Hubnutí do plavek? Zkuste to se superpotravinami

Hubnutí do plavek
Hubnutí do plavek, se superpotravinami

O superpotravinách se toho píše hodně. Jde prostě o super výživné potraviny se schopností příznivě ovlivňovat lidské zdraví. Superpotraviny podporují vitalitu a jsou také přítelem hubnutí, alespoň některé z nich.

Existuje nespočet superpotravin. Vzhledem k tomu, že jejich definice není jednotná, dá se jako superpotravina označit téměř jakákoliv potravina s obsahem výživných látek. Superpotraviny se vyznačují tím, že obsahují hned celé spektrum výživných látek a jejich působení se navzájem synergicky podporuje.

A jaké jsou tedy ty superpotraviny pro hubnutí? Kde je hledat?

Hubnutí do plavek?

Můžou se hodit i červené fazole Adzuki!

Fazole Adzuky jsou výjimečným zdrojem kvalitních bílkovin. Ve svém složení nabízejí i cenné vitamíny a minerály. Při hubnutí přijde vhod i obsažená vláknina.

A pozor! Podobné složení jako exotické fazole Adzuki mají i klasické české fazole anebo čočka. Takže i ty si klidně můžete při hubnutí dopřát. Pokud se obáváte nadýmání, nezapomeňte při vaření k luštěninám přidat kmín. Pomáhá proti nadýmání, stejně tak i majoránka nebo oregano.

Quinoa – superpotravina Inků

Ještě chvíli se zdržíme u superpotravin, které vynikají obsahem kvalitních bílkovin. Ty totiž nabízí i quinoa, merlík čilský. Těšit se můžete i na obsah esenciálních aminokyselin, minerálů a vitamínů nebo vlákniny. Nechybí ani antioxidanty, které pomáhají proti předčasnému stárnutí buněk a mj. také zvyšují odolnost kůže vůči negativním účinkům slunečního záření.

Hledáte další zdroje kvalitních bílkovin – zkuste třeba oves anebo zelené potraviny – mladou pšenici, zelený ječmen či řasy spirulinu a chlorellu. Všechny čtyři jmenované superpotraviny si můžete dopřát v jediné směsi Blendea SUPERGREENS. Zelené potraviny, zejména zelený ječmen pomůžou i s hubnutím (více v tomto článku)!

Superpotraviny na hubnutí
Superpotraviny – pomůžou i při hubnutí do plavek

Grapefruit – rajské plody nejenom při hubnutí

Jak chutná léto? Svěže! Stejně tak chutnají i grepy, úžasné citrusy s vysokým obsahem flavonoidů. Ty fungují také jako antioxidanty. Podle studie kanadských vědců flavonoidy obsažené v grapefruitu skutečně napomáhají hubnutí, a to tak, že povzbuzují játra ke spalování tuků.

Je však mnohem více důvodů proč si dát grapefruit.

  • Grapefruit obsahuje vysoký podíl vitamínu C, a tak se pozitivně odráží i na obranyschopnosti organismu.
  • Příznivě působí na zažívací ústrojí, čistí střeva, podporuje zdravou střevní mikroflóru, zejména díky obsahu vlákniny.
    Grapefruit reguluje hladinu cholesterolu v krvi.
  • Grapefruit má schopnost snižovat hladinu inzulínu v krvi, působí tak proti únavě, tlumí pocity hladu. Tomu dopomáhá i vláknina, kterou ve složení grepu najdeme.

Grapefruit obzvlášť v létě přijde vhod. Pokud ho nechcete jíst jen tak, využijte ho při přípravě osvěžujících letních nápojů, limonád nebo smoothies. Na zdraví!

Smoothie, přijde vhod i při hubnutí do plavek
Smoothie – přijde vhod i při hubnutí do plavek!

Přehled použitých zdrojů

/1 / http://www.prodetox.cz/3-superpotraviny-hubnuti/

/2/ http://ona.idnes.cz/tajemstvi-stihle-postavy-se-skryva-v-grapefruitu-fs2-/zdravi.aspx?c=A090824_110831_vase-telo_pet

Written By
More from rakri
Superpotraviny – velký přehled (2)
Superpotraviny. Každý o nich mluví, každého zajímají, ale nikdo přesně neví, co...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *