Heroes & Generals

Heroes & Generals
Heroes & Generals

Patříte mezi fanoušky legendární hry Call of Duty? Rádi hrajete onlineovky z prostředí 2. světové války, ale World of Tanks nebo War Thunder Vás zas až tak nezaujal? Pak tu pro Vás mám tip!

Heroes & Generals je poměrně nová masivní bezplatná online hra kombinující real-time strategii a FPS. Jedná se o projekt dánských vývojářů z Reto-Moto. Odehrává se v prostředí druhoválečné Evropy, kde se střetávají jednotlivé frakce. Hra nabízí 3 hratelné módy. Můžete být hrdina bojující na válečném poli, nebo se můžete stát velitelem, který určuje taktiku a postup daných jednotek či generálem určujícím hlavní strategii hry a rozmístění sil. Dále hra nabízí několik kariérních příležitostí. Lze si vybrat mezi pilotem, tankistou, výsadkářem nebo sniperem.

Heroes & Generals
Jedna z hratelných map

Bojuje se na různě velkých mapách, na které se může přihlásit až 36 (18vs18) hráčů zároveň. Mapy mají podobu měst, vesnic, lesů či letišť. Na menších mapách probíhají potyčky, během kterých se snažíte obsadit 3 kontrolní stanoviště a udržet je určitou dobu. Na velkých mapách jsou 2 až 3 hlavní budovy, které se Váš tým snaží buď obsadit nebo naopak ubránit před nepřítelem.

Heroes & Generals
Německý pilot, sniper, výsadkář, tankista a pěšák

Pro připojení do hry potřebujete herního klienta, kterého si stáhnete po registraci na oficiálním webu H&G. Nemusíte se bát, celá hra je kompletně v češtině! Poté, co se připojíte na server, si vyberete, za kterou frakci budete chtít hrát. Vybrat si můžete celkem ze tří frakcí – Němci, Američané a Sověti. Pro začátek budete mít k dispozici obyčejného „pěšáka“ se základní výbavou – puška a granát. Aby jste se naučili hru ovládat, absolvujete počáteční kampaň „První krev,“ kde se naučíte střílet z různých zbraní dostupných ve hře. Pak už Vám nic nebrání v přihlášení do opravdového boje!

Heroes & Generals
Heroes & Generals

Po přihlášení do bitvy budete přiřazeni k určitému týmu. Záleží na tom, jak je vaše jednotka vybavená. Velitelem každého týmu se stane hráč s nejvyšší hodností. Vaše hodnost bude růst podle toho, jak moc budete ve hře aktivní. Díky obsazování kontrolních bodů a zabíjení nepřátel získáváte zkušenosti. Když nasbíráte dostatek zkušenostních bodů, bude Váš voják povýšen. Čím vyšší hodnost, tím větší možnosti budete ve hře mít. Na základě hodností si budete moci vybrat nějakou z kariérních příležitostí. Kromě povýšení získává Váš voják různé stužky. Například za používání jakékoliv opakovací pušky v boji získáváte body na stužce „Útok s opakovací puškou.“ Za tyto body se Vám zpřístupní různá vylepšení, nové zbraně, vozidla či technika.

Jako příslušník pěchoty se po mapě můžete pohybovat buď pěšky, na kole nebo si můžete přisednout k Vašemu spoluhráči do džípu. Pokud nasbíráte dostatečné množství zkušeností, budete si moci pořídit vlastní vozidlo.

Heroes & Generals
Americký voják se základní výbavou – puška M1 Garand a granát Mk II

Mód generála se Vám zpřístupní až po dosažení hodnosti nižšího důstojníka (poručík). Jako generál si budete moci vytvořit vlastní útočný tým, který budete posílat do bitev podle vlastního uvážení. Může se jednat o motorizovanou jednotku, obrněnou jednotku, průzkumnou jednotku apod.

Veškerou novou zpřístupněnou výbavu si budete kupovat za kredity, což je vlastně výplata Vašeho vojáka. Po každé bitvě, kterou projdete, dostanete určitý počet kreditů. Velikost Vaší výplaty se odvíjí od hodnosti. Za tuto měnu si kromě nového vybavení budete dokupovat například vypotřebovanou munici. Další měnou v H&G jsou válečné prostředky, které získáváte hraním strategické části hry. Za tuto měnu můžete posilovat své útočné týmy nebo kupovat nové. Poslední měnou je zlato. Je to speciální měna, kterou lze zakoupit za skutečné peníze. Za zlato si můžete pořídit třeba veteránské členství, které obsahuje určité výhody.

Heroes & Generals
Sovětský pilot v H&G

Heroes & Generals je celkově moc povedená hra s propracovaným herním systémem a grafikou. Zatím běží v beta verzi. Což znamená, že se stále vyvíjí. S každým update přichází něco nového. Nové zbraně, nová technika, mapa nebo vylepšení. Její atmosféra Vás naprosto pohltí a budete mít pocit, že jste se vrátili o 71 let zpět a ocitli se na opravdovém evropském bojišti!

Written By
More from Susanne
Život je život
Znáte to. Je pátek odpoledne a Vy přemýšlíte, co s večerem. Zůstanete...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *