Je wakeboarding pro každého?

Je wakeboarding pro každého?

Wakeboarding představuje poměrně mladý sport, který se dříve spíše než v našich končinách, preferoval v zahraničí. Začátky wakeboardingu totiž provázeli vodní skútry, které za sebou táhly nadšence na waku, tedy wakeboardingu. 

V našich podmínkách tak byl tento sport preferován spíše omezeně a jen na určitých místech. Dnes je ovšem situace o poznání lehčí. 

Půjčit si wakeboard je možné takřka v každém větším městě a pokud chcete spojit příjemné s užitečným, jistě oceníte takzvané wake či cable parky, kde se tomuto jinými slovy vodnímu lyžování, můžete věnovat do aleluja. 

Nyní si tak pokládáte jistě otázku, pro koho je tento sport vhodný a zda je možné s ním začít i v pokročilejším věku, není tomu tak? 

V tom případě pro vás máme jasnou odpověď a tou je, že na začátky s wakeboardingem není nikdy pozdě.

Začátky na wakeboardu

Jezdíte na snowboardu? V tom případě vám jízda na wakeboardu půjde o něco lépe než vašim kolegům, kteří dávají v zimě přednost raději lyžím. Wakeboarding je totiž velmi podobný právě snowboardingu a to s tím rozdílem, že v tento moment jezdíte na vodě, nikoliv na sněhu. 

Princip jízdy je ovšem velmi stejný, a pokud navíc budete poslouchat zkušeného instruktora, který je pro začátky ve wakeboardingu nezbytný, jistě si na waku užijete spoustu legrace. 

Zpočátku je vhodné začínat na slabších trasách, které jsou bez překážek a také které se odehrávají na slabší vodě. Překážkám můžete vyjet v cable parku až v momentě, kdy se na prkně budete cítit bezpečně a nebudete se obávat pádu z něj.

Vhodné vybavení je základ

Pokud se vydáváte vstříc radovánkám, které vám přinesou wakeboardy, které samozřejmě není třeba ihned kupovat, nýbrž si je můžete spolehlivě zapůjčit, je důležité, abyste na sobě měli vhodné vybavení, díky kterému se nebudete muset obávat prochlazení, které hrozí dokonce i v letních parnech. 

Přece jen ne vždy je voda dostatečně teplá na to, aby vás obdarovala nečekanou koupelí, není tomu tak? Základem je tedy funkční wakeboardová vesta, potažmo neopren a vhodná neoprenová obuv. 

Někomu boty na wakeboardu nedělají dobře, jiní by je zase za nic jiného nevyměnili. Záleží na tom, v čem se vám na prkně bude dobře a především pohodlně stát. Stabilita je v tomto případě základem úspěchu.

Na věku nezáleží

Domníváte se, že jste na podobné radovánky již příliš staří a že byste se tomuto modernímu sportu měli raději vyhnout obloukem? 

V tom případě jste na omylu. Na věku v tomto případě totiž rozhodně nezáleží. Na wakeboardu se může naučit jak mladý, tak i starý člověk, který se nebojí trochy adrenalinu navíc. 

Po několika praktických jízdách s instruktorem uvidíte, že se budete cítit perfektně a na svém novém prkně naprosto odhodlaně. V tomto případě tak platí pravidlo, že na věku rozhodně nezáleží.

Autor: Mysticstore

Tags from the story
Written By
More from PR článek
S léčbou křečových žil začněte co nejdříve. Využít se dají různé metody
Křečové žíly jsou nepříjemným onemocněním dolních končetin a často mohou vést k dalším...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *