Srážka s chodcem na kole? Škoda v obchodě? Kryjte se kvalitním pojištěním!

Každodenně se stávají malé nehody, které mohou mít dalekosáhlé finanční důsledky. Na kolik třeba přijde srážka s chodcem při projížďce na kole kolem řeky, když bude zraněný a stráví měsíc v nemocnici? A kolik teprve bude taková nehoda stát, když se stane na promenádě na francouzské Riviéře? Nemusí sice jít vždy o tak závažné karamboly, ale i ty menší mohou stát rodinný rozpočet nemálo peněz. Ve všech těchto případech vás ale může zachránit kvalitní pojištění!

Pojistka na blbost je jistota

Rozsednuté brýle v kavárně, zranění druhé osoby při rekreačním sportu, rozlitá káva do tabletu při pobíhání dítěte v kavárně nebo poškozené zboží špatnou manipulací v obchodě? Přesně to jsou klasické případy, pro které se vyplatí mít uzavřené pojištění odpovědnosti občana za škodu, které se vztahuje na neúmyslně způsobené škody materiální nebo za újmy vzniklé na životě, zdraví či majetku při činnostech běžné v každodenním občanském životě. Běžně se této pojistce říká „na blbost“.

Pro všechny členy domácnosti

Tato pojistka je klíčová nejen při činnostech mimo domov, ale také v domácnosti, kdy dojde k vodovodní havárii a voda nateče stupačkami nebo podél panelů či skrze podlahu k sousedům, u kterých způsobí škodu. Velkou výhodou této pojistky navíc je, že se vztahuje na všechny členy domácnosti včetně domácích zvířat vyjma psů, koní nebo hospodářských zvířat. Ale i tyto čtyřnohé mazlíčky lze připojistit a mít tak jistotu, že ani oni neprovedou nic, z čeho by plynuly finanční důsledky.

S celosvětovou platností

Co dělat při cestách do zahraničí, je nutné sjednat zvláštní připojištění? Ne! U pojišťovny ERGO má pojištění odpovědnosti občana celosvětovou platnost, což se hodí při výletech i dovolené v zahraničí u moře nebo na horách. Pojištění má samozřejmě dané výluky, nesmí dojít ke škodě úmyslně, pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Také se tato pojistka nevztahuje na škody na životním prostředí nebo na ty, ke kterým dojde při aktivní účasti na soutěži.

Tags from the story
, ,
Written By
More from PR článek
Chybí vám lidi ve výrobě?
Nezaměstnanost v ČR činí asi 3 %. Co to znamená pro firmy,...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *