Jezte zdravě, i když nehubnete do plavek. Je to prevence proti nemocem

Jezte zdravě, i když nehubnete do plavek. Je to prevence proti nemocem

Správné stravování je základem našeho zdraví. V mnoha ohledech však způsob stravování dostává docela na frak. Je to dáno hlavně pracovním shonem a neustálým nedostatkem času. V mnoha ohledech si navíc ubližujeme různými dietami, které nám mají pomoci shodit váhu. Ve skutečnosti se pak zpravidla ale dostaví pouze jojo efekt. Klíčem ke zdraví ale i k hubnutí je přitom především zdravý způsob stravování, minimálně je jeho základním stavebním kamenem.

Jíst musíte, i když hubnete

Také jste si všimli, že často se na nás valí z médií protichůdné rady ohledně zdravého stravování? Často jsou to dílčí výsledky studií, které nám média zmatečně interpretují. Proto spíše než na rady z médií, je potřeba dát na doporučení národních autorit a odborných společností. Zásady zdravého stravování jsou jednoduché a dají se dodržovat, i když třeba hubnete do plavek. Abychom zhubli, rozhodně totiž nemůžeme hladovět, ale musíme se stravovat především zodpovědně a pravidelně. Základní zásady tedy jsou konzumovat:

  • Dostatek zeleniny a ovoce
  • Celozrnné obiloviny
  • Nízkotučné mléčné výrobky
  • Pestré složení bílkovin (ryby, vejce, maso, luštěniny)
  • Dostatek tekutin

Omezit byste naopak měli tuky a upřednostnit ty s převahou nenasycených mastných kyselin. Omezte také příjem cukru a soli v potravinách. Zdravý životní styl by měl být spojen s omezením konzumace alkoholu. Pro muže je doporučeno maximálně 20 g denně, pro ženy je to polovina.

Jíst je potřeba pravidelně

Ani při dietě není řešením hladovění. Jíst je potřeba zejména pravidelně. Pokud hubnete, jezte více menších jídel v průběhu dne. Nebudete mít pocit hladu a zároveň se nebudete přejídat. To právě často hrozí v případech hladovění a různých nezdravých diet. Na webu přitom najdete celý ostrov inspirace na lepší životní styl. Pestrá a vyvážená strava ovlivní až 75 % rizikových faktorů, které vedou k onemocněním oběhového systému, které jsou nejčastější příčinou úmrtí v ČR.

Written By
More from PR článek
EXTRÉMNÍ spalovač tuků SKINNY Fat Burner
Spalovač tuků SKINNY Fat burner vám pomůže nejen k vysněné postavě. Cvičíte do roztrhání...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *