Česnek jako přírodní afrodiziakum

Česnek jako přírodní afrodiziakum
Česnek jako přírodní afrodiziakum

Afrodiziakum je prostředek, který má povzbudit touhu, vášeň, smyslnost, ale také aktivitu a výkon. Lidé již od pradávna hledají takové prostředky, které se již dle svého názvu pojí se starořeckou bohyní lásky, krásy a plodnosti Afroditou.

Afrodiziaka nemusí být jen syntetická a jedovatá

Lidé si dnes pod pojmem afrodiziakum představí nejrůznější preparáty, často syntetické, slibující téměř zázraky. Ve středověku se zase jako afrodiziaka využívaly i nejrůznější jedy, například jedovatý kořen mandragory, bolševník obecný, prudce jedovatý blín černý nebo stejně smrtící puchýřník lékařský. Přitom existují i přírodní afrodiziaka, která rozhodně neublíží. Najdeme je i mezi běžně užívanými potravinami, kořením nebo bylinkami.

Přírodní afrodiziaka, která chutnají

Jde například o zázvor, ženšen, pískavici, muškátový oříšek, hřebíček, chilli nebo lékořici. Afrodiziakální účinky se připisují i čokoládě, kokosu, vanilce, skořici, také mangu nebo avokádu. Mezi bylinkami je afrodiziakem například bazalka. To vše můžete využít, pokud plánujete romantickou večeři pro dva a ještě romantičtější noc.

Sice moc romanticky nevoní, přesto se mezi přírodní afrodiziaka řadí i česnek.

Chcete vědět proč?

Čím je česnek tak výjimečný?

Česnek obsahuje látku zvanou alicin. Je to jenom jedna z jeho účinných látek, ale právě jí se přisuzují mnohé léčivé účinky. Vědecké pokusy potvrdily její schopnost léčit infekční choroby. Zahubí polovinu známé populace mikroorganismů. Funguje jako přírodní antibiotikum, na rozdíl od klasických léčiv si na alicin však nepřátelské mikroorganismy nevytvářejí resistenci. Je to proto, že se po brzy po konzumaci účinné látky rozpadají, nezůstávají v těle a nezatěžují životní prostředí./zdroj/

Alicin je prvním důvodem, proč se česnek označuje jako přírodní antibiotikum, ale je také důvodem pro označení přírodní afrodiziakum. Údajně totiž zvyšuje hladinu testosteronu v těle. Česnek může být jako afrodiziakum prospěšný i ženám. Má totiž prohřívací a prokrvovací účinky, podporuje také prokrvení vnitřních orgánů. Nakonec přijde vhod i jeho schopnost povzbuzovat a probouzet vitalitu, anebo celé spektrum jeho léčivých vlastností:

  • česnek posiluje imunitu
  • působí antibakteriálně a antivirově
  • podporuje trávení
  • snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi
  • příznivě ovlivňuje srdce a cévy
  • zlepšuje zažívání
  • působí proti nadýmání
  • hubí parazity ve střevech
  • podporuje hojení
  • /zdroj/
Česnek jako přírodní afrodiziakum
Česnek jako přírodní afrodiziakum

Jak česnek využít v kuchyni?

Česnek je tradiční ingrediencí české kuchyně, využívá se jak do teplých, tak do studených jídel. Například taková česnečka nebo česneková pomazánka na jednohubky se bez česneku pochopitelně neobejde. Pokud má česnek fungovat jako přírodní afrodiziakum, chtělo by to však poněkud vášnivější pokrmy. Můžete vyzkoušet třeba pokrmy italské kuchyně, i tam je česnek jako doma.

Pokud jde o menu romantické večeře, česnek by se mohl hodit třeba takto:

Pokud chcete využít účinky česneku, ale přitom se rychle zbavit jeho vůně, doporučuje se česnek kombinovat s petrželí, mátou nebo jablkem.

Dle článku o česneku by mělo pomoci i rozžvýkání kávových zrn.

Jsou i alternativy!

Pokud chcete přírodní afrodiziakum, ale česnek vám – anebo vašemu partnerovi/vaší partnerce, prostě nevoní, nepřemáhejte se. Pokud někomu pach česneku nesedí, těžko může česnek přinést požadovaný efekt. Nejde však o jediné přírodní afrodiziakum, ještě stále máte k dispozici celou řadu potravin, které působí podobně jako česnek a přitom je neprovází onen štiplavý odér.

Například taková bazalka a její vůně je většině lidí příjemná, takže pro zpříjemnění intimních chvil můžete využít třeba ji.

Written By
More from rakri
Měsíček zahradní: 3 + 1 tip na jeho využití
Říká se mu sluníčko, také nehtík, nevěsta léta, bylina deště nebo nepravý...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *