Logické hry pro iOS #1

Stáhněte si logické hry do vašeho telefonu a začněte se vzdělávat zábavnou formou.

Máte rádi hry u kterých musíte přemýšlet nebo máte možnost se vzdělávat? Mám zde pro vás dva tipy na hry, které ve vašem mobilním telefonu nebo tabletu s operačním systémem iOS nesmí chybět!

Logické hry Mozkovna a Hang On Free jsou určeny pro každou věkovou kategorii. Doporučuji vám, abyste tyto hry nechali hrát vaše děti, které se mohou touto zábavnou formou lehce vzdělávat a procvičovat své myšlení.

Mozkovna

Zábavná hra, kde otestujete své vědomosti.
Zábavná hra, kde otestujete své vědomosti.

Mozkovna je vynikající hra, kde si můžete otestovat své znalosti z různých oblastí. Po prvním spuštění hry, vám vyskočí obrazovka s přihlášením. Přihlásit se můžete přes e-mail a facebook nebo taky tento krok můžete snadno přeskočit, ale to bych nedoporučoval, protože tak přijdete o různé zvýhodnění, které se přihlášeným uživatelům nabízí.

Poté, co se po přihlášení dostanete k samotnému menu hry, budou zde na vás čekat tři různé možnosti. Mezi první možnost patří Nová hra, kde si vyberete jeden z dostupných balíčků hry a můžete začít hrát proti soupeři.

Další možností v nabídce je kategorie Souboje, kde můžete vytvořit tzv. nový souboj pro vyzvání vašeho kamaráda.

V poslední řadě zde máme možnost zvolit kategorii Uživatel, kde si přizpůsobíme naší postavu (mozek) dle naši libovosti. Upravit si zde můžeme také naši herní přezdívku, za kterou budeme chtít vystupovat.

Hra mozkovna obsahuje vždy 6 různých otázek, ke kterým dostanete i možnosti od A-D a vy budete muset ve vyměřeném čase stihnout vybrat správnou odpověď. Občas se vám mohou u některých otázek zobrazit také bonusy, které vám umožní jednodušší cestu k nalezení správné odpovědi.

Hang On Free

Hra podobná známému Oběšenci.
Hra podobná známému Oběšenci.

Hang on je vynikající česká hra, kterou můžete znát běžně pod názvem oběšenec nebo také kat. Hang on je hra pro jednoho nebo více hráčů, kde musíte uhodnout slovo dřív, než budete viset. Za každé špatně uhodnuté písmeno se přibližujete blíže ke své smrti. Celkem máte deset pokusů k uhodnutí daného slova.

Po spuštění hry vás překvapí velmi pěkně zpracovaná grafika a následně se vám zobrazí nabídka s možnosti tréninku nebo můžete přejít rovnou k samotné hře.

Pokud si vyberete trénink, máte možnost si vybrat z jaké oblasti chcete hádat slova. U free (bezplatné verze) máte na výběr: barvy, lidské tělo, cestování, čísla, zvířata, oblečení, hudba, povolání, sport, elektronika a u placené verze pak také počasí, slovesa, ovoce a zelenina, potraviny, dům a zahrada, státy a na závěr nakupování.

Ještě než si zvolíte dané odvětví, je zde funkce translation (překlad), která vám automaticky přeloží uhodnuté slovo do angličtiny a vy si tak rozšíříte zábavnou formou vaši slovní zásobu.

Po tréninku již určitě budete připraveni na samotnou hru a zde už nebudete mít na výběr z mnoha kategorií, jelikož všechny kategorie budou obsaženy v jedné jediné hře.
Jediné co zde můžete zvolit je jazyk, ve kterém chcete hádat slova.

More from Michal Kubátko
Chytré aplikace pro řidiče
Jste řidičem? Pak by vám jistě ve vašem mobilním telefonu neměla chybět...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *