Horské vlny v podání umělce jménem Ray Collins

000212db_medium

Ray Collins je barvoslepý australský horník, který velmi miluje oceán. Své volné dny tráví jeho fotografováním. Collins říká, že si užívá okamžiky, kdy potřebuje špetku předvídavosti, ale přesto netuší, jak cesta vlny nakonec dopadne.

000212df_medium

Collins se cítí, jako by někdy fotil portrét živé věci. Říká, že „vlnové hory“ jsou skoro přírodní napodobeniny přírody.

000212d2_medium

Při práci v dolech, Ray Collins sestupuje dolů do hloubky přes půl míle, v kleci pomocí lana, pak musí jet asi 12,5 mil temným tunelem. Tvrdí, že je to extrémně nebezpečné a tmavé.

000212d3_medium

K zachycení toho pravého okamžiku Raye vede nejen schopnost jej najít, ale hlavně jeho čistá vášeň a velká touha po té perfektní fotce.

000212d4_medium

Collins říká, že není jednoduché pochopit rovnováhu mezi jeho životem pod zemí a jeho životem s oceánem. Říká, že se někdy cítí, jako by žil dva úplně oddělené životy, protože vidí mezi dolem a oceánem obrovskou rozdílovou mezeru. Plujíce na slaném oceánu se cítí jako doma více než kde jinde na pevnině, co se týče jeho fotografických zkušeností.

000212d5_medium

Zachycení pomíjivého okamžiku vody a světla je to, co ho inspiruje a každé temné ráno dostane z postele, aby šel na pláž a fotografií oslavil slunce vycházející nad horizontem moře a hrající si se světly ve vlnách.

000212d6_medium

Ray poprvé začal fotografovat v roce 2007, kdy si koupil první fotoaparát, aby fotil své surfující kamarády kolem domu.

000212da_medium

Od té doby má za sebou ale mnoho úspěchů. Mezi ty patří fotografická podpora po mezinárodní kampaně světově známých značek, jako například Apple, Nikon, United Airlines, National Geographic a Red Bull.

000212d7_medium

Ray Collins také vydal knihu se svými fotografiemi, která se jmenuje „Found at sea“, což v překladu znamená „Nalezeno v moři“. Ve fotoknize zobrazuje svou vlastní tvorbu. Knihu si můžete najít na internetu a zakoupit online.

000212d8_medium

K závěru je třeba říci, že tento mladý, talentovaný a nadějný fotograf si určitě zaslouží náš obdiv.

000212d9_medium

(Všechny fotografie: Ray Collins)

Written By
More from Therese
Valentýn a jeho cesta kolem světa
Jak všichni určitě víme, blíží se nám svátek všech zamilovaných – Valentýn....
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *