3 podoby detoxikace organismu

detoxikace organismu
3 podoby detoxikace organismu

Detoxikace, očista organismu. Kdo z nás by někdy neslyšel, že tělo je čas od času potřeba očistit, nejenom zvenčí, ale i vnitřně? Je zajímavé, že zatímco vnější očista je pro nás všechny samozřejmostí, ta vnitřní už tak samozřejmá není. Najdeme ji přitom ve všech východních naukách a alternativní medicíně. Dá se tak říci, že očista organismu má tisíciletou tradici. A to v dávných časech nebylo zdaleka tolik toxinů v ovzduší, vodě, půdě, všude kolem nás.

Jak je to s tou očistou?

  • Lidské tělo má samočistící schopnosti, zejména díky detoxikačním orgánům jako jsou játra, ledviny, lymfatický systém.
  • Detoxikace organismu však probíhá také skrze plíce a dýchání, ale také kůži, proto fungují i nejrůznější očistné wellness techniky.
  • V první řadě se o vylučování škodlivých látek stará samozřejmě zažívací ústrojí a především střeva, právě u střev proto začíná každá očista.

Detoxikace má mnoho podob, my vám v tomto článku představíme hned tři, vedle detoxikace střev půjde také o detoxikaci jater a poněkud opomíjenou detoxikaci plic.

Detoxikace střev

Očista střev se snaží o vyloučení usazenin ve tlustém střevě, protože tyto škodlivé usazení brání správné funkci střev, omezují vstřebávání živin, negativně se odrážejí i v dalších částech organismu a v neposlední řadě omezují činnost imunitního systému. Právě ve střevech je totiž hlavní sídlo imunity.

Praktický návod najdete v článku: Detoxikace střev – návod od A po Z

detoxikace organismu

Detoxikace jater

Játra jsou klíčovým detoxikačním orgánem. Patří k těm nejdůležitějším orgánům lidského těla, který obstarává celou řadu životních funkcí, je jich více než pět set!

Až 75 % škodlivin, které se nacházejí v organismu, prochází játry. Právě játra se s těmito škodlivinami mají poprat a zvládají to na výbornou. Játra mají mimořádnou regenerační schopnost a vynikají samočistícími schopnostmi, přesto se vyplatí čas od času jejich činnost podpořit. Očista, detoxikace jater tak spočívá především v tom, že umožníte játrům vykonávat jejich funkci.

Více se dozvíte v článku: Játra jako klíčový detoxikační orgán. Čím vás ohromí?

Detoxikace plic

Pokud je řeč o samočistících mechanismech lidského těla, nejde opomenout dýchání. Každým výdechem totiž odvádíme z organismu škodliviny, které je potřeba dostat ven. Každým nádechem pak přijímáme novou energii, kyslík, který je nezbytný pro správnou činnost všech vnitřních orgánů, tedy i těch detoxikačních. Současně však vdechujeme i škodliviny z ovzduší, které se mohou v plicích usazovat obdobně tak, jako se usazuje prach ve filtrech vysavače.

Právě podzim je ideálním obdobím pro detoxikaci plic. Chcete vědět, jak na to? Jak vyčistit plíce od dehtu, hlenu a dalších škodlivých látek? Odpovědi najdete v článku: Detoxikace plic – tělo chce “čisté” filtry.

Více o detoxikaci organismu najdete tady:

Written By
More from rakri
Ideální společník pro letní dny? Kokosový olej!
Je jen málo superpotravin, které by budily tak rozporuplné reakce jako panenský...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *