Jakou barvu mají Vánoce?

Vánoční výzdoba
Jakou barvu mají Vánoce?

Někdy to vypadá, že pro vánoční svátky platí heslo: čím barevnější, pestřejší a zářivější, tím víc Vánoc. Někdy zapomínáme na tradiční barvy Vánoc, které jsou pouze tři. Letos k nim přibyla ještě barva bílá, barva, která se skvěle snoubí s minimalismem. Není od věci v souvislosti s vánočními svátky o minimalismu alespoň přemýšlet.

Bílé Vánoce

Přestože jsou Vánoce tradičními svátky a mají mnoho svých tradičních zvyků a obyčejů, podléhají trendům. Letošní vánoční trendy naštěstí velí návrat k přírodě, obracejí se právě k tradicím a snaží se svátkům vrátit jejich přirozenou krásu. Žádný kýč. Stačí pár bílých prvků, které skvěle doplní tradiční vánoční barvy. Vánoční výzdoba, stromeček i cukroví zazáří pohodou, tak, jak to má být.

Vhod přijdou sněhové vločky v nejrůznějších podobách, klidně třeba jenom papírové. Přírodní materiály mají zelenou. Zelená je také jednou z tradičních barev Vánoc.

Vánoční ozdoby

Bílá a zelená: skvělá vánoční kombinace

Červená, zlatá a… zelená

Červená a zlatá barva se s Vánoci spojila až po narození Krista. Zelená byla barvou Vánoc ještě dlouho před tím. Je to barva života. Přestože většina rostlin během zimy svoji zelenou barvu ztrácí, jsou tu jehličnany a další zelené rostliny. Lidé tyto zelené rostliny považují za magické. Obdivují jejich schopnost přežít i v mrazivé zimě a uctívají je jako symboly.

Dodnes jsou proto základem vánoční výzdoby zelené větvičky jehličnanů, jmelí nebo cesmína. Nejde jenom o vánoční stromeček! Tradiční zelené dekorace můžete ozvláštnit třeba rychlenými cibulovinami, které i v zimě nabízejí krásu květů.

K dispozici je i růže z Jericha (k zakoupení například v eshopu Botanic.cz), pozoruhodná rostlina, která má vzhled suchého klubíčka, ale v misce s vodou jako zázrakem ožívá. Ne náhodou se růže z Jericha označuje jako rostlina vzkříšení. I proto se na Vánoce jako úchvatná živá dekorace skvěle hodí. Více o růži z Jericha v tomto článku…

Číst:  Multifunkční tiskárna vám ušetří čas i peníze

Tento článek sponzorují

Tento článek zatím nemá sponzora. Buďte první!

Pod tento příspěvek můžete přidat vlastní odkaz jako reklamu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..