Tony Horton vysvětluje: Největší chyba, které se lidé dopouštějí při hubnutí

Tony Horton vysvětluje: Největší chyba, které se lidé dopouštějí při hubnutí
Tony Horton vysvětluje: Největší chyba, které se lidé dopouštějí při hubnutí

Když se řekne jméno Tony Horton, téměř všichni, co o fitness něco ví, by si měli hned vybavit jeho tvář. Je to jeden z nejviditelnějších lidí ve všech amerických fitness zařízeních.  Čemu vděčí za svoji úspěšnou kariéru? Nejsou to pouze jeho svaly, ale hlavně je to jeho P90X domácí fitness program, který vynalezl pro lidi toužící zhubnout a přiblížit se tak zdravějšímu životnímu stylu.

Tím největším důvodem, proč se miliony a miliony lidí pouští do fitness programů, je touha zhubnout. A samozřejmě většina takových programů nabízí i komplexní dietní režim, který je zásadním parťákem fitnessové části. S takovým plánem přichází mimo jiné i P90X.

Jaká je nevětší chyba při hubnutí?

Vyvstává nám tady jedna přirozená otázka – jaká je (v našem případě podle Tonyho Hortona) nejtěžší věc na cestě programem určeným k hubnutí? Podle Tonyho je zásadní uvědomit si svá očekávání a hlavně nežít v přítomnosti. „Disciplína. Vytrvalost. Očekávání, že výsledky a změny nepřijdou hned. To je důvod, proč většina lidí končí svůj fitness program po prvním nebo druhém týdnu. Výsledek se totiž nedostaví přes noc,“ vysvětluje Tony Horton.

Tony Horton vysvětluje: Největší chyba, které se lidé dopouštějí při hubnutí

Horton také říká: „Vytvořil jsem program na 90 dnů. Respektive všechny tyto programy jsou devadesátidenní, protože každý člověk má jiný začínající bod. Jestli-že se 42letý muž sedící jen u televize rozhodne shodit 30 kilogramů, určitě má jiný startovací bod než 27letá bývalá gymnastka, které stačí shodit poporodních 5 kilo. Musíte být tak nějak spokojený s celým tím procesem. Musíte být v pohodě při nutnosti se změnit i při neschopnosti udělat na začátku mnoho cviků… Neníto, jako když někdo řekne ‚Chci zdolat Mount Everest‘ a jen tak vezme popruhy a zařízení, jde a zdolá ho. Musíte mít na paměti a pořád ti opakovat, že je mnoho kroků mezi myšlenkou a výsledkem. S nabíráním kondičky a hubnutím to funguje úplně stejně.“

Jakou radu by dal Tony Horton lidem jako my? Na co bychom se měli soustředit, když ne na fixování se na výsledek hubnutí a na to, jak bychom mohli vypadat?

„Jděte na to pomalu.“

„Má rada lidem zní – jděte na to pomalu. Existuje odliv a příliv, budete mít dobré dny a budete mít špatné dny, budete se cítit silní, budete se cítit slabí. Překonejte svoje očekávání a přestaňte myslet na to, jak doufáte, že budete vypadat v budoucnu, a prostě zůstaňte v přítomnosti,“ říká Tony.

fitness

„Mé motto zní ‚dělej to nejlepší a zapomeň na to ostatní‘. Tuto větu jsem řekl asi tak 18 milionkrát a je opravdu pravdivá – jde vážně jenom o tohle. Dělat to nejlepší může znamenat ukázat se, být v klidu a vidět co se stane. Neočekávat stejný výkon jako jste dokázali před dvaceti lety nebo jako dokázal někdo jiný. Jde o neustálou změnu a spokojenost s realitou, ne očekáváním. Realita je něco, co se opravdu a současně děje. A pokud se s ní nedokážete vyrovnat, nikdy nepřestanete bojovat.“

Tato slova Tonyho Hortona, největšího a nejznámějšího amerického fitness trenéra, nás mohou motivovat pro vytrvalost. I já vám přeji, abyste při hubnutí dosahovali svých cílů a hlavně, abyste se těchto cílů nevzdávali v polovině trati nebo těsně před cílem!

Written By
More from Therese
Co se můžeme naučit od Carrie Bradshaw?
Carrie Bradshaw – to jméno v dnešní době určitě musela zaslechnout každá žena,...
Čtěte více
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *