Jakou barvu mají Vánoce?

Vánoční výzdoba
Jakou barvu mají Vánoce?

Někdy to vypadá, že pro vánoční svátky platí heslo: čím barevnější, pestřejší a zářivější, tím víc Vánoc. Někdy zapomínáme na tradiční barvy Vánoc, které jsou pouze tři. Letos k nim přibyla ještě barva bílá, barva, která se skvěle snoubí s minimalismem. Není od věci v souvislosti s vánočními svátky o minimalismu alespoň přemýšlet.

Bílé Vánoce

Přestože jsou Vánoce tradičními svátky a mají mnoho svých tradičních zvyků a obyčejů, podléhají trendům. Letošní vánoční trendy naštěstí velí návrat k přírodě, obracejí se právě k tradicím a snaží se svátkům vrátit jejich přirozenou krásu. Žádný kýč. Stačí pár bílých prvků, které skvěle doplní tradiční vánoční barvy. Vánoční výzdoba, stromeček i cukroví zazáří pohodou, tak, jak to má být.

Vhod přijdou sněhové vločky v nejrůznějších podobách, klidně třeba jenom papírové. Přírodní materiály mají zelenou. Zelená je také jednou z tradičních barev Vánoc.

Vánoční ozdoby
Bílá a zelená: skvělá vánoční kombinace

Červená, zlatá a… zelená

Červená a zlatá barva se s Vánoci spojila až po narození Krista. Zelená byla barvou Vánoc ještě dlouho před tím. Je to barva života. Přestože většina rostlin během zimy svoji zelenou barvu ztrácí, jsou tu jehličnany a další zelené rostliny. Lidé tyto zelené rostliny považují za magické. Obdivují jejich schopnost přežít i v mrazivé zimě a uctívají je jako symboly.

Dodnes jsou proto základem vánoční výzdoby zelené větvičky jehličnanů, jmelí nebo cesmína. Nejde jenom o vánoční stromeček! Tradiční zelené dekorace můžete ozvláštnit třeba rychlenými cibulovinami, které i v zimě nabízejí krásu květů.

K dispozici je i růže z Jericha (k zakoupení například v eshopu Botanic.cz), pozoruhodná rostlina, která má vzhled suchého klubíčka, ale v misce s vodou jako zázrakem ožívá. Ne náhodou se růže z Jericha označuje jako rostlina vzkříšení. I proto se na Vánoce jako úchvatná živá dekorace skvěle hodí. Více o růži z Jericha v tomto článku…

Tags from the story
, ,
Written By
More from rakri
Měsíček zahradní: 3 + 1 tip na jeho využití
Říká se mu sluníčko, také nehtík, nevěsta léta, bylina deště nebo nepravý...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *