Jarní očista a biorytmy přírody

Jarní očista
Jarní očista a biorytmy přírody

Jaro už konečně dorazilo i do našich končin. Pomaloučku se všechno začíná zelenat. Ptáci už švitoří. Příroda je plná energie a každou chvíli se nám předvede v celé své kráse. Máme tu krásné předvelikonoční období, čas pro oslavu života. Období před Velikonocemi se tradičně pojí i s jarní očistou. Jaro je tu a s ním i jarní očista…

Více než tradice

Jarní očista je součástí křesťanských tradic, ale tisíce let je také součástí různých východních nauk a alternativních medicín. Jarní očista však není jen kulturní zvyklostí, je odrazem reálných přírodních biorytmů.

Jaro, jarní očista, Velikonoce

Biorytmy přírody prostě fungují

Biorytmy fungují – ať chceme nebo ne. Jde o tak mocné síly, že řídí příliv a odliv oceánu, odlet ptáků, ale třeba i bušení lidského srdce.

Biorytmy mohou být velmi krátké, ale i dlouhodobé. Mezi biorytmy řadíme i střídání ročních období.

Pokud jde o jaro, bude k němu patřit i jarní očista. Tělo se po zimě přirozeně zbavuje zásob, které už nepotřebuje. V těchto zásobách se za zimu nahromadilo i množství škodlivin. A stejně tak, jako na jaře gruntujeme své domy, snaží se naše detoxikační orgány očistit tělo zevnitř. Vnější jarní očista podpoří činnost detoxikačních orgánů a s detoxikací, která je tělu naprosto přirozená, pomůže.

Příroda je moudrá

Existuje nespočet návodů na jarní očistu, ty nejlepší budou čerpat z moudrosti přírody. Právě jarní příroda totiž nabízí ty nejlepší pomocníky pro jarní očistu – čerstvý vzduch, sluneční paprsky a energii zelených rostlinek.

Mladé výhonky rostlin, listová zelenina, klíčky – to vše skvěle zapadne do očistného jídelníčku, podpoří detoxikaci a přitom dodá celou řadu bioaktivních látek pro správné fungování všech vnitřních orgánů.

Příroda po zimě přináší i bylinky, které jsou typické právě svými očistnými účinky. Jednou z těch nejvýznamnějších očistných bylinek je oblíbený medvědí česnek, který se objevuje výhradně brzy z jara. Očistné vlastnosti nesou i typické jarní květy – třeba pampeliška, sedmikráska nebo šťovík.

Jaro, jarní očista, sedmikráska

Jarní očista a zelené potraviny

Rostliny, bylinky, zelené potraviny jsou zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů. Nabijí tělo množstvím energie. Díky obsahu vlákniny očistí střeva. Ve svém složení nabízejí také chlorofyl s významnými detoxikačními vlastnostmi.

Pro výrazné detoxikační účinky (a také vysoký podíl chlorofylu) je v současné době vyzdvihována zejména řasa chlorella. Je to tzv. superpotravina, která si získává stále větší oblibu, nejenom při jarní očistě.

Po celý rok jsme vystavováni působení škodlivin a chlorella umí potlačit jejich negativní působení v lidském těle. Jako jedna z mála potravin údajně dokáže podpořit i tzv. odkovení, tedy vylučování těžkých kovů ven z organismu. Chlorella se v tomto skvěle doplňuje s medvědím česnekem.26

Na co nezapomenout?

Vrhli jste se do jarní detoxikace? Nezapomeňte, že tou nejdůležitější detoxikační potravinou je voda. Bez vody není život ani jarní očista. Jenom díky vodě může organismus škodliviny ven skutečně vyloučit. Ať už jde o zažívací soustavu a střeva, vylučovací soustavu a ledviny, játra jako klíčový detoxikační orgán nebo třeba lymfatický systém – nic z toho nemůže fungovat bez vody. Při každé detoxikaci proto nezapomeňte zejména dostatečně pít!

Použité zdroje: Blog prodetox – Jak být zjara fit? Řiďte se biorytmy přírody, Blog Blendea – Chlorella odlehčí od těžkých kovů. Chcete vědět jak?

Written By
More from rakri
Bergamot – přírodní antidepresivum s vůní citrusů. Znáte ho?
Bergamot patří k těm méně známým citrusům. Zatímco pomeranče nebo citrony, jeho...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *