Krájená okurka na obličeji – opravdu pomáhá

okurka
Krájená okurka na obličeji – opravdu pomáhá

Okurka je levným druhem kosmetiky, nevěříte? Masek na obličej je s okurkou nespočet, ale funguje již jen jako nakrájené plátky. Pleť osvěžuje, dodává jí hydrataci a vlhkost. Výsledkem je vypnutá bezproblémová pleť. Nejjednodušší aplikací je tedy nakrájená okurka na kolečka, která se přiloží na obličej. Existuje však mnoho variant, jak si jí zpestřit a obohatit ještě o další složky. Strouhaná okurka v poměru dvou lžic se lžící tvarohu je také na pleť jako stvořená. Po čtvrt hodině působení jí důkladně smyjte a nečistoty u vás nemají šanci. Další variantou je i kysaná smetana nebo jen mléko s okurkou.

Jistě, že okurka není každodenním řešením vaší mastné pleti, ale jednou za týden si jí můžeme dopřát všichni. Každý den si jí užíváme v podobě tonika, kde je přísadou, tak proč ne i čerstvou, syrovou. Výtažky z okurek jsou i součástí krémů, protože skvěle hydratuje.

Okurka je populární česká zelenina

Okurky nakládačky jsou vhodné k zavaření, salátové jsou vynikající oblohou k hlavnímu chodu a do salátů mnoha druhů. Šopský salát bez okurky si asi těžko představíme. Domácí kosmetická péče, však okurku představuje z jiného úhlu pohledu a ona se osvědčila! Vyrábí se z ní pleťová tonika, která skvěle hydratují a zbavují pleť mastnoty. Čerstvé plátky okurky na oči vás zase zbaví únavy.

Čím je tak úžasná?

Je to jejím složením. Enzymy a stopové prvky, které jsou její součástí, zmírňují otoky očních víček a zbaví vás unaveného vzhledu obličeje. Známe to všichni, moc jste se nevyspala a večer máte vypadat na večírku svěží a protančit celou noc. Vzpruhou vám bude okurka, která vás zbaví pocitu těžkých očí a zmírní dopady nedostatku spánku na minimum. Okurka je hlavně z vody, takže pleť rozhodně nebude suchá. Pěkně jí zvláční a dodá potřebné minerály, cukry, vitamíny B a C, bílkoviny. Působí hojivým účinkem právě díky bílkovinné složce. Povzbuzuje činnost ledvin a omezuje zároveň buněčné bujení. Pleť, která má problém s akné, si okurka poradí. Pleť bude zase krásně čistá, hebká a otoky očí u vás nemají šanci.

Výsledkem je podpora přirozené ochranné bariéry pleti

Vaše pleť nebude dehydratovaná a bude vypadat skvěle za všech okolností. Nakrájená okurka odstraňuje otoky, zmírňuje dopady únavy, vyhlazuje a zjemňuje textury pleti. Stahuje i mírně póry, proto se využívá u tonik. Ošetření pleti okurkou bude pro vaši pleť balzámem.

Tags from the story
, , , ,
Written By
More from Darkon
Balzám na rty – vyberte si správně
Balzámů na rty se dnes vyrábí celá řada, ale vy nevíte, kterému...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *