Hubnutí do plavek? Zkuste to se superpotravinami

Hubnutí do plavek
Hubnutí do plavek, se superpotravinami

O superpotravinách se toho píše hodně. Jde prostě o super výživné potraviny se schopností příznivě ovlivňovat lidské zdraví. Superpotraviny podporují vitalitu a jsou také přítelem hubnutí, alespoň některé z nich.

Existuje nespočet superpotravin. Vzhledem k tomu, že jejich definice není jednotná, dá se jako superpotravina označit téměř jakákoliv potravina s obsahem výživných látek. Superpotraviny se vyznačují tím, že obsahují hned celé spektrum výživných látek a jejich působení se navzájem synergicky podporuje.

A jaké jsou tedy ty superpotraviny pro hubnutí? Kde je hledat?

Hubnutí do plavek?

Můžou se hodit i červené fazole Adzuki!

Fazole Adzuky jsou výjimečným zdrojem kvalitních bílkovin. Ve svém složení nabízejí i cenné vitamíny a minerály. Při hubnutí přijde vhod i obsažená vláknina.

A pozor! Podobné složení jako exotické fazole Adzuki mají i klasické české fazole anebo čočka. Takže i ty si klidně můžete při hubnutí dopřát. Pokud se obáváte nadýmání, nezapomeňte při vaření k luštěninám přidat kmín. Pomáhá proti nadýmání, stejně tak i majoránka nebo oregano.

Quinoa – superpotravina Inků

Ještě chvíli se zdržíme u superpotravin, které vynikají obsahem kvalitních bílkovin. Ty totiž nabízí i quinoa, merlík čilský. Těšit se můžete i na obsah esenciálních aminokyselin, minerálů a vitamínů nebo vlákniny. Nechybí ani antioxidanty, které pomáhají proti předčasnému stárnutí buněk a mj. také zvyšují odolnost kůže vůči negativním účinkům slunečního záření.

Hledáte další zdroje kvalitních bílkovin – zkuste třeba oves anebo zelené potraviny – mladou pšenici, zelený ječmen či řasy spirulinu a chlorellu. Všechny čtyři jmenované superpotraviny si můžete dopřát v jediné směsi Blendea SUPERGREENS. Zelené potraviny, zejména zelený ječmen pomůžou i s hubnutím (více v tomto článku)!

Superpotraviny na hubnutí

Superpotraviny – pomůžou i při hubnutí do plavek

Grapefruit – rajské plody nejenom při hubnutí

Jak chutná léto? Svěže! Stejně tak chutnají i grepy, úžasné citrusy s vysokým obsahem flavonoidů. Ty fungují také jako antioxidanty. Podle studie kanadských vědců flavonoidy obsažené v grapefruitu skutečně napomáhají hubnutí, a to tak, že povzbuzují játra ke spalování tuků.

Je však mnohem více důvodů proč si dát grapefruit.

  • Grapefruit obsahuje vysoký podíl vitamínu C, a tak se pozitivně odráží i na obranyschopnosti organismu.
  • Příznivě působí na zažívací ústrojí, čistí střeva, podporuje zdravou střevní mikroflóru, zejména díky obsahu vlákniny.
    Grapefruit reguluje hladinu cholesterolu v krvi.
  • Grapefruit má schopnost snižovat hladinu inzulínu v krvi, působí tak proti únavě, tlumí pocity hladu. Tomu dopomáhá i vláknina, kterou ve složení grepu najdeme.

Grapefruit obzvlášť v létě přijde vhod. Pokud ho nechcete jíst jen tak, využijte ho při přípravě osvěžujících letních nápojů, limonád nebo smoothies. Na zdraví!

Smoothie, přijde vhod i při hubnutí do plavek

Smoothie – přijde vhod i při hubnutí do plavek!

Přehled použitých zdrojů

/1 / http://www.prodetox.cz/3-superpotraviny-hubnuti/

/2/ http://ona.idnes.cz/tajemstvi-stihle-postavy-se-skryva-v-grapefruitu-fs2-/zdravi.aspx?c=A090824_110831_vase-telo_pet

Tento článek sponzorují

Tento článek zatím nemá sponzora. Buďte první!

Pod tento příspěvek můžete přidat vlastní odkaz jako reklamu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.