Hořká čokoláda – dokonalý antioxidant

Hořká čokoláda
Hořká čokoláda – dokonalý antioxidant

Čokoládu máme rádi téměř všichni bez rozdílu. Ovšem jaká čokoláda nám přinese nejen potěšení, ale i část zdraví prospěšných látek? Je to čokoláda hořká. Mnoho z nás tak spíše konzumuje čokoládu mléčnou, protože je sladší, tudíž nám i lépe chutná. Na hořkou čokoládu si přivyknete docela rychle, je také moc dobrá, když je kvalitní.

Antioxidanty v podobě flavonoidů

Antioxidanty obsažené v hořké čokoládě jsou výrazným povzbuzovačem lidských smyslů. Dejte si jen pozor na výběr vaší čokolády. Vysoký podíl kakaa jí činí tím, čím je. Flavonoidy jsou účinné látky obsažené v hořké čokoládě, které chrání naše buňky před zákeřnými nemocemi typu infarktu nebo mozkové příhody. Snížíte také riziko demence, vznik rakoviny, vysoký krevní tlak. Ovšem, aby vše bylo účinné, tak jak má a vzájemně ve vašem organismu došlo k harmonii, je potřeba k čokoládě hořkého typu jíst hodně ovoce a zeleniny, která je také plná antioxidantů. Správná životospráva a sportování, otužování a další aktivity jsou pro naše zdraví rovněž prvořadé.

Hořká čokoláda není prohřeškem

čokoládaMnohé ženy si myslí, že jíst čokoládu je prohřešek. Netloustnete po hořké čokoládě, když jí konzumujete v malé míře, ale chybí vám spíše pohyb nebo jíte tučné pokrmy. Raději, než si dát mléčnou cukrovinku plnou cukru, vsaďte na hořkou čokoládu. Příjemně vás překvapí její chuť. Ovšem dokáže i zklamat, když je tučná a plná jiných látek, než má. Kupujte jen tu, kde je hodně kakaa, min. 50 %.

Ač je vyšší svou pořizovací cenou, kupujete si zároveň i antioxidanty pro své zdraví, které jsou proti působení volných radikálů v těle. Dopřát si čokolády lze navíc i v masážních salonech. Vaše pokožka bude zase jemná a budete se cítit jako znovuzrozená. Čokoláda má tedy mnoho podob.

Záleží na vás, jak k ní přistoupíte. Budete patřit mezi ty, které jí zbožňují nebo ty, které jí opovrhují, protože si myslí, že jim ubírá na kráse a přidává tukové polštářky? Stačí 50 gramů hořké čokolády denně a s postavou vám to nic neudělá. Navíc vám vnese do života pocit klidu, štěstí a třeba i zamilovanosti. Funguje i jako lék proti stresu.

Written By
More from Darkon
Svatební účes – drdol nebo rozpuštěné?
Jistě každá žena touží po vysněném okamžiku slavnostního dne, kdy stojí před...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *