Zdravé recepty: jablka, pomeranče, ořechy a skořice

Vánoce, ořechy, jablko

Je tu konec roku. Kdo by si nedopřál trochu těch tradičních dobrot a dobrůtek? Vždyť Vánoce by měly být štědré a Silvestr bohatý. Co na tom, že nás pak ze všech těch pochoutek může bolet břicho a hrozíme se nad tím, co nám zase ta zpropadená váha ukazuje? Nebojte se, máme pro vás užitečné tipy na zdravé recepty, které se vám budou hodit nejenom nyní, ale po celý nový rok.

Jde to i jinak, zdravěji

Jde to ale i jinak. Jablka nebo pomeranče, také ořechy nebo aromatická skořice patří k tradičním vánočním ingrediencím, ale také ke zdravým potravinám. Jen to uchopit za správný konec a dopřát si je v těch správných kombinacích.

Ořechy například mají vysoký podíl tuků, ale to vůbec nevadí. Jde totiž o zdravé tuky, které lidský organismus potřebuje. Kvůli vysokému množství energie se však ořechy hodí nejlépe začátkem dne, třeba ke snídani.

Snídaně s ořechy

Jak taková snídaně s ořechy může vypadat? Jednoduše smíchejte jablko, ořechy, med, jogurt a vše dochuťte špetkou skořice. Všechny ingredience vašemu tělu udělají dobře, společně ještě víc. Dodají tělu energii i živiny.

Recept přebraný ze článku: Jezte ořechy, podpoří vaše zdraví.

Vánoce, ořechy, jablko

A když už jsme u těch snídaní

Mám tu ještě jeden téměř vánoční recept. Opět v něm nechybí aromatická skořice, skvělé koření, které prohřeje a mj. pomáhá také s detoxikací organismu. Tentokrát skořice doplňuje exotickou chuť citrusů. A k tomu ještě něco zeleného – zelené potraviny jsou hitem a právem. Dodávají tělu celé spektrum užitečných látek, povzbuzují a posilují organismus.

Takže tady je recept na zeleno-pomerančové snídaňové smoothies se skořicí.

Budete potřebovat dva pomeranče, půlku citronu, špetku skořice a čajovou lžičku některé zelené potraviny (může to být chlorella, také spirulina, zelený ječmen, mladá skořice nebo všechno dohromady – viz níže).

Nejdříve oloupejte citrusy a poté je důkladně rozmixujte. Přidejte k nim i skořici, případně smoothie doslaďte medem. Můžete je i naředit čistou vodou, záleží na vašich chutích.

Recept jsem objevila na blogu blendea.cz. Přímo tady si můžete pořídit zelené potraviny, ne jednu, ale hned čtyři dohromady – chlorellu, spirulinu, zelený ječmen a mladou pšenici. Klidně si do svého smoothie přidejte směs Blendea SUPERGREENS, dodá mu nejenom zelený nádech, ale i cenné živiny.

Tím zdravé recepty ještě nekončí…

Čokoládový krém, zdravé recepty

A nakonec jedno zdravé mlsání – karobový krém s chlorelou

Recept pochází z článku o chlorelle.

Opět využijete lžičku chlorelly či jiné zelené potraviny. K tomu budete potřebovat lžičku karobu, 200 ml kokosového mléka, lžičku medu a avokádo. Fajnšmekři mohou ke karobu přidat i špetku kakaa.

Všechny ingredience spolu jednoduše rozmixujeme. Vznikne krém hedvábné konzistence, který nejprve necháme uležet v ledničce.

Čokoládový krém můžeme podávat dozdobený kousky ořechů, kokosem, kakaovými boby nebo ovocem, třeba zmiňovanými jablky a pomeranči. Můžete k němu dodat i vrstvičky jogurtu, který krém krásně prozáří.

Dobrou chuť a příjemné svátky!

Written By
More from rakri
Vůně proti stresu a depresím
Moderní doba přináší řadu výhod, má však i své stinné stránky. Shon...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *