Vlny

Vlny

Ať už vlasy s velkými vlnami, které působí honosně a hodí se i na slavnostní příležitost nebo jemné malé vlnky padající podél tváře jsou momentálně v kurzu. Nechte se inspirovat jak je udělat.

Možná si říkáte, že vlasy nechcete zbytečně zatěžovat tepelnými úpravami jako při tvorbě vln s kulmou nebo žehličkou na vlasy. My vám přinášíme postupy, při kterých se nemusíte bát, že by nadměrná teplota vaše kadeře zničila a vysušila.

Vlny pomocí gumičky na vlasy:

V podstatě není třeba nic jiného pouze zmiňovaná gumička na vlasy.

Postup:

Vlasy si rozčeste, sepnite je do gumičky na vrchu hlavy. Cop ještě jednou pročešte s rozdělte na 2-3 prameny, podle toho jaké husté chcete vlny mít. Teď prostě vezmite kulmu a každý pramen natočte. Gumičku rozstřihněte a vlny zafixujte lakem. To vše v předklonu, aby ste dodali vlasům objem. A máte hotovo!

Malé i velké vlny udělané kapesníčky:

Z papírových kapesníků si nastříhejte proužky. Tloušťka pásků by měla odpovídat vaší představě o vlnách. Pokud si přejete malé jemné vlnky tak nastříhejte kapesníky na užší proužky, pokud vak toužit po vačšíci objemných vlnách pásky musí být tlustší. Vlasy si rozdělte na několik pramenů (počet pramenů by měl korespondovat s vaší s představou o vlnách, velké vlny- tlustší prameny, malé vlny- více tenčích pramenů). Vlasy obtočte na proužky způsobem jakým aplikujete i natáčky. Nechte působit 2-3 hodin, pásky sundejte z vlasů, zafixujte lakem a těšte se ze svých nových vln.

Cop a vlny!

Určitě jste si všimli, že po rozpletení copu máte zvlněné vlasy. My vám nabídneme postup, aby vlny byly pěkné pravidelné a uhlazené.

Po umytí vlasů si nechte vlasy jemně vysušit. Když jsou už téměř suché můžete začít s tvorbou copu. Předkloňte si hlavu a začněte tvořit cop tak, aby vám začínal po bocích hlavy z obou stran. Zafixujte lakem, ne však příliš velkým množstvím, aby vlasy nepůsobily uměle a slepené. Nejlepší je aplikovat tento postup večer před spaním. Cop je pohodlný a můžete v klidu spát, aniž by vás tlačil. Ráno budete mít vlasy pěkně jemně zvlněné, stačí je už jen pročesat prsty (ne kartáčem neboť ten může pokazit výsledný efekt). Ještě jednou jemně zafixujte lakem a můžete jít do práce nebo do školy.

https://www.youtube.com/watch?v=ttjEriV0n1U

Ponožka místo natáčky

Tento postup je jenoduchý a pohodlný.

Začněte tak jako v předchozích postupech. Rozdělte vlasy na prameny, použijte trochu tužidla a rozčešte hřebenem s řídkými zuby.

Do vlhkých, umytých vlasů dáme trochu tužidla a rozčešeme hřebeny s řídký zuby. Rozdělit vlasy na 3 části a motáme prameny na ponožky jako ve videu a jdeme spát . Je to velmi snadné a rychlé.

Pozor !!! Vlasy natáčejte na vlhké vlasy, ne na mokré, protože se může stát, že vám do rána neuschnou.

https://www.youtube.com/watch?v=nEvJGE4XYxE

Vlny díky čelence:

Rozdělte si vlasy pěšinkou tak, jak je běžně nosíte.Natiahnite si čelenku na hlavu způsobem, že prochází čelem. Vlasy po pramenech obtáčajte kolem čelenky. Snažte se jednotlivé pramínky stáčet precizní, skutečně napevno, kadeře budou pravidelnější a vydrží déle. Tloušťku pramenů si určujete sama, takže se rozhodněte, zda chcete vlnky drobnější – tehdy je třeba dělat tenčí prameny nebo vlnky větší a prameny budete oddělovat tlustší. Kolem čelenky obtočte všechny vlasy a nechte efekt působit. Pokud chcete výrazněji vlnění, vlasy by měly být vlhké, pokud jejich obtočíte suché, vlny budou méně výrazné.

Natáčky:

Nejznámější a nejběžnější způsob jak si vyčarovat vlny jsou natáčky. Kadeřnický trh nám nabízí různé typy natáček přes velké, malé a střední podle toho jaké vlny chceme docílit. Ty, které touží mít vlasy jako modelky z Victoria Secret sáhnou po velkých natáčkách, ty které zase touží po plážových vlnách si zakoupí natáčky menších rozměrů.

Mé zkušenosti s tvorbou vln

Vyzkoušela jsem každý jeden způsob tvoření vln, které jsem v tomto článku popsala. Nejvíce spokojená jsem byla s postupem, kterým jsem si vytvořila vlny díky ponožkám. Vlny byly pěkně tvarované, ponožky jsou měkké takže mi nevadily při spánku a výsledný efekt stál skutečně za to.

Tags from the story
, ,
Written By
More from mimol
Seriály z 90-tých let : Chůva k pohledání
Seriály z 90-tých let : Chůva k pohledání (Část první) V nejbližších...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *