Co všechno dokážou vaše iPhone sluchátka? To jste určitě nevěděli!

sluchátka
Apple EarPods - vychytávky

Pokud jste jako já držitelem jakéhokoli modelu iPhonu, určitě ti přišly v balení známá bílá sluchátka „Earpods“ od Applu. Právě tato sluchátka jsou schopná tolika užitečných věcí – dokáží více, než si myslíte! Já sama jsem až donedávna nevěděla, v čem všem mi tato zázračná sluchátka mohou pomoci. Zjednodušte si život a naučte se těchto pár vychytávek, které jsou tak jednoduché!

Základy, které zvládá každý

Jak každý uživatel iPhonovských sluchátek určitě ví, mačkáním na + nebo – se ovládá hlasitost. Co zvládne tlačítko uprostřed? Jeho jedním zmáčknutím můžete zapnout či stopnout hudbu nebo v případě, že vám někdo volá, přijmout hovor. Díky vestavěnému mikrofonu přímo v místě, kde jsou všechna tři tlačítka, můžete pohodlně mluvit, nemít přitom telefon až u ucha a druhá strana vás bez problému uslyší.

Ovládání hudby

Výše už jsem zmínila hlasitost a stopování hudby, ale tím to určitě nekončí. Pokud zmáčknete prostřední tlačítko dvakrát za sebou, přeskočíte na další písničku. Zpátky na předchozí song můžete přeskočit zase trojitým zmáčknutím stejného tlačítka. A pokračujeme dále! Pozor, když zmáčknete tlačítko dvakrát, ale podruhé tlačítko podržíte, postupně tak zrychlíte přehrávání písničky. Po puštění tlačítka můžete vesele poslouchat od sekundy, na kterou jste si písničku přesunuli. To samé, ale pozpátku, se stane, když provedete trojitý klik, přičemž třetí zmáčknutí podržíte. Tak můžete písničku vrátit třeba o půl minuty na své oblíbené místo!

Hovory

Jak přijmout hovor už jsme si vysvětlili výše. Stejně tak, jedním stlačením, hovor ukončíte. Ale co odmítnutí hovoru? Pokud zrovna nemůžete volat, nebo se vám nechce, stlačte prostřední tlačítko sluchátek pouze jednou, ale déle. Asi po dvou sekundách ho můžete pustit. Vynálezci těchto sluchátek samozřejmě mysleli také na případ, kdy vám volá někdo druhý, když jste zrovna uprostřed jednoho rozhovoru. Pokud chcete přijmout druhý hovor a prvního volajícího nechat čekat, stiskněte prostřední tlačítko jednou a krátce. Pokud ale chcete odmítnout druhý hovor a pokračovat pouze v prvním, podržte tlačítko alespoň dvě vteřiny.

Nezapomeňme na Siri!

Pro ty, co se nebojí mluvit anglicky a mají zapnutou kamarádku Siri (uživatelé iOS určitě vědí, o koho jde), k její aktivaci stačí podržet prostřední tlačítko sluchátek a počkat, až se ozve.

To nejlepší na konec

Věděli jste, že kterýmkoliv tlačítkem k ovládání hlasitosti můžete ovládat také fotoaparát a kameru? Opravdu to funguje. Díky této funkci můžete fotit selfies a točit sami sebe, aniž by na fotkách šla vidět ruka! Stačí pouze zapojit sluchátka a ovládat tak telefon z dálky. Je to tak jednoduché!

Tak co, věděli jste, že jde takové věci dělat s vašimi iPhone sluchátky? Nebo jste přišli ještě na něco nového, co tady nepadlo? Budu se těšit na další tipy nebo feedback, jak vám to jde!

Written By
More from Therese
Tony Horton vysvětluje: Největší chyba, které se lidé dopouštějí při hubnutí
Když se řekne jméno Tony Horton, téměř všichni, co o fitness něco...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *