Čím si zkrátit čas v době koronavirové karantény? Tip na tematický film, knihu a hru

Čím si zkrátit čas v době koronavirové karantény? Tip na tematický film, knihu a hru

Koronavirová nákaza, která vyústila až v celostátní karanténu, v domácnostech ze dne na den uvěznila velkou spoustu lidí. A tak je na čase vymyslet způsoby, jak se zabavit. Jestliže jste ještě nic nevymysleli, tady máte tři tipy, které vám koronavirovou karanténu pomohou zábavným způsobem ukrátit.

Nákaza (film)

Nákaza je film z roku 2011, za nímž stojí Steven Soderbergh, tvůrce filmů jako je Traffic: Nadvláda gangů nebo Erin Brockovich. V tomto filmu hraje mnoho prvotřídních herců včetně Matta Damona, Jude Lawa, Kate Winslet nebo Gwyneth Paltrow. 

Nákaza je thriller, který velice realisticky popisuje vývoj nebezpečné pandemie. Při uvedení do kin byla filmu vyčítána přílišná realističnost, divákům hodně chyběly akční scény a kulervoucí příběhové zvraty, nicméně v současné chvíli je aktuálnost tohoto filmu ohromující. Včetně úplného začátku „nákazy“, která se na prvního člověka přenese z divokých zvířat (netopýrů), což je jedna z teorií, která vysvětluje nákazu pacienta 0 v čínské provincii Wu-Chan. 

Na ČSFD dostal film Nákaza (z roku 2011) 66%. 

Bílý kůň (kniha)

Kniha Bílý kůň od Alex Adamsové je prvním dílem zamýšlené trilogie. Ovšem dalších dvou dílů jsme se zatím nedočkali. 

Bílý kůň vypráví příběh mladé vdovy, která se po smrti manžela cítí zcela ztracena. Osud jí ale přichystá ještě jednu velkou zkoušku a to smrtící virovou nákazu, která se rychle roznese po celém světě a zabije většinu obyvatel. Přeživší lidé se pak kvůli nedostatku naděje a vyšší autority začnou chovat jako násilníci, takže si nikdo není ničím jistý a všichni se cítí jako lovná zvěř.

Postapokalyptický svět, který je v knize Bílý kůň vyobrazen, je velmi surový. Podobně jako i v předešlém filmu Nákaza, pak v této knize najdeme i spoustu realistických scén. Bílý kůň na stránkách Databáze knih sesbíral průměrné hodnocení 70% a my vám ho vzhledem k jeho neskutečné aktuálnosti velmi vřele doporučujeme.

Pandemic (desková hra)

Pandemic je klasická desková hra pro dlouhé večery. Pandemic je určený pro 2 – 4 hráče, kdy každý z nich představuje člena týmu, specialistu, který má rozdílné schopnosti a dovednosti. Aby se podařilo zachránit lidstvo před smrtícími chorobami, musí přitom tito specialisté patřičně spolupracovat. 

Pandemic vyšla už v roce 2008 a vzhledem k velkému zájmu o ní nabízí i několik samostatně stojících rozšíření. Hra je určená pro děti od 10 let.

Plague Inc. (mobilní hra)

Na rozdíl od předešlých knih, her a filmů jde mobilní hra Plague Inc. na téma koronaviru zcela opačně. Vaším úkolem v této hře je totiž zabít lidstvo, co nejrychleji a nejúčinněji, bez milosti a s konečnou platností. Pro splnění tohoto úkolu máte několik možností vylepšování viru, ať už ve směru schopnosti jeho šíření, tak i jeho smrtelnosti. Pokud vás tato hra oslovila, můžete si přečíst naši recenzi. 

Mobilní hra Plague Inc. je k dispozici zcela zdarma a to pro mobily s Androidiem a iOS.

Written By
More from Mr haly
Jde v online ruletě vyhrávat díky algoritmům? 
Ruleta je jednou z nejjednodušších a zároveň nejvíce vzrušujících kasinových her. Historické prameny...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *