. Anebo hosty oslňte něčím, co jim ostatní pronajímatelé nabídnout nemohou. Nezapomeňte však, že cena je pro většinu hostů klíčová.

V hlavní roli sezóna

Korekce ceny by neměla jít ruku v ruce pouze se dny v týdnu, ale logicky i s ročním obdobím. V nejpoptávanějších měsících můžete podražit, v období mimo hlavní sezónu je naopak vhodné ceny snížit.

K výraznějšímu zvýšení ceny vás může motivovat také významná událost – například festival nebo jiná akce, na kterou zamíří spousta lidí z dalekého okolí či zahraničí. V případě některých akcí poptávka roste až několikanásobně.

Nechte nastavení ceny na odbornících

Nedaří se vám zvýšit zisk a nevíte si rady s cenotvorbou? Obraťte se na profesionály, pro které je správa bytu ke krátkodobému pronájmu každodenní rutinou. Optimalizují ceny tak, abyste ze svého bytu vytěžili maximum – až o polovinu větší příjem.

Ceny za správu pronájmu bytu přitom nejsou vysoké. Přesvědčte se o tom na letmeinn.cz, kde najdete nezávaznou kalkulačku.

Tags from the story
Written By
More from PR článek
Estetické zákroky pro muže
Dnes volně navazujeme na předešlé dva články Estetické operace dávno nejsou tabu....
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *