Tanec – vášeň, která pohltí

Co se Vám vybaví pod pojmem „tanec“ ? Možná nic, možná pošlapané střevíce. Pokud se o tanec zajímáte, ale nevíte, čím je tanec prospěšný, jaké má výhody, naleznete zde pár zajímavých informací a třeba také nějakou motivaci, díky které se této činnosti začnete věnovat.

Schopnosti tance

Tanec má mnoho schopností. Uvolní mysl, zlepší fyzickou i psychickou kondici, probudí nás k životu. Tanec je naše okno do duše. Vyjadřuje naše cítění, naše nálady. Díky tanci jsme schopni vyjádřit zlost, smutek, lásku, nenávist a mnohem více.  Naše tělo je naším nejlepším nástrojem. Díky tanci jsme schopni během krátké chvíle všechno své cítění a myšlení vložit do pohybů a tím všemu dát své kouzlo.

Tanec
Párový tanec

Další skvělou schopností je zlepšení fyzické kondice. Pokud je právě tohle jedním z důvodů, proč se chcete věnovat tanci, doporučuji zkusit Afro Dance, Zumbu, nebo například některé z Latinskoamerických tanců (salsa, samba…)

Taneční styly

V tanečním světě je obrovské množství tanečních stylů, ze kterých si můžeme vybrat. Nabízí se nám nespočet možností: standartní tance, latinskoamerické tance, společenské, skupinové, sólové, moderní a mnoho dalších. Každý styl je něčím unikátní a požaduje jiné provedení. Rozhodla jsem se vybrat si tance ze skupiny Latinskoamerických tanců. Popíšu Rumbu, Cha-Chu a Sambu.

Rumba, Cha-Cha-Cha

Hledáte li párovou romantiku, Rumba je to pravé. Tento tanec nabízí neustálé napětí mezi partnery, kteří cítí  přítomnost jeden druhého. Je to smyslný pomalý tanec, vhodný pro romantické duše. Pro odvážnější jedince, kteří si na romantiku moc nepotrpí, ale tento tanec je zaujme, nabízím  tanec Cha-Cha (celý název Cha-Cha-Cha), od kterého je Rumba odvozena. Tato rychlejší forma  je v porovnání s Rumbou koketování s tancem. Jednoduše řečeno, v Rumbě hraje roli opravdová láska, zatímco Cha-Cha si jen hraje 🙂

Samba

 Svižné koketní pohyby – to je Samba. . Tento Latinskoamerický tanec pravděpodobně znáte z Brazilských karnevalů, který je plný svůdných žen s neobyčejně krásnými kostýmy. Tancuji 11 let a musím říci, že právě tento tanec je dnes mým nejoblibenějším. Nicméně také musím dodat, že pro někoho z nás může být docela náročný.  Kroky v Sambě jsou hlavně o pohybu pánve a z vlastní zkušenosti musím podotknout, že s tím sama mívám někdy problémy. Nicméně když na to člověk přijde a roztančí se, stojí to vážně za to!

Závěrem

Doufám, že Vás můj článěk o tanci zaujal natolik, abyste se mu začali věnovat. Můžu Vám slíbit, že nebudete litovat!

Jakmile si s tancem jednou začnete, nebudete chtít přestat!

Tags from the story
, , , , , ,
Written By
More from Lucie
Počítač, počítačové hry- Moderní závislost
Počítač. Kus moderní technologie známý téměř každému člověku. Na jednu stranu velice...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *