Jak udržet pití pod kontrolou?

Alkohol je, stejně jako oheň, dobrý sluha, ale špatný pán. V malé míře užití dokáže zvednout náladu a dostat člověka do pohody. Pokud se ale jeho užívání zvrtne v závislost, jde o cestu do pekla. Problémy s alkoholem má v Česku každý třetí člověk. Nepatříte mezi ně?

Kde je hranice mezi normálním a patologickým užíváním alkoholu, je těžké určit. Někteří tvrdí, že riziková je jakákoliv pravidelná konzumace. Jiní jsou přesvědčeni, že nebezpečné je až dennodenní nutkání ke konzumaci. Závislost na alkoholu je prokázána, pokud v posledních šesti měsících člověk vykazuje alespoň tři z následujících znaků: craving, což je neodolatelná touha se napít, snížená sebekontrola, odvykací stav, zvyšování tolerance, zanedbávání jiných zájmů a pokračování v pití přes negativní důsledky.

Varovné signály, že máte problém

Mezi další varovné signály alkoholismu patří výpadky paměti, takzvaná okna, nekontrolovatelné chování, agresivita nebo zanedbávání povinností. V případě, že si vaší náklonnosti k pití všímá i okolí, je nejvyšší čas začít s tím něco dělat. Rozhodně není nutné ihned plašit a obávat se toho, že skončíte v protialkoholické léčebně. Zpočátku existuje i mnohem příjemnější řešení. 

Řešením je psychoterapie

V AdiCare vám nabízí diskrétní ambulantní péči, kterou je podpůrná a léčebná psychoterapie. Léčebná psychoterapie je přímo cíleně zaměřena na boj s určitou obtíží psychiatrického charakteru. V tomto případě na závislostní poruchy. Neexistuje jedna jediná psychoterapeutická metoda, která by obsáhla a efektivně zpracovala všechna výše zmíněná témata. V AdiCare je to komplex postupů a metod, které působí na člověka jako osobnost. Z tohoto důvodu je nezbytná vstupní a diagnostická konzultace, která klientovi poskytne dostatek informací i prostor k tomu, aby mohl přesněji formulovat své požadavky a cíle. 

Cítíte-li, že máte s alkoholem problém, v AdiCare to zvládnete levou zadní a zcela diskrétně. Nově je možné terapeutická sezení absolvovat i on-line firmou, takže nemusíte nikam cestovat a neriskujete, že vás někdo známý uvidí v čekárně.

Tags from the story
,
Written By
More from PR článek
Pánské tenisky, které se hodí nejen do města
V současnosti asi nenajdete oblíbenější typ pánské obuvi, než jsou tenisky. Důvodů,...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *