Postřehové hry pro iOS #1

Postřehové hry vám pomůžou zlepšit vaše reflexy.

Myslíte si, že máte dobré reflexy? Pokud ano, nezapomeňte si je otestovat na svém mobilním telefonu ve hrách jako jsou Run Bird Run a Timberman. Jakmile hru dohrajete, nezapomeňte se v komentářích podělit o vaše skóre, které jste v daných hrách nahráli.

Hry jsou k dostání zdarma jak na váš mobilní telefon iPhone tak tablet iPad.

Run Bird Run

Postřehová hra, kde budete potřebovat především rychlé reflexy.
Postřehová hra, kde budete potřebovat především rychlé reflexy.

Často jste v situaci, kdy se vám zdá, že čas se zastavil a za žádnou cenu se nechce hnout z místa? Pokud ano, měl bych pro vás jednoduché řešení v podobě hry Run Bird Run, která je natolik návyková, že od doby, kdy si ji poprvé stáhnete a zahrajete, budete řešit naopak problém s rychle ubíhajícím časem.

Ve hře Run Bird Run budete ovládat ptáka pomocí levé a pravé šipky na displayi tak, aby se vždy vyhnul padajícím dřevěným bednám, které mohou způsobit jeho smrt, což by znamenalo v tomto případě konec hry. Čím více vaše skóre stoupá, tím se padání dřevěných beden zrychluje a náročnost samotné hry stoupá.

Po čase by se však tato hra mohla stát nudnou a proto její vývojáři zajistili několik zpestření, které vás donutí Run Bird Run hrát o nějaký čas déle. A jaká, že to jsou zpestření? Mimo bedny se může stát, že na zem dopadnou i bonbóny. Tyto bonbóny vám sice skóre nezvýší, ale připíšou se na váš herní účet a jakmile jich budete mít dostatečné množství, můžete si za ně pořídit např. nového ptáku nebo jiné herní prostředí.

Nejdražší pták, kterého si můžete pořídit vás bude stát 2000 bonbónů, takže si představte, jak dlouho byste asi tuto hru museli hrát, abyste si tohoto ptáka mohli pořídit. Co se týče nového prostředí, můžete si jej v obchodě zakoupit za rovných 1000 bonbónů. Celkem máte v Run Bird Run k dispozici 4 různé prostředí.

Timberman

Timberman je skvělá postřehová hra, které vás dokáže zabavit i v těch nejnudnějších chvílích.
Timberman je skvělá postřehová hra, které vás dokáže zabavit i v těch nejnudnějších chvílích.

Timberman je velmi návyková a oblíbená hra, která vás zabaví ve vašich nudných chvílích, které mnohdy prožíváte ve škole, v čekárně u doktora nebo kdekoliv jinde. Jedná se o hru s velmi jednoduchou grafikou, vytvořenou pomoci pixel artu a ještě jednodušším ovládáním. Tím však celá jednoduchost končí. Co se týče herní stránky, hra Timberman je velmi obtížná a vaše reflexy musí být při hraní velmi pohotové.

Ve hře Timberman se vžijete do role dřevorubce, který musí se svou sekerou kácet nikdy nekončící strom a prosekat se tak k co nejvyššímu skóre. S každým seknutím se zvyšuje riziko, že na vás spadne větev a vy v roli dřevorubce zahynete. V takovém případě se pak pod stromem objeví hrob a hra pro vás končí.

To však stále není jediná věc, která by dělala hru Timberman obtížnější než je nyní. Existuje zde ještě určitý časový limit, který v případě pomalého kácení kmene velmi rychle může vyprchat a hra pro vás skončí. Tomu lze předejít pouze rychlým sekáním, které časový limit bude opět navyšovat.

More from Michal Kubátko
Motivační filmy #1
Motivace je motor, který nás žene vpřed a pomáhá nám dosáhnou lepších...
Čtěte více
Join the Conversation

1 Comment

  1. says: Weco

    Tak jsem obě hry díky vašemu článku zkusil a více se mi zalíbil Timberman. Nejkrásnější na hře je ta jednoduchost. Sám nejsem fanoušek her s mnoha levely a radši hraju podobné oddychovky, které mě zabaví jen kdy já sám chci.

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *