Horké tipy na to, jak se v létě zchladit

Zmrzlina
Horké tipy na to, jak se v létě zchladit

Chtělo by to nějaké letní osvěžení, nemyslíte? Bazén, rybník, moře? Jasně, to je super, ale nemusí to být vždy nablízku, dovolená trvá bohužel jen pár dní v roce. Jsou však i jiné vychytávky a způsoby, jak se v létě osvěžit. Jasně, třeba zmrzlina.

Není zmrzlina jako zmrzlina

Už nějaký ten rok si vychutnáváme pravé domácí limonády. Jsou jednoduché, chutné a zdravé, není divu, že tolik frčí. Letos zažíváme i trend domácích zmrzlin. Stejně jako u limonád si sami můžeme vybrat, z čeho zmrzlinu uděláme. A tak i typicky nezdravé jídlo může být nakonec docela zdravé. Záleží na každém, jak si svoji zmrzlinu umíchá.

Základem domácí zmrzliny se může stát třeba banán, má totiž pro zmrzlinu tu super hutnou konzistenci, které se běžně říká smetanová. Ale domácí banánová zmrzka smetanu nepotřebuje, podle receptu, který je dostupný tady stačí goji, směs zelených potravin, sušené datle a voda. Nakonec je jen na vaší fantazii, z čeho si tu svoji zmrzku umícháte.

Okurka, chladivé potraviny

Chladivé potraviny

Dobře, výživoví experti nejsou ze zmrzliny dvakrát nadšeni, ani ledové nápoje dle nich nejsou to pravé. Pokud budeme hledat letní osvěžení, které má být navíc zdravé, narazíme třeba na doporučení pít vlažný zelený čaj, vodu s citronem nebo třeba mátovou limonádu. Spoustu osvěžení však nenabízí jenom nápoje, ale samotný letní jídelníček, kterému vládne ovoce a zelenina. Jsou to přirozeně chladivé potraviny. A dát si je můžete jen tak nebo třeba v podobě osvěžujícího salátu nebo třeba studené letní polévky.

Jaké jsou další chladivé potraviny? Seznam je tady a najdete v něm třeba chladivé bylinky, mořské řasy, sůl nebo jogurt. A když už jsme u toho jogurtu, máme i jeden tip na super chladivý svěží letní nápoj. Příprava vám nezabere víc než pár minut a ingredience jsou velmi prosté. Stačí jogurt, voda a ovoce, které máte zrovna při ruce. Tento nápoj pochází z indické kuchyně, kde se mu říká lassi. V Indii ho tradičně připravují s mangem a banánem, ale u nás si ho klidně můžete připravit i z bobulek jahod, malin a dalších plodů, které v létě najdete na zahradě. Jednoduše ovoce rozmixujte, přidejte jogurt a nařeďte vodou. Vše promíchejte a máte lassi.

Aby těch receptů nebylo málo, máme ještě jednu inspiraci – melounovou. Meloun bezesporu patří mezi chladivé potraviny. Nabízí sice sladkou letní chuť, ale ta se hodí i do netradičních slaných receptů. Vyzkoušet můžete třeba krevetový salát s melounem nebo řecký melounový salát s olivami a sýrem feta dle receptu tady. Vedle melounové dužiny v salátu smíchejte červenou cibuli, černé olivy a kousky fety. Vše zasypte nasekanou bazalkou, zalijte olivovým olejem a osolte. Osvěžující letní salát vám v letních dnech jistě přijde vhod. Dobrou chuť!

Written By
More from rakri
Shirodhara – rituál pro pevné nervy
V současné době máme k dispozici celou paletu nejrůznějších relaxačních, meditačních a...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *