Airsoft – hra na vojáky

Airsoft
Airsoft - hra na vojáky

Máte rádi adrenalin, zbraně a rádi se oblíkáte do maskáčů? Máte taktické myšlení a smysl pro týmovou práci? Pak právě pro Vás je airsoft jako stvořený!

 

Co to je?

Airsoft je moderní sport, který vznikl v Japonsku v 80tých letech minulého století a postupně se rozšířil do celého světa. V posledních letech je velice populární i v České republice.
Jde o simulaci skutečného boje, kdy po sobě hráči střílejí malými lehkými plastovo-keramickými kuličkami ze zbraní, které jsou speciálně vyrobené pro tento sport a svým vzhledem kopírují zbraně reálné.
Airsoft se dá hrát na různých úrovních. Můžete to brát jako odreagování od práce, od všedních povinností. Neřešíte výstroj, prostě si jdete zablbnout s partou kamarádů. Stále víc lidí se ale snaží hrát na vyšší úrovni. Snaží se co nejpřesněji napodobovat reálné jednotky, což nezahrnuje jen přesnou výstroj, ale také napodobení výcviku, kterým existující jednotka opravdu prochází.

Jak začít?

Airsoft je poměrně drahá záležitost. Za kvalitní výstroj a zbraně utratíte pravděpodobně i několik tisíc. Pokud ale začínáte a nejste příliš nároční, dá se pořídit samozřejmě i levnější základní výbava. Základní výbavou se rozumí ochranné brýle, které jsou ve hře povinné. Chrání Váš zrak před zraněním kuličkou, která létá rychlostí 100m/s a více. Dále pak zbraň a maskovací oblečení. Mezi ty levnější zbraně patří elektrické zbraně. Dražší jsou pak plynové zbraně, které jsou však méně spolehlivé a zpravidla mají i menší dostřel. Svojí mechanikou se totiž podobají reálným zbraním a jsou náchylné na prach, mráz apod.
Krom základní výbavy budete určitě potřebovat i dobrou fyzičku a smysl pro fair play. Airsoft je založen na čestnosti, kdy hráč přizná, když je „zastřelen.“

Kdo může hrát?

V Česku airsoftové zbraně podle zákona o zbraních spadají do„kategorie D.“ Což znamená, že takovou zbraň smí vlastnit, držet a nosit každá svéprávná osoba starší 18 let, aniž by musela mít zbrojní průkaz či jiné povolení. Na veřejnosti jí nesmí nosit viditelně a nesmí s ní střílet na místě, kde by tím mohla ohrožovat ostatní osoby nebo poškozovat majetek. S tím se pojí i fakt, že airsoft mohou hrát osoby starší 18 let. Mladší pouze pod dohledem dospělé osoby. Jinak může hrát v podstatě každý.

Airsoft
„Airsofťák“ během hry

Tak co, zaujal Vás tento sport? Airsoft zlepší Vaší fyzickou kondici, taktické myšlení, naučí Vás spolupráce a čestnosti. Pokud se rozhodnete hrát na opravdu vysoké úrovni, může to být i určitá forma vojenské přípravy.

Autor fotek: Anny Habartová

Tags from the story
, , ,
Written By
More from Susanne
40. léta – Móda
Také si vybíráte svůj styl podle toho, co se Vám líbí a...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *