Štíhlé tělo díky baletu

balet, cvičení

Baleríny v mnoha z nás evokují ztělesnění dokonalých a ladných pohybů, procítěného vystoupení a především krásných štíhlých postav. Nejedná z nás sní o takovém těle a ladné chůzi. Mnohé ženy od tohoto cvičení odrazuje mylná představa, že musí mít perfektně štíhlé a pružné tělo, aby mohli začít. Toto je však velký omyl. Právě naopak! Díky tomuto cvičení toto tělo můžete získat. Když jste začali v dětství, pravděpodobně profesionální primabalerína se z Vás nestane. Nemusíte být schopna udělat perfektní Grand allegio, stačí když budete mít chuť a odvahu vyzkoušet něco nového a zapracovat na sobě.

I když nejlepší volbou je začít navštěvovat profesionální hodiny baletu, nic nezkazíte tím, když začnete cvičit sama doma jednodušší cviky podle instruktážních videí. Internet nám nabízí mnoho takových materiálů, kde nám profíci v oblasti baletu krok po kroku vysvětlují jak pracovat se svým tělem tak, aby nedošlo k poškození a natažení svalů.

Hodně fitness programů je vyvinutých na budování svalů a vycházejí z mužské podstaty. Mnohé ženy odrazuje představa, že budou svalnaté. Baletní cvičení je program, který využívá výrazně ženskou energii. Pomáhá nám vytvářet tvar těla, který je elegantní a štíhlý.

Ptáte se díky čemuž jsou baletní cvičení tak účinné? Pomáhají nám posilovat naše nejhlubší břišní svaly. Tato metoda má velké využití také v józe a v cvičení Pilates. Pracujeme se svaly, které při běžných činnostech nejsou zapojeny, o kterých možná ani netušíme. Aktivně se pracuje s dolní polovinou těla čili se můžete těšit na vypracovanější a pevnější zadek, štíhlé, ale přitom silné nohy a bez povšimnutí se také neobejdou pěkně vypracované ramena a paže. Určitě uvítáte i úbytek váhy. Během půldruhého hodinového cvičení můžete spálit až 600 kalorií.

Už po pár odcvičených hodinách zjistíte, že vaše tělo se začíná měnit. Určitě si všimnete ústup celulitidy vlivem zapojování hlubokých svalů, které necháváme běžně odpočívat. Také získáte záviděníhodné vypracované paže, kterými se může pochlubit málokterá žena. Žádné svaly jako muž, ale čisté ženské, jemné svaly.

Balet je forma cvičení na rozdíl od jiných, kde kromě skvělé fyzické kondice můžete získat také duševní prosperitu. Balet působí opravdu uvolňující, a přesto, že tělo dostává pořádně zabrat, vaše mysl má možnost zastavit se a odpočinout si, k čemuž přispívá klasická hudba hrající v pozadí během cvičení. Balet vás nutí vnímat hudbu, nutí vnímat pozorovat své tělo. Působí jako balzám na duši. Může se stát pro vás určitou formou meditace.

Možná si říkáte, že hodiny baletu nejsou pro vás a toužíte nejen po štíhlém, ale i silném těle, které vám balet nemůže dát. Mary Helen Bowers, celebritnou fitness guru a balerína, která trénovala Natalie Portman při tanečních scénách ve snímku Černá labuť prozradila, že jako malé dítě nikdy nebyla atletický typ a nevynikala ve sportu. Když však začala s baletem, změnilo se to. Její tělo bylo pružnější a silnější. Neměla obavu z úrazů jako před tím. Sice libové těla baletek na první pohled nevypadají silně, ale tyto útlé ženy musí projít těžkými tréninky, aby se dostali na vrchol. Vždyť přece se říká, že balet je jeden z nejnáročnějších sportů.

Cvičení baletu změní vaše držení těla, tvar a tón vaší postavy a pomůže vám zvýšit na vaší ženské sebavedomosti. Balet vás naučí jak respektovat vaše tělo a díky němu můžete dosáhnout neuvěřitelné věci. Balet přináší krásu, sebevědomí a sílu pro všechny ženy. Třeba to zkusit!

Tags from the story
, ,
Written By
More from mimol
Taháky a školní podvádění
Vzpomínáte si na své studentské časy nebo jejich právě prožíváte? Patřily jste...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *