Neradi ztrácíte své věci? Tile si zamilujete!

Tile
Neradi ztrácíte své věci? Tile si zamilujete!

Kde zase ty klíče mám? Kam jsem jen mohla položit ten mobil? Jak teď ten svůj diář najdu? Takové věci zažívám pořád! Máte to tak taky? A už vás to taky přestává bavit? Dnes si představíme jedno možné řešení – aplikace a zařízení Tile. Čtěte dále!

Vývoj zařízení

Jako většina lidí, Nick Evans a Mike Farley také nesnášeli ztrácení věcí. A tak se tito inženýři rozhodli aplikovat své profesní vědomosti na osobní problém. Co kdyby mohli použít inovativní mobilní technologii k tomu, aby už nikdy neztratili své klíče, peněženku nebo mobil?

Tito dva přátelé začali vyvíjet Tile – nálezce ztracených věcí a zároveň mobilní aplikaci – ke konci roku 2012. Opustili kvůli tomu svá full-time softwarová zaměstnání. „Mike a já jsme chtěli vzít jednoduchý celosvětový problém a dát pro něj dohromady jednoduché a elegantní řešení,“ uvádí Nick Evans, výkonný ředitel společnosti Tile.

A jak vlastně Tile vypadá?

Tile je čtvercové plastové zařízení, které měří kolem 3,5 centimetrů. Dá se háčkem, kroužkem nebo lepidlem připevnit k jakékoli věci a díky nízkoenergetickému Bluetooth připojení zaznamenává poslední místo, kde byla věc nechána. Systém vizuálně upozorní uživatele na jejich mobilu. A pokud má uživatel to přání, zařízení samotné zahraje i melodii, jestli-že jste méně než 30 metrů od zapomenuté a ztracené věci. Jednotlivá zařízení Tile si můžete pořídit za 25 dolarů (cca 600 Kč), sadu po 4 kusech za 70 dolarů (asi 1600 Kč), po 12 pak za 180 dolarů (4300 Kč). Aplikace je zatím dostupná pouze pro iOS a je zdarma.

Tile
Tile si můžete jednoduše připnout třeba na klíče – a už je nikdy neztratíte

Aplikace podporuje najednou až 8 zařízení Tile, každé z nich až rok. Uživatelé mohou zničené Tile odevzdat zpátky společnosti k recyklaci. Uživatelé také mohou přihlásit své Tile k účtu kamaráda, který má aplikaci – to se vyplatí, když hledáte svůj mobil.

Současnost společnosti

Společnost začala svá zařízení prodávat a posílat do světa v létě 2014. Od té doby prodala více než 500 tisíc kusů do 30 zemí.  Společnost má současně 20 zaměstnanců, mezi které patří i noví vývojáři, zaměstnanci pro kontrolu kvality, marketing a zákaznickou podporu. Pracují na aplikaci pro Android, ale Evans odmítnul zveřejnit datum vydání. Také se v současnosti snaží zařízení uvést do menší podoby a různých barevných provedení.

Tile
Zařízení Tile je tak malé, že se vejde třeba do peněženky

„Vážně si myslíme, že Tile je produkt pro široký trh,“ říká Jeff Richards, který sedí v řadách představenstva Tile. „Je to ten typ produktu, který můžu poslat své mamce a ona si ho nastaví a může jej hned používat.“

Uvidíme, jestli tento hit brzy najde své fanoušky i mezi uživateli u nás v České republice. Co na něj říkáte? Pořídili byste si Tile?

Written By
More from Therese
V Praze je blaze!
V nedávné době jsem měla možnost podniknout třídenní výlet do Prahy. Pro...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *