Záhadné piano – jak se dostalo nahoru?

Na vrcholu výhledního místa Topanga blízko Stunt Road v oblasti Santa Monica Mountains Recreation v americké Kalifornii bylo v březnu letošního roku nalezeno piano. Opravdu, živý a krásný klavír, který vypadal, jako by ho tam někdo omylem zapomněl.  Jak se tam tedy toto záhadné krásné piano dostalo? Kdo to ví? Několik fotografií zveřejněných na Instagramu tvrdilo, že bylo piano vytaženo nahoru kvůli natáčení hudebního videoklipu, který iniciovala mladá umělkyně Rachel Wong ze severozápadního amerického města Seattle. Její biografie říká, že Wongová byla finalistkou soutěže „Gimme the Gig II“ v roce 2012.

0002133e_medium

Na fotografiích můžeme vidět skupinku pěti chlapů, kteří používají lano k vytáhnutí piana nahoru úzkou cestou a přitom podnikají asi tříkilometrový okružní výlet s přibližně 50-metrovým převýšením. Práce jim trvala asi 45 minut, to potvrdil kameraman Michael Froton. Letecké video oblasti z jednoho z následujících dnů ukázalo turisty hrající na klavír, který stál na betonovém základu staré požární věže. Turisté samozřejmě nemohli zapomenout si piano s tak dramatickým přírodním pozadím vyfotit. Jonathan Lloyd a Adrian Arambulo zmínili: „Ukazuje to, jak jsme jiní“, řekl turista Nick Herron. „Kde jinde můžete slyšet o klavíru na vrcholu hřebene?“

0002133d_medium

Je krásné vidět, že i tak nezvyklé místo, jako je vrchol kopce, může ožít záhadným zvukem hudby. Nejen, že si lidé procházející okolo mohli vychutnat zvučné melodie, ale také se mohli pokochat nádherným panoramatickým výhledem na hory mezi městem Calabasas a největším oceánem světa, Pacifikem.

0002133c_medium

Jaká je pravda za „zapomenutím“ piana na vrcholu výhledu? Ukázalo se, že Rachel Wong opravdu točila své video. A nebylo jednoduché dostat tento 160-kilový hudební nástroj. Stejně tak nebylo jednoduché dostat jej zpátky dolů. A protože po ukončení natáčení se vrzy setmělo, nemohli se pokoušet tam to piano tahat. Flotron říká, že lidé vypadali tak šťastní, když tam piano bylo. Ale v případě nutnosti klavír dostane zpátky dolů. (Foto: Michael Flotron / AP Photo)

Written By
More from Therese
Nový jazyk – vyhněte se těmto 8 chybám při jeho učení
Možná se potřebujete naučit nový jazyk kvůli svému zaměstnání, kvůli komunikaci se...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *